فهرست
بدون هدف، بدون برنامه
بدون هدف، بدون برنامه

بدون هدف، بدون برنامه

آی‌اسپورت- تغییرات مأموریت مشترک فدراسیون فوتبال است. فدراسیون ۵ ستاره‌ای که به نظر ستاره‌های اصلی را در این بخش می‌گیرد. فدراسیونی که بدون هیچ پلن و برنامه خاصی برای گریز از اتفاقات پیش آمده تن به تغییرات می‌دهد، بدون اینکه هیچ هدفی پشت این تصمیمات باشد. آنچه در یک سال اخیر بر تیم‌های رده‌های ملی رفته، مصداق عینی این انگاره است. به تیم امید می‌نگریم؛ تیمی که در یک تصمیم تاریخی به شکل پیمانکاری به حمید استیلی واگذار شده، تصمیمی که شأن فدراسیون را تا حد یک بنگاه معاملات و حق‌العملکاری تنزل می‌دهد و البته در هیچ کجای دنیا نمونه مشابهی ندارد. توالی اتفاقاتی که در تیم امید رخ داده، یک سونامی بزرگ است و جالب اینکه در پیمانکاری حمید استیلی بخش اعظم سونامی از سوی فدراسیون هدایت شده! 

آنجا که ابتدا فدراسیون خواستار کنار رفتن کرانچار می‌شود و سپس به توصیه شخص آقای رئیس، فرهاد مجیدی بدون هیچ رزومه خاصی با سابقه سرمربیگری استقلال کمتر از تعداد انگشتان یک دست، سرمربی می‌شود و دست آخر کار را رها کرده تا استیلی بماند و حوضش! 

این رویکرد اشتباه را در تیم ملی به گونه‌ای دیگر رؤیت می‌کنیم. فدراسیون آقای تاج بعد از پایان کار با کارلوس کی‌روش در دی ماه سال گذشته، ۶ ماه تمام را به بطالت گذارند در حالی‌که آقای رئیس نیک می‌دانست با کی‌روش مدت‌هاست به پایان خط رسیده و با هر نتیجه‌ای در امارات سرمربی پرتغالی رفتنی خواهد بود اما به جای برنامه‌ریزی برای فردای بعد از کی‌روش، ۶ ماه تمام را معطل کرد تا گزینه سوخته‌ای چون مارک ویلموتس را پای میز قرارداد بنشاند. 

گزینه‌ای که خیلی زود مشخص شد طبل توخالی است و هنوز به ۶ ماه نرسیده و برف تهران را ندیده، ناقوس خداحافظی را به صدا درآورده. واکنش فدراسیون فوتبال در قبال بحران ویلموتس گزاره «نه تایید، نه تکذیب»! است اما در خفا باب مذاکره با برانکو ایوانکوویچ را باز کرده، گزینه‌ای سهل و ممتنع که با هر معیاری می‌توان آن را بدترین انتخاب دانست. در رده‌های پایه هم اوضاع بدتر است؛ مربیانی که ماه‌هاست بدون قرارداد کار می‌کنند و هیچکس حتی حال آنها را نمی‌پرسد. سرگشتگی فدراسیون تاج نیاز به توضیح اضافه‌ای ندارد.

۲    
آی اسپورت
2019-11-30 01:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر