فهرست
دلیل بی‌توجهی ونگر به مورینیو در کتابش چیست؟
دلیل بی‌توجهی ونگر به مورینیو در کتابش چیست؟

دلیل بی‌توجهی ونگر به مورینیو در کتابش چیست؟

آی اسپورت - انتشار کتاب شرح حال آرسن ونگر (زندگی من در قرمز و سفید) با حواشی همراه بوده که مهمترین آنها اشاره نشدن به هیچ بخشی از رقابت‌ این مرد فرانسوی با ژوزه مورینیو در لیگ برتر است. ونگر با اینکه در دوران مربیگری‌اش در آرسنال بارها و بارها با مورینیو جنگ لفظی و حتی برخورد فیزیکی داشت، در کتاب خود هیچ نامی از مورینیو نبرده و این در حالی است که او داستان رقابتش با سرالکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد با جزئیات بیان کرده است. همین موضوع حتی اخیراً باعث یک جنگی لفظی جدید میان مورینیو و ونگر هم شد و آقای خاص به طعنه گفت به ونگر حق می‌دهد که از او در کتابش نام نبرده باشد چون در مصاف‌های این دو نفر همیشه مرد فرانسوی بازنده بوده است. ونگر هم اندکی بعد پاسخ مورینیو را داد و او را ضمن تشبیه به یک بچه مهدکودکی به دادن آمار غلط متهم کرد.

اکنون ونگر که رئیس بخش توسعه فوتبال فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) است درباره دلیل نام نبرده از مورینیو در کتاب خود توضیح داده است. این مرد ۷۱ ساله به نشریه دیلی‌میل گفت: «من در کتابم تنها درباره فرگوسن حرف زده‌ام و دلیلش هم این است که نه من و نه او دیگر مربیگری نمی‌کنیم. فرگوسن هم مانند بازنده بدی بود. من نمی‌خواستم راجع به مربیانی مانند مورینیو، یورگن کلوپ یا پپ گواردیولا که هنوز دارند مربیگری می‌کنند صحبت کنم.»

ونگر در ادامه مصاحبه خود با دیلی‌میل اعتراف کرد که از برخی رفتارهای خود در تقابل با مورینیو در زمان مربیگری‌اش در آرسنال پشیمان است: «فکر می‌کنم در یک هزار و ۲۳۵ بازی سرمربی آرسنال بودم و در یک هزار ۲۲۵ مورد آن توانستم خودم را کنترل کنم و در ۱۰ مورد دیگر، خب.... با این حال هر بار که به آن ۱۰ مورد فکر می‌کنم تأسف می‌خورم و احساس پشیمانی می‌کنم چون احساس می‌کنم آنطور که می‌بایست رفتار نکردم و نسبت به باشگاهی که برای آن کار می‌کردم احساس مسئولیت نداشتم. گاهی اوقات فکر می‌کنم که رفتارهای یک نفر دیگر مرا تحریک یا خشمگین می‌کرد و به همین دلیل در برخی بازی‌ها سطح پرخاشگری‌ام بالاتر از حد نرمال بود.»

ونگر در پایان اعتراف کرد که هنوز هم به مربیگری فکر می‌کند و اگر روزی به او پیشنهاد مناسبی شود آماده پذیرش آن خواهد بود. او با بیان این موضوع اظهارنظری انجام داد که احتمالاً مورینیو را برای ادامه دادن به جنگ لفظی با این مرد فرانسوی تحریک خواهد کرد.

ونگر درباره احتمال بازگشتش به دنیای مربیگری گفت: «من یک روز به انگلیس باز خواهم گشت. ظاهراً تاتنهام (تیمی که مورینیو هدایت آن را برعهده دارد) ورزشگاه جدیدی ساخته که فوق‌العاده است. ضمن اینکه دانیل لوی (رئیس باشگاه تاتنهام) هم مرا دعوت کرده که به آنجا بروم.»

۱    
آی اسپورت
2020-10-25 20:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر