فهرست
احتمالات قهرمانی نیم‌فصل؛ شانس بالای سپاهان
احتمالات قهرمانی نیم‌فصل؛ شانس بالای سپاهان

احتمالات قهرمانی نیم‌فصل؛ شانس بالای سپاهان

آی اسپورت - تساوی در مسابقه موسوم به ال کلاسیکوی فوتبال ایران میان سپاهان و پرسپولیس تب تعیین قهرمانی نیم‌فصل لیگ هجدهم را همچنان داغ نگه داشت و حالا همه در انتظار 3 بازی پایانی سپاهان، پدیده و پرسپولیس در نیم‌فصل اول هستند تا صدرنشین این رقابت‌ها در پایان هفته پانزدهم لیگ برتر مشخص شود.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر در حال حاضر سپاهان و پدیده 30 امتیازی هستند و به لطف تفاضل گل بهتر شاگردان امیر قلعه‌نویی در صدر قرار گرفتند و پرسپولیس با 28 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته است. با توجه به اینکه فقط یک مسابقه تا پایان نیم‌فصل باقی مانده تیم‌های دیگر شانسی برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل ندارند و جنگ اصلی در بازی‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه پیش رو میان 3 تیم بالانشین خواهد بود.

در این بازی‌ها، پدیده دیدار معوقه‌اش با استقلال را روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی انجام خواهد داد، پرسپولیس در خانه با پارس جنوبی جم دیدار می‌کند و سپاهان در اهواز میهمان استقلال خوزستان است. در بین 3 تیم بالانشین روی کاغذ شانس سپاهان برای برتری مقابل استقلال خوزستان و قهرمانی در نیم‌فصل بیشتر است، اما پدیده و پرسپولیس نیز بدون تردید از 3 امتیاز دیدارهای آینده به راحتی نمی‌گذرند.

پدیده مشهد با وجود مشکلات پرتعداد امسال یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بوده است. شاگردان یحیی گل‌محمدی در این فصل نشان دادند پتانسیل برتری مقابل هر تیمی را دارند و صدرنشینی‌شان در هفته‌های متوالی اتفاقی نبوده است. آنها اگرچه در دو هفته گذشته مقابل سپاهان شکست خوردند و مقابل ماشین‌سازی در مشهد متوقف شدند اما برای بازی با استقلال انگیزه زیادی دارند. از شانس بد گل‌محمدی البته تیمش در مقطعی به استقلال برخورد می‌کند که 3 برد متوالی به دست آورده و شرایط خوبی دارد. شفر و شاگردانش خوب می‌دانند که برد خانگی مقابل پدیده می‌تواند آنها را در شرایط بسیار خوبی در جدول قرار دهد و به همین خاطر سخت به حریف روز پنج‌شنبه شان باج می‌دهند.

در دیگر مسابقه حساس در تعیین سرنوشت قهرمان نیم‌فصل پرسپولیس مقابل پارس جنوبی جم قرار می‌گیرد. سرخپوشان پایتخت در هفته‌های گذشته با وجود همه محدودیت‌ها و خستگی‌ها توانسته‌اند نتایج خوبی بگیرند و خود را در بالای جدول حفظ کنند. از این رو آنها می‌خواهند با روحیه‌ای خوب به تعطیلات نیم‌فصل بروند، اما خوب می‌دانند که حریف سرسختی را پیش رو دارند. تیم مهدی تارتار در 14 بازی گذشته خود نشان داده همواره مقابل مدعیان و تیم‌های بزرگ بازی‌های بهتری به نمایش می‌گذارد. اینکه پارس در نیم‌فصل اول استقلال و پیکان و ذوب‌آهن را شکست داده و پدیده و سپاهان را متوقف کرده به خوبی گواه این ادعا است.

سپاهان اما در شرایطی به مصاف استقلال خوزستان که این تیم بعد از کسر 6 امتیاز شرایط مناسبی ندارد و حتی بعد از رفتن داریوش یزدی و سیروس پورموسوی سرمربی جدیدی نیز انتخاب نکرده است. آنها با هدایت کریم بوستانی به مصاف سپاهان مدعی می‌روند و روی کاغذ به نظر نمی‌رسد طلایی ‌پوشان کار سختی برای برد و قهرمانی در نیم‌فصل داشته باشند. با همه داده‌های موجود برای تعیین قهرمان نیم‌فصل 6 حالت وجود دارد که در ادامه آمده است:

1-سپاهان و پدیده و پرسپولیس ببرند (قهرمان: سپاهان)

اگر سپاهان و پدیده و پرسپولیس بازی‌های پیش روی خود را با برد پشت سر بگذارند؛ سپاهان صدرنشین خواهد ماند. مگر اینکه پرسپولیس مثلا با اختلاف بالای 7 گل پارس جنوبی را شکست دهد و یا پدیده با اختلاف بالای 3 گل استقلال را از پیش رو بردارد که هر دو حالت بعید است.

2-سپاهان و پدیده و پرسپولیس ببازند (قهرمان: سپاهان)

اگر سپاهان و پدیده و پرسپولیس بازی‌های پیش رو را ببازند بازهم سپاهان با تفاضل گل بهتر قهرمان نیم‌فصل می‌شود. مگر آنکه استقلال خوزستان با اختلاف گل بالا سپاهان را شکست دهد که بازهم بعید به نظر می‌رسد.

3- سپاهان و پدیده ببرند، پرسپولیس نبرد (قهرمان: سپاهان)

اگر سپاهان و پدیده پیروز شوند و پرسپولیس نتواند پارس جنوبی را شکست دهد سپاهان صدرنشین خواهد ماند و فقط در صورتی که پدیده با اختلاف بالاتر از 3 گل استقلال را شکست دهد می‌تواند جایش را بگیرد که بعید به نظر می‌رسد.

4-پدیده ببرد و سپاهان نبرد (قهرمان: پدیده)

در صورتی که پدیده دیدار با استقلال را با برد پشت سر بگذارد عملا پرسپولیس شانس برای قهرمانی نیم‌فصل ندارد و در صورت پیروز نشدن سپاهان مقابل استقلال خوزستان تیم گل‌محمدی قهرمان نیم‌فصل خواهد بود

5- پرسپولیس ببرد، سپاهان و پدیده ببازند (قهرمان: پرسپولیس)

بهترین حالت ممکن برای پرسپولیس این است که پارس جنوبی جم را شکست دهد و سپاهان و پدیده مقابل حریفان خود بازنده شوند. در این صورت قهرمان نیم‌فصل تیم برانکو خواهد بود.

6- پرسپولیس ببرد، سپاهان ببازد و پدیده مساوی کند (قهرمان: پرسپولیس)

پرسپولیس در یک صورت دیگر هم می‌تواند قهرمان نیم‌فصل شود. اگر سپاهان بازی با استقلال خوزستان را ببازد و پدیده با استقلال مساوی کند، پرسپولیس باید پارس جنوبی جم را با اختلاف بیش از دو گل شکست دهد تا بتواند عنوان قهرمانی نیم‌فصل را از آن خود کند.

7-سپاهان ببرد، پدیده ببازد، پرسپولیس ببرد (قهرمان: سپاهان)

برد سپاهان اگرچه به منزله قهرمانی این تیم در نیم‌فصل است اما اگر پدیده مقابل استقلال شکست بخورد و پرسپولیس هم پارس جنوبی را شکست دهد آنوقت پرسپولیس جای پدیده را در رده دوم جدول رده‌بندی می‌گیرد.

8- سپاهان و پدیده و پرسپولیس مساوی کنند (قهرمان: سپاهان)

در صورتی که هر 3 تیم مذکور بازی‌های خود را مساوی کنند بالای جدول دست نمی‌خورد و آنوقت هم سپاهان عنوان قهرمانی نیم فصل را از آن خود می‌کند.

در ادامه برنامه 3 بازی حساس که منجر به تعیین قهرمان نیم‌فصل می شود، آمده است:

پنجشنبه 22 آذر: استقلال- پدیده(ساعت 16:10)

جمعه 23 آذر: پرسپولیس- پارس جنوبی جم(ساعت 16:15)

شنبه 24 آذر: استقلال خوزستان- سپاهان(ساعت 15)

ورزش 3

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-12-10 14:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۴
اینها همه اش حرفه بقول تابش سناریو قهرمانی نوشته شده و تمام شده
۲
منصف باشید اشتباهات داوری هرجا هست پارسال استقلال بیشترین سود از داوری برده بود ولی سوم شد سناریوی قشنگی بود مگه نه ههههه هه
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۸
فرهاد جان
از دانشگاه که به خونه رسیدم نیمه دوم شروع شد
سپاهان داشت مانند یک تیم دسته سومی فوتبال میکرد
همه بازیکنان سپاهان زیر توپ می زدند
ایا این تیم لایق قهرمان شدن است؟؟؟بخدا در بازی دیروز من یک لحطه فک میکردم این تیمی از لیگ سه است
پرسپولیس چقدر شوت زد چقدر شوت به بازیکنان سپاهان برخورد کرد
پریپولبس ترسناک بود دیروز،پرس شدید وفوتبال هجومی اینروزا کمتر از پرسپولیس دیدیم ولی دبروز واقعا عالی بودند وباید از این پرسپولیس ترسید
کاری ندارم که سناریوی قهرمانی را بسته اند یا نه ،ولی میدانم این پرسپولبس با این غوتبالش که در اصفهان به نمایش وگذاشت بازهم با اختلاف امسال قهرمان میشود
اشتباهات داوری در هرکجا هست در سطح اول غوتبال دنیا هم اشتباهات است
فغانی در دربی پنالتی ما رو نگرفت،فغانی در نبمه نهایی جام حذفی استقلال را فینالبست کرد که هنوز هموطنان ابادانی شاکی هستند وقهرمان شدن استقلال را هدیه فدراسیون وفغانی میدانند
پرسپولیس تا برانکو را در نیمکت دارد باید بپذیریم بقیه تیما برای دومی تلاش کنند مانند دوسال گذشته
برانکو همیشه در لبگ ها بلد هست چکار کند وپیش فصل های خوبی دارد وتدارک می بیند
امسال بازهم پرسپولیس قهرمان ایران نیشود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر