فهرست
جای خالی ۵ ستاره؛ یاغی استقلال و آقای گل تراکتور!
جای خالی ۵ ستاره؛ یاغی استقلال و آقای گل تراکتور!

جای خالی ۵ ستاره؛ یاغی استقلال و آقای گل تراکتور!

آی اسپورت - در بحبوحه نقل‌وانتقالات و زمانی که بازیکن‌ها مشغول جابجایی شهرها و تیم‌ها هستند، چند بازیکن برای همیشه ایران را ترک کردند و شاید دیگر برنگردند. منشا بعد از سه فصل درخشش در لیگ برتر و پوشیدن پیراهن پیکان، پرسپولیس و استقلال، ایران را ترک کرد و رفت. پاتوسی یک‌نیم‌فصل از هواداران استقلال دلبری کرد و بعد از تعلل مدیران استقلال، این بار در بنی‌یاس شاگرد شفر شد. طارق همام و ایسما هم استقلال را ترک کردند و بودیمیر از پرسپولیس رفت. استوکس با تراکتوری‌ها خداحافظی کرد و سارفو هم بعد از یک فصل بازی برای سایپا از ایران رفت.

صیادمنش و محمدی هم در این فصل از لیگ برتر راهی تیم‌های اروپایی شدند، با این تفاوت که احتمالا در سال‌های آینده به لیگ برمی‌گردند. الهیار صیادمنش راهی فنرباغچه ترکیه شده و مهرداد محمدی هم با دسپورتیوو داس آوس پرتغال قرارداد امضا کرد. بختیار رحمانی نیز به لیگ دسته دوم قطر رفت. خسرو حیدری هم برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد و دیگر او هم در لیگ برتر مشاهده نمی‌شود.

آیاندا پاتوسی: پاتوسی در اولین روزی که پیراهن استقلال را پوشید هم گل زد و هم پاس‌گل داد. نمایشی که مشخص کرد استقلالی‌ها برای حفظ او نباید درنگ کنند و خیلی زود قرارداد فصل بعد را قطعی کنند. اما مدیران استقلال انقدر تعلل کردند که این الماس آفریقایی با بنی‌یاس به توافق رسید و بار دیگر شاگرد شفر شد.

گادوین منشا: شماره ۹۰ پیکان همه نگاه‌ها را به خودش خیره کرده بود. بازیکنی که ۱۵ گل در یک فصل زد و خیلی زود مشتری‌هایش دم در باشگاه پیکان صف کشیدند. منشا هم راهی پرسپولیس و سپس استقلال شد، ولی هیچ گاه درخشش در پیکان را در این دو تیم تکرار نکرد تا ایران را ترک کند.

آنتونی استوکس: چهارمین گلزن برتر فصل گذشته، مهاجم پرحاشیه تراکتور بود. استوکس ۱۱ گل زد و برای همیشه ایران را ترک کرد. هر چند که مدیران تراکتور معتقدند او باید به این تیم برگردد، ولی در تبریز خبری از استوکس نیست.

مهرداد محمدی: مهرداد هم مانند میلاد محمدی بالاخره لژیونر شد. مهرداد از اصفهان بلیت پرتغال را گرفت و برای بازی در دسپورتیوو داس آوس راهی این کشور شد. مهرداد محمدی فصل قبل در سپاهان حضور داشت.

الهیار صیادمنش: صیادمنش دیگر بازیکنی است که برای فصل آینده در لیگ برتر حضور ندارد. استعدادیاب‌های فنرباغچه او را در استقلال ردیابی و شکار کردند. الهیار در این مدت یک گل ملی هم زد تا جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران هم لقب بگیرد.

نود

۳    
آی اسپورت
2019-07-21 20:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر