فهرست
وقتی سازمان لیگ توپ را به زمین استقلال می‎اندازد
وقتی سازمان لیگ توپ را به زمین استقلال می‎اندازد

وقتی سازمان لیگ توپ را به زمین استقلال می‎اندازد

آی اسپورت - تا قبل از اینکه بلیت‌فروشی بر عهده سازمان لیگ بود، سعید فتاحی و حیدر بهاروند زیر بار این مسئولیت نمی‌رفتند که سکوهای ورزشگاه آزادی را به نسبت 90 به 10 بین هواداران استقلال و پرسپولیس تقسیم کنند. حالا اما اصرار دارند که این قانون برای دربی 90 باید اجرا شود و مسئول اجرای آن و بلیت‌فروشی‌اش هم باشگاه استقلال است.

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در همین رابطه گفته است: «قرار بود سال گذشته این مسأله انجام شود اما باشگاه استقلال اعلام کرد زیرساخت‌ها فراهم نیست اما امسال 10 درصد جدا شده و باشگاه استقلال به عنوان میزبان مجری این کار است. در آیین‌نامه هم آمده که باید بازی به صورت 90 به 10 باشد و باشگاه استقلال هم باید این کار را انجام دهد.»

او البته مدعی است که واگذاری بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها از دو سال پیش اتفاق افتاده: «از حدود دو سال پیش، بلیت‌فروشی را به باشگاه‌ها واگذار کردیم و سازمان لیگ از همان ابتدا تأکید داشت که بلیت‌فروشی باید الکترونیکی باشد. البته قبل از آن هم برخی باشگاه‌ها از جمله تراکتور و ذوب‌آهن خودشان بلیت می‌فروختند. امسال به کمک وزارت ورزش، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها، انقلابی به وجود آمد، آن هم زمانی که با شرایط اقتصادی خوبی مواجه نیستیم و تیم‌های ما بیشتر هزینه می‌کنند تا کسب درآمد.»

به هر حال اما موضوع شفافی که از صحبت‌های فتاحی برمی‌آید، این است که او باشگاه استقلال را مسئول اجرای قانون 90 به 10 در دربی پیش رو می‌داند. این ادعای فتاحی اما با توجیه‌های او و مدیران فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات فینال جام حذفی هیچ‌گونه همخوانی ندارد. آنها بودند که در توجیه نواقص و بی‌نظمی‌های فینال جام حذفی می‌گفتند که به تنهایی نباید در برابر اتفاقات مسابقه پاسخگو باشند. معتقد بودند نیروی انتظامی مسئول برقراری نظم است و غیرمستقیم به این موضوع اشاره داشتند که در برگزاری مسابقه، بلیت‌فروشی و ورود تماشاگران به ورزشگاه‌، نهادهای دیگری به جز سازمان لیگ مداخله می‌کنند.

حالا با این وضعیت فقط با تکیه بر گیت‌هایی که مقابل در ورودی ورزشگاه آزادی نصب شده و بلیت‌هایی که الکترونیکی فروخته می‌شوند، باشگاه استقلال را مسئول اجرای قانون 90 به 10 کرده‌اند و تأکید دارند که هر طور شده این قانون باید در دربی 90 اجرا شود.

این قانون در نهایت به سود باشگاه استقلال خواهد بود اما به شرط اینکه سایت بلیت‌فروشی بتواند امکانی برای تشخیص استقلالی یا پرسپولیسی بودن هوادار مورد نظر را فراهم کند. آیا در حال حاضر این امکان برای باشگاه استقلال مهیاست؟ آیا می‌توان مطمئن بود افرادی که 90 درصد بلیت‌ها را خریداری می‌کنند، استقلالی هستند؟ بدون این زیرساخت‌ها بدون شک برگزاری دربی با هرج و مرج همراه خواهد بود؛ هرج و مرجی که از حالا مشخص است سازمان لیگ، قرار است مقصر اول و آخر آن را باشگاه استقلال بداند. باشگاه استقلال تا کنون هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نداشته اما در روزهای آینده به اصرارهای فتاحی مبنی بر مسئولیت این باشگاه برای بلیت‌فروشی و اجرای قانون 90 به 10 واکنش نشان خواهد داد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-09-08 01:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ایرانی
يكشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸، ۰۲:۱۵
فتاحی یک انسان بی شرف و بی ناموس است اخه بی شرف ارث پدر نداشته ات رو از استقلال میخوای چرا دست از سر این تیم بر نمیداری هر روز یک حاشیه برای استقلال درست میکنی
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر