فهرست
هواداران به لیورپول اعتماد ندارند
هواداران به لیورپول اعتماد ندارند

هواداران به لیورپول اعتماد ندارند

آی اسپورت – بازی امشب لیورپول برابر ساوتهمپتون اهمیت زیادی دارد چون لیورپول می تواند جاه طلبی هایش برای این فصل را دوباره بازنگری کند. برای چندین هفته هواداران تیم خیلی به بازی های حذفی و کاپ ها اهمیت نمی دادند. برای آن ها حضور قدرتمند در لیگ جزیره از همه چیز مهم تر بود. آن ها در بازی های قبلی از ترکیب خود استفاده نکرده بودند و این باعث آن ها را برای پلیموث به دردسر زیادی انداخت. بازی رفت نیمه نهایی را هم که از ساوتهمپتون شکست خوردند. به نظر این مسائل خیلی اهمیت نداشت تا این که تیم ته جدولی سوانزی به آنفیلد آمد و قرمز ها را شوکه کرد. لیورپول با ترکیب اصلی اش به میدان رفت اما تمام ضعف های دفاعی تیم در این بازی نمایان شدند. لیورپول در 14 بازی قبلی خود 8 کلین شیت داشت اما این شکست به نوعی زخم های کهنه را دوباره باز کرد.

حتی هواداران هم انگار حریف را دست کم گرفته بودند. در هر صورت به هر دلیلی، شاید باخت به چنین تیمی در نگاه اول فاجعه به نظر می رسید، اما اگر عمقی تر به قضیه نگاه کنیم، این باخت اجتناب ناپذیر بود. شاید وقتش باشد لیورپول در جاه طلبی هایش دوباره بازنگری کند. حالا که لیگ برتر کمی دور شده، آن ها باید اهمیت بیشتری روی کاپ ها بگذارند.

البته لیورپول می تواند در بازی بعدی خود چلسی را هنوز شکست دهد و فاصله را به هفت امتیاز برساند. اما حقیقتا خوشبینی دور تیم چندان زیاد نیست. به نوعی مردم هنوز به لیورپول اعتماد ندارند. آیا آن ها می توانند حداقل در کاپ ها خودشان را به موفقیت برسانند؟ جام هایی که به نظر حالا واقع گرایانه ترین شانس های قهرمانی لیورپول در این فصل هستند. آن ها دارند سعی می کنند در جام اتحادیه به فینال برسند. فینالی که احتمالا سر دیگرش یونایتد خواهد بود. شاید خود جام خیلی بزرگ نباشد اما بدون تردید هیچ کدام از دو تیم دوست ندارند چنین فینال احتمالی را ببازند. لیورپول در این مسیر ابتدا باید ساوتهمپتون را از پیش رو بردارد. و برای این کار دوباره باید یکی از آن فوتبال های بی نظیر خود را به نمایش بگذارند.

لیورپول رکورد خوبی در جام اتحادیه دارد. آن ها 12 بار به فینال رسیده و 8 بار قهرمانی را تجربه کرده اند. شاید این کم اهمیت ترین جام قهرمانی در انگلیس باشد، اما نباید شانس های لیورپول برای قهرمانی و مهم بودن آن برای خود تیم را نادیده گرفت. مخصوصا اگر در فینال برابر رقیب دیرینه خود، یونایتد قرار بگیرند.

امشب حداقل کلوپ اتمسفر خوبی را در ورزشگاه خواهد دید. چیزی که هواداران قدیمی تر لیورپول به آن عادت دارند. اما اگر لیورپول یک گل عقب بیفتد، مسلما انتظار بیشتری از هواداران می رود. آن ها برابر سوانزی کاملا ساکت بودند.

ساوتهمپتون در این فصل در دو مسابقه برابر لیورپول کلین شیت کرده. اما این اولین بار است که دو تیم در آنفیلد به مصاف هم می روند و بعید است رقیب به سه کلین شیت پیاپی برسد. اما دفاع لیورپول هم آنقدر شکننده است که بعید است خودشان هم بتوانند یک کلین شیت را ثبت کنند.

خبر خوش می تواند بازگشت ماتیپ به ترکیب اصلی باشد. او برای دفاع تیم اهمیت فراوانی دارد. علامت سوال هایی هنوز در خط هافبک و حمله وجود دارد و بعضی نسبت به چینش های کلوپ در خط هافبک انتقاد می کنند. باید دید او تمایل دارد تغییرات گسترده اعمال کند یا نه.

ژانویه لیورپول تا اینجا خیلی معمولی بوده و 5 ماه فوق العاده قبلی آن ها را شدیدا تهدید می کند. یک برد برابر ساوتهمپتون و رسیدن به فینال جام اتحادیه می تواند لیورپول را دوباره متولد کند.

۴    
آی اسپورت
2017-01-25 21:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر