فهرست
لیگی که نکوست، از آغازش پیداست!
لیگی که نکوست، از آغازش پیداست!

لیگی که نکوست، از آغازش پیداست!

آی‌اسپورت-  در پلانی از فیلم کمال‌الملک ساخته استاد علی حاتمی، مظفرالدین شاه (علی نصیریان) در پاسخ به اصرار کمال‌الملک (جمشید مشایخی) برای ادامه اقامت در فرانسه و تعلیم نقاشی در موزه‌ها و گالری‌های آن کشور به اتابک (محمد علی کشاورز) می‌گوید: «مگر ما صدراعظم مثل بیسمارک داریم که نقاش باشی اونجوری هم داشته باشیم. همه چیزمان باید به همه چیزمان بیاید. خیر جناب نقاش‌باشی در معیت ما به وطن باز می‌گردند.»

 از دیروز که به صورت رسمی اعلام شد در فصل جدید از تکنولوژی VAR استفاده نمی‌شود یک‌بار دیگر معلوم شد همه‌چیزمان به همه‌چیزمان می‌آید! چون هنوز نه قرعه‌کشی انجام شده و نه زمان دقیق شروع لیگ‌برتر معلوم است.

احتمالاً مدیران با سیاستِ «حالا چه عجله‌ایه، بالاخره یه طوری میشه» همه چیز را تحت کنترل دارند. مسائلی مثل برنامه‌ریزی مردم و رسانه‌ها هم مثل برنامه مدیران و بدنسازان تیم‌ها اهمیتی ندارد. در کشوری که فینال جام حذفی را می‌شود نزدیک سحر برگزار کرد و مقابل منتقدان هم طلبکارانه ایستاد که «حالا مگه چی شده؟» باید هم این تاخیرها عادی باشد.

مدیران فدراسیون فوتبال عموماً از بازیکن‌ها، مدیران و هواداران می‌خواهند «حرفه‌ای» رفتار کنند اما چرا حرفه‌ای بودن را از خودشان شروع نمی‌کنند.  لیگی که نکوست از بهارش پیداست و احتمالاً دستخوش چند توقف و تاخیر (برنامه‌های تیم ملی، بازی تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، شرایط جوی و ... ) هم خواهد شد. منصف اگر باشیم باید اعتراف کنیم که در چند سال اخیر لیگ با نظم خوبی برگزار شده و انتظار این است که این نظم به قاعده تبدیل شود نه اینکه هیچکس حتی از تاریخ آغاز مهم‌ترین سرگرمی ایرانیان خبر نداشته باشد.

در جامعه‌ای که سرگرمی یا نیست یا اگر هست برای طبقه متوسط و فرودست آنقدر گران شده که دلخوش به همین فوتبال میان‌مایه است، توجهی نه صرفاً از منظر ورزشی بلکه از زاویه اجتماعی را می‌طلبد.  فوتبال تنها سرگرمی همگانی و مجاز در جامعه‌ای است که همه چیزش به همه چیزش می‌آید!
 

۶    
آی اسپورت
2019-07-15 15:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر