فهرست
سوژه روز:  فوتبالی‌ها، نگران جادوگر
سوژه روز: فوتبالی‌ها، نگران جادوگر

سوژه روز: فوتبالی‌ها، نگران جادوگر

آی‌اسپورت-  نشستن جادوگر روی نیمکت نفت‌تهران، دوئل‌های فوق‌العاده جذابی را در فصل جدید لیگ برتر به وجود خواهد آورد. مواجهه کریمی با پرسپولیس، علی دایی و علیرضا منصوریان، بخشی از این نبردهای تیترساز هستند و طبیعی به نظر می‌رسد که رسانه‌ها به خاطر داغ‌تر شدن تنور لیگ، از تصمیم کریمی برای هدایت نفت استقبال کنند. با این وجود مرور آن‌چه در صفحه اینستاگرام جادوگر می‌گذرد، نشان می‌دهد هواداران او به شدت نگران این تجربه هستند.

کریمی زمان کافی را برای تسلط به اوضاع باشگاه در اختیار نداشته است. او به جای ستاره‌های واقعی، ناچار شده به خرید دم‌دست‌ترین مهره‌ها اکتفا کند و با این وجود هنوز هم نمی‌تواند مطمئن باشد که باشگاه مطالبات این مهره‌ها را در زمان مقرر پرداخت خواهد کرد.  حسین فرکی، یحیی گل‌محمدی و علیرضا منصوریان، در نفت تبدیل به مربیان بهتری شدند و به تیم‌های بزرگ‌تری پیوستند اما وضعیت این باشگاه حالا تفاوت‌های زیادی با گذشته دارد. ثبات مالی و آرامش، مثبت‌ترین ویژگی‌های تیمی بودند که حالا با هیاهو و مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند. وضعیت نفت تهران هنوز هم مبهم به نظر می‌رسد و همین موضوع، تردیدهایی را برای علی کریمی به وجود آورده است.

صاحب یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در تاریخ فوتبال ایران، برای سرمربی‌شدن عجله به خرج داده و شاید این اتفاق برای آینده او به عنوان یک مربی، دردسرساز شود. جادوگر تنها دوره‌ای کوتاه قبل از برگزاری جام ملت‌های آسیا دستیار کارلوس کی‌روش بود. او برای مدتی نیز نقش مدیرفنی را در باشگاه خونه به خونه بر عهده گرفت اما هیچکدام از این تجربه‌ها، برای پذیرفتن مسئولیت جانکاه سرمربیگری در لیگ برتر، کافی به نظر نمی‌رسند. در صفحه اینستاگرام کریمی، بسیاری از هواداران‌اش از او می‌خواهند که حداقل در این مقطع زمانی از تصمیم‌اش صرف‌نظر کند. که بدون آمادگی قبلی، خودش را در معرض یک قضاوت جدید قرار ندهد. که مراقب تصویر باشکوهی که در همه این سال‌ها در فوتبال ایران ساخته، باشد و نام‌اش را به همین سادگی در مخاطره قرار ندهد.

علی کریمی همیشه یک بازیکن خونسرد و ریسک‌پذیر بوده اما بین جنگیدن در خط مقدم و بستن کمربند انتحاری، تفاوت‌های پررنگی وجود دارد. ستاره سابق بایرن‌مونیخ می‌تواند در زمان بهتر، با آمادگی کامل‌تر و در باشگاهی با وضعیت آرمانی‌تر، دوران سرمربیگری‌اش را کلید بزند اما به نظر می‌رسد او به جای قدم‌های آرام و منطقی، قصد دارد دوران تازه زندگی ورزشی‌اش را به سرعت آغاز کند. شاید جادوگر با سپری‌کردن یک فصل فوق‌العاده در نفت، همه را غافلگیر کند اما این احتمال نیز وجود دارد که همین باشگاه، دوران سرمربیگری او را به سرعت به پایان برساند. هواداران کریمی، نگران سرنوشت او در نفت تهران هستند. نگران باشگاهی که ممکن است از یک اسطوره، یک بازنده بسازد. آن‌ها از جادوکر می‌خواهند که کمربند انتحاری‌اش را باز کند و وقتی هدایت یک تیم را بر عهده بگیرد، که آمادگی لازم هم در خودش و هم در باشگاه وجود داشته باشد.

۹ ۴  
آی اسپورت
2017-07-15 15:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
کاش نفت منحل شود
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
کاش علی منصرف شود
مگر چندتا علی داریم درین مملکت که بتواند کریمی باشد؟
معین
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
کاملا موافقم
۹
جادوگر
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
با اقتدار محبوبترين بازيكن تاريخ فوتبال ايراني و هر پستي داشته باشي مطمئن باش چند ده ميليون عاشق پشتته كه هميشه حمايتت ميكنن
اشکهای چونه زاده
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
چرت و پرت نگو محبوب شما اقلیتی های غارنشینه نه ما چه خوب میشه مجتبی بازم مثل دربی حذفی نود اشکشو در بیاره.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر