فهرست
توافق احتمالی پرسپولیس و ریزه؛ فیفا چه می‌گوید؟
توافق احتمالی پرسپولیس و ریزه؛ فیفا چه می‌گوید؟

توافق احتمالی پرسپولیس و ریزه؛ فیفا چه می‌گوید؟

آی اسپورت – سفر حمیدرضا گرشاسبی به ترکیه برای دیدار با مدیران باشگاه ریزه اسپور در مورد پرونده طارمی، این امید را به‌وجود آورد که محرومیت پرسپولیس توسط فیفا بخشیده یا به یک شکل دیگر اعمال می‌شود. گفته می‌شود توافق بین پرسپولیس و ریزه اسپور حاصل شده، اما این موضوع فعلاً از سوی مسئولان دو باشگاه اعلام رسمی نشده است.

روزبه وثوق‌احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در مورد احتمال شکستن رای محرومیت پرسپولیس از حضور در دو پنجره نقل‌وانتقالاتی پس از توافق با باشگاه ریزه اسپور، گفت: «باید تا زمان اعلام رأی توسط فیفا صبر کنیم، چون آیین‌نامه در این خصوص ساکت است. در آیین‌نامه فیفا درباره اینکه اگر دو باشگاه با یکدیگر توافق کنند چه اتفاقی می‌افتد، نکته‌ای ذکر نشده است. اینکه فیفا توافق دو طرف را می‌پذیرد و تخلف را نادیده می‌گیرد یا رأی را نگه می‌دارد، معلوم نیست، چون همان‌طور که گفتم در این خصوص بحثی در آیین‌نامه نشده است. به دلیل اینکه پرونده طارمی و پرسپولیس به دادگاه CAS رفته، شاید رای این دادگاه هم در مورد پرونده تاثیرگذار باشد.»

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درباره ورود اردوغان، رئیس جهور ترکیه به پرونده طارمی و ریزه اسپور، گفت: «احتمالاً تاثیری که ایشان بگذارد، نحوه حل اختلافات باشد. به هرحال وقتی دو کشور در بالاترین سطح سیاسی توافق کنند که یک پرونده بسته شود، باشگاه‌ها هم ملزم به حل آن می‌شوند. فقط باید ببنیم فیفا چه رأی‌ای در این خصوص صادر می‌کند.»

وثوق‌احمدی در پاسخ به این سوال که «آیا با توجه به مصوبات فیفا مبنی بر عدم دخالت سیاست در ورزش، پادرمیانی اردوغان در این پرونده دخالت سیاسی به حساب نمی‌آید؟»، گفت: «این دخالت، دخالت سیاسی محسوب نمی‌شود. این روابط دیپلماتیک بین دو کشوری است که در ورزش پرونده داشتند و حالا می‌خواهند آن را ببندند. فیفا هم این را دخالت دولت‌ها و سیاست در ورزش حساب نمی‌کند.»

۶ ۶  
آی اسپورت
2017-12-16 10:40:00
نظر دهید

۶ نظر
علی
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
1- یه تیمیه اسمش استقلال تهرانه، فدراسیون نامه بازیکن طلبمکارشو اشتباه ترجمه میکنه! 200میلیون طلب بازیکن 4 روز دیرتر میرسه و از نقل و انتقالات محروم میشه. هییییچ اتفاقی نمیوفته و هیییچ کس اظهار نظری هم نمیکنه.

2- یه تیم دیگه هست،اسمش پر3پولیسه تهرانه، رسما کلاهبرداری و جعل سند کرده که یه بازیکنی که قرداد نداشته رو بازیکن خودش نشون بده و با پولد یه نفر که اونم متهم به اختلاس چند هزار میلیاردی هست! بازیکنشون رو برمیگردونن و. محروم میشن! از شخص ریس جمهور ایران صحبت رو با رییس جمهور ترکیه شروع میکنه تا سطح وزیر و دیپلمات و وکیل و...

یکم خجالت بد نیست؟! زیادم توقع نداریم، فقط یکم!!
حرف حساب
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
اتفاقا پارسال وزارت حداقل پرونده یکی از طلبکارهای استقلال را با کمک مالی بست امسال هم پول قرارداد شفر رو تامین کرد! چرا دورغ میگی؟ کی باید خجالت بکشه الان؟ وزارت برای پرسپولیس شاید لابی کرده باشه ولی از بودجه دولت هزینه نکرده! شما اگه خیلی نگرانی هزینه های میلیاردی هستی نگاهی به بازیکنان نیمکت نشینتان تو دو سال گذشته و پولهایی که هدر رفت بکن و اگر مردی اعتراض کن!
۴
ژان والژان
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۸
دستگاه دیپلماسی ایران ( روحانی - ظریف و عراقچی و سلطانی فر) هزار مشکل بین المللی را رها کردن و نقش دلال لنگستان رو بازی می کنن . از ماست که بر ماست
قهرمان
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
لعنت به دولت و رییس جمهوری که با وجود فقر و بیکاری جوونا بزرگترین دغدغه ش شده حل مشکلات باشگاه حقیر لنگ
آنتی شومن
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۸
اوه اوه ... سوزش دیگه به مغز استوخان رسیده! متاسفم برای تو دیگه نمیشه کاری کرد! کارت از پماد و آب سرد ریختن گذشته ! خخخخ
۳
حسن
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
وقعا به حال این مردم و کشور باید گریست. نه به خاطر اینکه رئیس جمهوری محترم به جای پیگیری و حل مشکلات کشور بیکاری فساد تورم گرانی بهبود وضعیت مردم و دیگر مطالبات مردمی که بعد از گذشت 5 سال هیچ کاری نکرده و در ادامه هم کاری نخواهد کرد،وقتش رو برای رایزنی با مقامات ترکیه برای حل یه مسئله پیش پا افتاده تلف میکنه. به خاطر اینکه لیاقت ما همینه. تازه از سرمون هم زیاده. بنجامین فرانکلین میگه آنهایی که آزادی اساسی خود را فدای امنیت موقتی می کنند، نه لیاقت آزادی را دارند نه لیاقت امنیت رو. ما با زندگی گوسفندی(البته دور از حضور دوستان اما واقعیت همینه) درس عبرت شدیم برای آینده گان.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر