فهرست
۵۰۰ هزار یوروی ناقابل؛ چه کسی جوابگو است؟
۵۰۰ هزار یوروی ناقابل؛ چه کسی جوابگو است؟

۵۰۰ هزار یوروی ناقابل؛ چه کسی جوابگو است؟

آی اسپورت - روز گذشته بود که باشگاه پرسپولیس اعلام کرد پرونده ماریو بودیمیر که از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود، مختومه شد. بدهی این باشگاه به این بازیکن ۴۵۷ هزار یورو بود که ۳۲ هزار و ۵۰۰ یورو سود و جریمه دیرکرد هم به آن اضافه شد. بودیمیر که با نظر مستقیم برانکو و البته با تایید مدیران وقت پرسپولیس به این تیم پیوست در ۱۸ بازی توانست تنها ۲ گل برای پرسپولیس به ثمر برساند و با این تعداد گل کاملا مشخص است که بودیمیر چه کیفیتی داشته است.

مبلغ چند میلیاردی که بودیمیر توانست از پرسپولیس دریافت کند، می‌توانست بسیاری از مشکلات این باشگاه را حل کند و حتی برای جذب چندین بازیکن باکیفیت هزینه شود؛ اما قراردادی که با بودیمیر بسته شد، آنقدر یک‌طرفه بود که این بازیکن به راحتی موفق شد همه مبلغ قرارداد و حتی جریمه دیرکرد آن را دریافت کند.

با این‌حال، با وجود گذشت چند ماه از جدایی بودیمیر و کنار گذاشته شدن مدیران وقت، همچنان ابهامات زیادی در خصوص این قرارداد وجود دارد و جالب است که اطاع رسانی دقیقی نیز در این‌باره انجام نمی‌شود. هرچند پس از این موضوع، تصمیم وزارت ورزش برای تعلیق جذب بازیکن خارجی اتفاق افتاد و این تصمیم می‌تواند فرصتی باشد برای باشگاه‌ها تا در چگونگی جذب بازیکنان خارجی تجدیدنظری داشته باشند؛ اما در حال حاضر این توقع وجود دارد مدیرانی که قرارداد بودیمیر و قراردا‌های این چنینی را امضا کردند پاسخگوی عملکردشان باشند.

اگر این مدیران مجبور شوند مبلغ قرارداد بودیمیر را از حساب شخصی خود بپردازند آن وقت است که دیگر هیچ مدیری برای کسب محبوبیت میان هواداران کاری نمی‌کند که در دراز مدت به یک چالش جدی برای باشگاه تبدیل شود. در آن زمان برانکو برای اینکه به بودیمیر که هموطنش است لطفی کرده باشد او را به پرسپولیس آورد؛ اما این موضوع نباید باعث می‌شد مدیران وقت پرسپولیس با هر درخواست غیرمنطقی این بازیکن موافقت کنند.

پرسپولیس و استقلال به خاطر سوءمدیریت مدیرانش در طول چند سال گذشته با مشکلات جدی زیاد رو‌به‌رو شده‌اند. در استقلال هم چنین اتفاقاتی کم رخ نداد و حتی شنیده شد که در دوره قبلی مدیریت این باشگاه قرارداد چند بازیکن این تیم چند برابر شده است. با توجه به همه اتفاقاتی که در بحث قرارداد‌های بازیکنان و مربیان استقلال و پرسپولیس رخ داده، لازم و ضروری است که نظارت جدی‌تری روی عملکرد مدیران این باشگاه‌ها صورت بگیرد.

 

میزان 

۳ ۵  
آی اسپورت
2021-03-05 17:30:00
نظر دهید

۵ نظر
سیاوشان
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹، ۱۸:۴۲
تا وزیرجوان هست تیم حکومتی نگرانی نداره
۸ ۱
کیسه وقیح
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۰۰:۲۲
طلب پرپیچ رو حتما مادر گرامی پرداخت کرده
۸
اقلیت تاس
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۳۰
تا احمقهایی مثل تو هوادار تاژ هستن ما اصلا نگرانی نداریم
۸
سینا
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۱۰:۵۶
از اول باید به این مسائل توجه بشه پرسپولیس و استقلال تا حالا هرچی بازیکن خارجی گرفتن تقریبا ضعیف بودن به جز عده معدودی. در ضمن قیمت بازیکن همینه جای دور نرید همین کشور قطر به بازیکن های خودمون داره چند برابر این مبلغ میده اونم با بهترین امکانات ،منزل و ماشین و...... فوتبالیستی که میاد ایران مطمئنا شرایط زندگی خیلی براش سخته به علت محدودیت هایی که وجود داره پس فقط دنبال پوله.
درضمن تا حالا شده فوتبالیستای خودمون که برخی شون کمترین بازدهی رو داشتن با تیمای عربی و اروپایی قرارداد بندن و در انتها مشکلی برای دریافت پولشون داشته باشن؟
متاسفانه مدیران این دوتیم دولتی هستن و فقط دنبال گذران حال هستن و آینده نگری ندارن تا فوتبال خصوصی نشه همیم آش و همین کاسه البته نه خصوصی مثل تراکتور فقفط یه نگاه به اسامی مربیان و فوتبالیستایی که پول مفت ازاین تیم گرفتن بندازید و فکر کنید با یه برنامه ریزی دقیق و درست هزینه کردن الان وضعیت تراکتور چی بود.
وحید بارساپولیسی
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۲۹
ازین تیترهای پوپولیستی کیسه خر کن برای قیمت 3 میلیون دلاری شیخ دیاباته و 1/5 میلیون دلاری میلیچ و اون 750 هزار دلاری که دادن بویان نایندنوف و اون 300 هزاردلاری که دادن بودروف بلغار بدون هیچ شکایتی رفتن نوش جون کردن هم بزن.. حالا کاری به منشا و چپاروف و تیام و رابسون جانواریو طارق همام و ال حاجی گرو و... نداریم.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر