فهرست
برخی چشم دیدن فغانی را ندارند
برخی چشم دیدن فغانی را ندارند

برخی چشم دیدن فغانی را ندارند

آی اسپورت - خبر قضاوت نکردن علیرضا فغانی در کشور خبری خوش برای جامعه داوری فوتبال ایران نیست. البته این خبر برای امثال منی که در داوری فوتبال دستی بر آتش داشته، خبر تازه‌ای هم نیست. علیرضا بعد از جام جهانی روسیه بعضی از دوستانش در کمیته داوران را از این تصمیم خود آگاه کرده بود که بر اثر نصایح آنان قبول کرد که به قضاوت در لیگ برتر ادامه دهد و فعلاً مهاجرتی نداشته باشد. آن روزها هم علیرضا علت این تصمیمش را همین بداخلاقی‌های عده‌ای از طرفداران متعصب بعضی از باشگاه‌ها اعلام می‌کرد؛ متأسفانه او در مصاحبه جدیدش هم همان علل سابق را بازگو کرده است.

به هر حال او تصمیم خود را گرفته و قصد دارد به کشور استرالیا مهاجرت کرده و در لیگ آن کشور قضاوت کند که باید گفت خوش به حال فوتبال آن کشور مهاجرپذیر که بدون پرداخت هزینه‌ای حتی معادل یک دلار از این پس بهترین داور قاره آسیا را در بین داوران لیگش خواهد داشت.

فغانی در مصاحبه‌اش با خبرگزاری فارس از توافقش با آقای تاج سخن گفته است که اگر عملی شود توافقی بینابین است که هم فدراسیون از آن منتفع می‌شود و هم علیرضا. با این توافق علیرضا کما‌فی‌السابق نامش در لیست داوران ایرانی باقی خواهد ماند و در عوض فدراسیون فوتبال ایران هم می‌تواند در مجامع بین‌المللی و فیفا پز این را بدهد که این داور توانا ایرانی و حاصل زحمات و هزینه‌های فدراسیون‌های گذشته و حال ایران است. من بدون هرگونه مصلحت‌اندیشی با این قول و قرار بین آقای تاج و علیرضای عزیزمان موافق هستم اما چشمم آب نمی‌خورد که این توافق عملی شود چراکه همان خناسانی که در سال گذشته مرتب غر می‌زدند که وقتی داوری در یکسال از ۲۴۰ بازی لیگ فقط هشت بازی را قضاوت کرده چرا باید به او اینقدر در کشور بها داد، امروز به دلایل مختلف خواهند گفت نام او نباید در لیست بین‌المللی باقی بماند، متأسفانه امروزه همان‌هایی که به فغانی حسادت می‌کردند و چشم دیدن او را نداشتند در کمیته داوران قدرت گرفته‌اند و دارند کاری می‌کنند که بازی‌های فغانی برای او و فدراسیون مشکل‌زا و فحش‌زا باشد.

کدام فرد مطلع و عاقل و چیدمان‌کننده بی‌نظری با توجه به مشکلات گذشته باشگاه تراکتورسازی و طرفداران متعصب و دو آتیشه‌اش با فغانی قضاوت اولین بازی این تیم را در لیگ فصل جدید به او می‌داد؟ هنوز قضاوت او در آن بازی اعلام رسمی نشده فغانی در فضای مجازی صدها پیام تهدید و ناسزا دریافت کرد  و قصد داشت به مسجدسلیمان نرود که به علت کمبود وقت و خواهش و تمنای رؤسا حاضر به رفتن و قضاوت شد.

همین نوع اشتباه چیدمانی مجدداً در بازی استقلال و فولاد نیز به وقوع پیوست که نتیجه‌اش هزاران ناسزای بی‌دلیل بود که نثار او و خانواده‌اش و فدراسیون شد. من قاطعانه می‌گویم این همه فحش و ناسزایی که در این دو هفته نصیب فغانی و خانواده‌اش شد نتیجه چیدمان غلط آنهایی است که چشم دیدن او را ندارند. علاوه بر این بعضی از این آقایان که نه تنها چشم دیدن او و موفقیت‌هایش را نداشتند بلکه قصد دارند به هر طریق که شده او را به زمین بزنند و لذا تصمیم جدید فغانی فرصت مناسبی است برای آنان.

آقای تاج همیشه و در هر جلسه‌ای از من می‌پرسید چرا این داوران چشم دیدن هم را ندارند و پشت سر یکدیگر بدگویی می‌کنند که متأسفانه من برای این پرسش همیشگی جواب متقنی نداشتم.

یقین دارم همین فردا همین آقایان و بعضی از داوران شهرت‌طلب و رؤسای هیأت‌های استانی آنان که در باب فوتبال و داوری ذره‌ای اطلاع ندارند به دفتر آقای تاج مراجعه می‌کنند و خواهند گفت چرا حق داوران ما برای قرار گرفتن نام‌شان در لیست بین‌المللی را به فغانی می‌دهید که دیگر در ایران قضاوت نمی‌کند. متأسفانه این تنگ‌نظران نمی‌دانند که قرار گرفتن نام داوران در لیست فیفا برای استان‌ها سهمیه‌ای نیست و لذا در سال انتخابات فدراسیون رأی خود را به رخ رئیس می‌کشند تا نگذارند فغانی با پرچم ایران در جام جهانی آینده حضور داشته باشد. وقتی کمیته و دپارتمان داوری تک نفره فدراسیون یک شبه همه تصمیمات مفید به فایده داوری کشور، کمیته و دپارتمان سابق را برای جمع‌آوری آرای انتخاباتی بر باد می‌دهد و برای لیگ برتر ۱۲۷ داور و کمک داور، برای لیگ یک بیش از ۱۳۰ نفر و برای لیگ دو و سه حدود ۳۰۰ نفر را به کلاس‌های نمایشی پیش فصل دعوت می‌کند، حتماً لیست بین‌المللی را هم پشتوانه آرای انتخاباتی‌شان می‌کند و به چشم سهمیه‌ای به آن می‌نگرد.

بدون تعارف بگویم من هم با این توافق بین آقای تاج و فغانی مشکل دارم اما وقتی می‌بینم با نبودن نام علیرضا فغانی در لیست بین‌المللی سال ۲۰۲۰ هیچ ایرانی دیگری جانشین او در جام جهانی نمی‌شود، حضور او را در لیست به نبودنش ترجیح می‌دهم. بودن نام او این حسن را دارد که مثل جام جهانی گذشته دو کمک داور ایرانی هم در جام جهانی حضور خواهند داشت لذا نظرم ادامه حضور نام فغانی در لیست فیفاست و این توافق به عمل آمده را در راستای تعالی و مطرح شدن نام ایران در جام جهانی آینده می‌بینم و با آن موافقم.

رضا غیاثی

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-09-10 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Milad6&4
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸، ۰۳:۰۱
این غیاثی مثل آفتاب پرسته،موقعی که خودش پست داشته جوری از کمیته داوران دفاع میکنه که کسی جرات انتقاد نداره ولی خدانکنه بهش پست ندن،به هر بهانه ای انقدر انتقاد میکنه و فدراسیون و کمیته داوران رو میکوبه تا اونا هم از ترس بهش یه سمتی میدن که ساکت شه
۳
ایرانی
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸، ۰۳:۰۷
فغانی یک داور حرامزاده بی شرف و بی ناموس است
بره به جهنم این بی ناموس طولی نمیکشد با اردنگی میندازنش بیرون این حرامزاده همه قضاوتهاش به سود تیم کثیف و مافیایی لنگ و به ضرر تیم استقلال بود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر