فهرست
بارسلونا و تکرار یک خاطره تلخ بعد از 16 سال
بارسلونا و تکرار یک خاطره تلخ بعد از 16 سال

بارسلونا و تکرار یک خاطره تلخ بعد از 16 سال

آی اسپورت - علیرغم صدرنشینی در لالیگا و صعود از مرحله گروهی دشوار لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین، صبر سران بارسلونا بعد از شکست عجیب این تیم در نیمه نهایی کوپا دل ری به سر آمده و به نظر می رسد ارنستو والورده تا ساعات دیگر از بارسلونا جدا خواهد شد. والورده که دو سال و نیم قبل و به جای لوییس انریکه هدایت بلوگرانا را بر عهده گرفت، در جام های داخلی اسپانیا عملکرد درخشانی داشت، اما دو شکست عجیب برابر رم و لیورپول در لیگ قهرمانان نقاط منفی کارنامه او به شمار می آیند.

اما پیش از این ۱۶ سال قبل و در ژانویه سال ۲۰۰۳ بود که بارسا در اواسط فصل و در چنین مقطعی تصمیم به برکناری لوییس فان خال، سرمربی هلندی اش گرفته و رادومیر آنتیچ را به جای او به عنوان مسئول فنی برگزید. شرایط در آن فصل برای بارسلونا هرگز خوب پیش نرفت و رتبه ششم در لالیگا، حذف زودهنگام از کوپا دل ری و در نهایت شکست دراماتیک مقابل یوونتوس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، حاصل کار بارسای آن فصل بود.

بعد از جدایی رادمیر آنتیچ، فرانک رایکارد، پپ گواردیولا، تیتو ویلانووا، خراردو مارتینو و لوییس انریکه در این ۱۶ سال هدایت بارسلونا را بر عهده داشته و علیرغم کسب نتایج مختلف، همگی در پایان فصل از این تیم جدا شده اند و حالا ارنستو والورده سرنوشتی متفاوت از دیگر سرمربیان بلوگرانا در هزاره جدید دارد.

۱    
آی اسپورت
2020-01-13 22:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر