فهرست
بازگشت تلخ کاپیتان/ اخراج، باخت، انتقاد
بازگشت تلخ کاپیتان/ اخراج، باخت، انتقاد

بازگشت تلخ کاپیتان/ اخراج، باخت، انتقاد

آی‌اسپورت- یکی از سورپرایزهای ترکیب ویلموتس برای بازی با عراق حضور کاپیتان شجاعی در ترکیب اصلی بود. مسعود شجاعی که مدت‌ها بود بازی را در ترکیب اصلی تیم ملی آغاز نکرده بود در بازی حساس و حیثیتی مقابل عراق بعد از بیش از یک سال در ترکیب یازده‌ نفره حضور داشت. بازی ایران و مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ آخرین تجربه مسعود شجاعی در ترکیب اصلی یک بازی رسمی بود. شجاعی در آن بازی یک کارت زرد گرفت و در دقیقه ۷۰ هم تعویض شد. او در بازی دوستانه مقابل ترینیداد و توباگو هم فیکس بود اما غیر از این دو بازی در بقیه بازی‌ها به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شد.

ویلموتس بعد از گذشت بیش از یک سال شجاعی را برای یک مسابقه رسمی در ترکیب قرار داد و گویا در بازی دادن به او کمی زیاده‌روی کرد و با تعویض نکردن کاپیتان ریسک بزرگی انجام داد. این بازیکن در نهایت با کارت زرد دوم که البته با سخت‌گیری داور همراه بود در دقیقه ۸۳ از زمین اخراج شد. اخراجی که با اعتراض شدید بازیکنان و کادرفنی تیم ملی همراه بود اما در نهایت به خروج بازیکن ایران از زمین انجامید.

اضافه شدن شجاعی به ترکیب اصلی به جای کریم انصاری‌فرد بود. ترکیبی که ویلموتس در آن تلاش کرد حمله و احتیاط را همزمان در تیمش داشته باشد تا بی‌گدار به آب نزند و از آن سو با تکیه به قدرت هجومی و حرکات تکنیکی و انفرادی بازیکنانش زهر لازم را هم داشته باشد. شجاعی تا حدود توانست تفکرات ویلموتس را در زمین اجرا کند. او در نیمه اول با گرفتن و زدن ضربات ایستگاهی نقش مثبتی در روند تیم ملی داشت. با گذشت زمان اما تعداد خطاهای شجاعی بیشتر شد و با توجه به شرایط جسمانی کاپیتان تیم ملی پیش‌بینی می‌شد او یکی از دو تعویض اولیه ویلموتس باشد. اتفاقی که نیفتاد تا بازگشت شجاعی به ترکیب اصلی با یک پایان بد تمام شود و اخراج کاپیتان شانس عراق رابرای برد در دقایق پایانی بیشتر کند. اخراج مسعود شجاعی را که مدتهاست مورد انتقاد بخشی از هواداران تیم ملی قرار دارد، بیش از پیش او را تحت فشار قرار خواهد داد.

۲ ۳  
آی اسپورت
2019-11-15 03:28:00
نظر دهید

۳ نظر
Asqar
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۰۴
مشکل از شما آشغال های قلم فروش شروع شد، خاک بر خیابانی شهاب قاسمی و مازیار ناظمی
۱ ۱
.
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۴۰
دقیقا
اسمان
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۵۳
اقای شجاعی از تیم ملی خداحافظی کن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر