فهرست
۲۸ مربی اخراجی در ۵ لیگ برتر فوتبال اروپا!
۲۸ مربی اخراجی در ۵ لیگ برتر فوتبال اروپا!

۲۸ مربی اخراجی در ۵ لیگ برتر فوتبال اروپا!

آی اسپورت - فصل 20-2019 به میانه راه رسیده و تا همین الان بیش از حد انتظار تغییراتی در کادر فنی تیم‌های 5 لیگ برتر فوتبال اروپا یعنی لیگ برتر انگلیس، لالیگای اسپانیا، سری A ایتالیا، بوندس‌لیگای آلمان و لوشامپیونه فرانسه رخ داده است. در واقع تا به امروز در این 5 لیگ 28 مورد برکناری سرمربی رخ داده و این در حالیست که در برخی لیگ‌ها فصل هنوز به نیمه نرسیده است. فصل گذشته در این مقطع از لیگ‌های اروپایی 23 مربی اخراج شده بودند که 18 درصد کمتر از آمار ثبت شده در این فصل است. در افزایش آمار اخراج مربیان 5 لیگ برتر فوتبال اروپا در فصل جاری، سری A با 9 مورد اخراج مربی پیشتاز است که البته با توجه به خصلت مدیران باشگاه‌های کالچو، این اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست.

سری A

فوتبال ایتالیا به هرچیزی معروف بوده باشد به صبوری مدیران باشگاه‌ها برای اعتماد و فرصت دادن به مربیانی که خوب نتیجه نمی‌گیرند، شهرت نداشته است. این فصل اما مالکان و مدیران باشگاه‌های کالچو بیش از فصول اخیر کم صبر و حوصله شده‌اند به طوری که تعداد مربیان اخراجی سری A (9 مورد) بالاترین میزان از سال 2012 بوده است. اولین اخراجی در این لیگ، اوزه‌بیو دی‌فرانچسکو سرمربی سامپدوریا بود که روز هفتم اکتبر (15 مهر) برکنار شد. در زمینه اخراج سرمربی اما رقیب همشهری سامپدوریا یعنی جنوا گوی سبقت را ربوده است و تصمیم اخیرش برای اخراج تیاگو موتا تعداد مربیان اخراجی این تیم در فصل جاری را به دو مورد افزایش داد. جنوا ابتدا اورلیو آندره‌آتزولی را اخراج کرد - کسی که موتا جانشین او شد - و بعد هم موتا را کنار گذاشت تا داوید نیکلا را به جای او استخدام کند. مارکو جامپائولو از میلان، ایگور تودور از اودینزه، اوجینیو کورینی و فابیو گروسو هر دو از برشا، کارلو آنچلوتی از ناپولی و وینچنزو مونتلا از فیورنتینا هم دیگر مربیانی بوده‌اند که در نیمه نخست فصل جاری سری A‌ اخراج شدند.

لیگ برتر انگلیس

نه فقط در سری A بلکه آمار اخراج مربیان در لیگ برتر انگلیس هم در این فصل فراتر از انتظار بوده است. تا هفته بیستم این رقابت‌ها، 6 مربی اخراج شده‌اند که دو برابر تعداد مربیان اخراجی این رقابت‌ها در همین مقطع از فصل بوده است. اولین اخراجی به نام باشگاه واتفورد ثبت شد، زمانی که این باشگاه در روز هفتم سپتامبر (16 شهریور) با خاوی گارسیا وداع کرد. بعد از او نوبت به تاتنهام رسید که مائوریسیو پوچتینو را برکنار و ژوزه مورینیو را جانشین او کند. آرسنال سومین اخراج مربی را داشت و اونای امری را برکنار کرد. کیکه سانچس فلورس از واتفورد، مارکو سیلوا از اورتون و آخر از همه مائول پیگیرینی دیگر مربیانی بودند که نتوانستند از کارفرمایان خود رأی اعتماد بگیرند.

لالیگا

در رده‌بندی لیگ‌های دارای بیشترین تعداد سرمربی اخراجی طی این فصل‌، لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا رتبه سوم را در اختیار دارد. تا پایان هفته هجدهم لالیگا 5 مربی اخراج شده‌اند. مارسلینو از والنسیا در روز 20 سپتامبر اولین اخراجی بود. اسپانیول باشگاه دوم بود که داوید گایگو را برکنار کرد و جای او را به پابلو ماچین داد، کسی که خودش هم به جدیدترین مربی اخراجی لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا تبدیل شده است. مائوریسیو پیگرینو و فران اسکریبا هم مربیان اخراجی بعدی بودند که به ترتیب لگانس و سلتاویگو را ترک کردند. با این حال لالیگای اسپانیا در میان 5 لیگ برتر فوتبال اروپا تنها لیگی بوده که آمار مربیان اخراجی‌اش در این مقطع از فصل نسبت به مدت زمان مشابه فصل گذشته کمتر بوده است.

بوندس‌لیگا

مدیران باشگاه‌های آلمان تا پایان نیمه اول بوندس‌لیگا 4 مربی را اخراج کرده‌اند که این دو برابر آمار نیمه اول فصل گذشته است. اولین اخراجی این فصل بوندس‌لیگا، نیکو کواچ بود که نیمکت بایرن مونیخ را روز سوم نوامبر (12 آبان) ترک کرد. آخیم بیرلورزر از کلن، ساندرو شوارتز از ماینتس، آنته کوویچ از هوفنهایم اخراجی‌های بعدی فوتبال آلمان بوده‌اند.

لوشامپیونه

لیگ دسته اول فوتبال فرانسه در پایان نیمه اول فصل همان تعداد مربی اخراجی داشته که فصل گذشته در همین مقطع از فصل داشت. از ابتدای فصل تا الان، 4 مربی از لوشامپیونه اخراج شده‌اند که اولین آنها گیسلین پرینتانت از سن‌اتین بود. بعد از او هم سیلوینیو از لیون، آلن کاسانوا از تولوز و لئوناردو ژاردیم از موناکو برکنار شدند.

تسنیم

     
آی اسپورت
2019-12-30 20:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر