فهرست
احتمال روز؛ ورود مربی خارجی آزاد می‌شود!
احتمال روز؛ ورود مربی خارجی آزاد می‌شود!

احتمال روز؛ ورود مربی خارجی آزاد می‌شود!

آی اسپورت – این احتمال وجود دارد در آینده ای نزدیک و شاید در روزهای آینده قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر اصلاح شود. این خبر هنوز از سوی هیچ یک از مدیران رسمی فدراسیون فوتبال تایید نشده است اما نقدهایی به مصوبه اخیر فدراسیون فوتبال وجود دارد که منع حضور خارجی ها نباید شامل مربی می شد چون این محدودیت زمینه آموزش را متوقف می کند؛ همان طور که اشاره شد پیش تر قانون مشابهی در لیگ یک وضع شد و این فقط شامل بازیکنان می شود. دیدید که تیم گل گهر سیرجان با هدایت وینکو به لیگ برتر صعود کرد.

باشگاه استقلال در تلاش برای بازگردان استرماچونی است؛ مربی ای که در ماه های حضور در استقلال عملکرد خوبی در این تیم از خود به نمایش گذاشت. در صورتی که فدراسیون فوتبال با حضور استراماچونی در تیم آبی موافقت کند قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر اصلاحیه خواهد خورد. اینکه محدودیت حضور خارجی ها در تیم های لیگ برتری فقط شامل بازیکن می شود اما قادر به جذب مربی خارجی خواهند بود.  در برخی از کشورها که حضور بازیکنان خارجی به خاطر بهاء دادن به بازیکنان داخلی ممنوع است حضور مربی خارجی آزاد است چرا که بر این باورند این دو مقوله از هم جدا و مربی خوب خارجی می تواند در تحول فوتبال باشگاهی نقش چشمگیری ایفاء کند.

یکی از دلایل محرومیت حضور مربیان و بازیکنان خارجی در تیم های لیگ برتری که از سوی هیات رییسه فدراسیون فوتبال مصوب شده شکایت هایی است که علیه تیم های ایرانی در فیفا مطرح  شد؛ هر چند بیشتر این شکایت ها از سوی بازیکنان بوده؛ شاید در روزهای آتی هیات رییسه فدراسیون فوتبال در نشستی که به همین بهانه برگزار می کند قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر را مشابه قانون منع حضور خارجی ها در لیگ یک نماید با این توضیح که در هر دو لیگ فقط حضور بازیکنان خارجی منع می شود و مربیان خارجی می توانند هم چنان در تیم های دسته اولی و لیگ برتری مربیگری کنند.

فدراسیون فوتبال در حالی رای به منع حضور مربیان خارجی در تیم های لیگ برتری داده که خود برای تیم ملی از مربی خارجی بهره می برد! برخی می گویند جدا از طرح شکایت ها علیه باشگاه های ایرانی رای صادره از سوی فیفا در مورد مارک ویلموتس هم در اجرای این مصوبه دخیل بوده؛ در روزهای اخیر و در نقدهای صورت گرفته به مصوبه فدراسیون فوتبال بیشتر کارشناسان به این نکته اشاره کردند حضور مربیان خارجی در تیم های لیگ برتری به خاطر انتقال دانش برای فوتبال باشگاهی و ملی مفید خواهد بود و اگر قرار به بهاء دادن به بازیکنان داخلی است باید مانع از حضور مربی خارجی در تیم های لیگ برتری نشد چرا که این مربیان می توانند نقش غیر قابل انکاری در پیشرفت بازیکنان ایرانی داشته باشند؛ همان طور که بعد از حضور استراماچونی در ایران مهدی قایدی تبدیل به بازیکن بهتری شد.

باشگاه استقلال همان طور که اشاره شد برای بازگرداندن استراماچونی به استقلال تلاش می کند و باید منتظر ماند و دید که تلاش فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر به کجا خواهد انجامید...

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-09-13 17:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر