فهرست
دلیل خداحافظی ملی‌پوش فوتسال؛ مهاجرت!‌
دلیل خداحافظی ملی‌پوش فوتسال؛ مهاجرت!‌

دلیل خداحافظی ملی‌پوش فوتسال؛ مهاجرت!‌

آی اسپورت - فرهاد توکلی ملی پوش ایران پس از قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد دیروز آخرین بازی ملی‌اش را انجام داده است. خبر خداحافظی این بازیکن ۲۹ ساله در حالی که می‌تواند سال‌ها برای فوتسال ایران درخشیده و افتخارآفرین باشد، موجب تعجب همگان شد.

بر اساس شنیده‌ها فرهاد توکلی به نزدیکان خود در اردوی تیم ملی اعلام کرده بود قصد دارد زندگی ورزشی و شخصی‌اش را در کشور دیگری ادامه دهد. اعضای تیم ملی این موضوع را جدی نگرفته بودند تا اینکه توکلی دیروز تصمیمش را علنی کرد. بلافاصله بعد از این موضوع، افراد زیادی سعی کردند با توکلی صحبت کرده و او را از تصمیمش منصرف کنند. با این حال مشخص نیست دلیل توکلی برای این تصمیم چیست و آیا از آن منصرف خواهد شد یا نه.

پیش از این نیز جواد اسفندیاری دروازه‌بان تیم‌ملی فوتسال ایران در دور قبل آسیایی ازبکستان به دلیل شرایط نابسامان مالی در لیگ فوتسال ایران تصمیم به کناره‌گیری از فوتسال و ادامه زندگی خارج از کشور گرفته بود.

۷ ۳  
آی اسپورت
2018-02-12 10:28:00
نظر دهید

۳ نظر
Dark
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷
زنده یاد دکتر غلامحسین صدیقی پدر علم جامعه شناسی ایران و از رهبران جبهه ملی در بلبشوی سیاسی سال 57 که مردم ایران آماده یک خودکشی دسته جمعی و تاریخی میشدند، جمله معروفی درباره اتفاقات در حال وقوع داشتند که حتما تا به حال به گوشتان خورده ...

ایشان گفته بودند: (( روزی خواهد آمد که شما در عرصه بین‌المللی از آوردن نام ایران و ایرانی خجل و شرمسار باشید ))

و حالا و پس از گذشت 40 سال میبینیم که دقیقا پیش بینی های این راستمردان درست از آب در آمد و جدا از رسوایی بین المللی (
که جدیدترین نمونه اش در المپیک زمستانی و ماجرای گوشی های سامسونگ بود) شاهدیم مردم کشوری که دارای حدود 10 درصد منابع جهان است به دلیل مشکلات مالی و نبود امکانات در آرزوی رفتن یا بهتر بگیم فرار از این جهنم هستند.

به هر حال مردم افغانستان از طالبان و مردم عراق از داعش و به طور کلی از جنگ و نا امنی فرار میکنند، مردم ایران که به قول سردمدارانش در امنیت کامل به سر میبرند از چه چیزی گریزانند؟

برزو
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
ونزوئلا هم بیشترین منابع نفتی دنیا رو داره اما الان با تورم 2100 درصدی دست و پنجه نرم میکنه.
سادگی محض هست اگه فکر کنی با داشتن منابع میشه رفاه اورد. همین نفت پدر ما رو دراورده و خلاقیت رو از مدیران و فرصت عرض اندام رو از بخش خصوصی گرفته. شما به پیشرفته ترین کشورهای دنیا نگاه کن ببین کدوماشون منابع و ذخایر نفتی و معدنی دارن؟
تنها چیزی که باعث پیشرفت میشه تلاش و تلاش و تلاشه.
من نوعی چی به علم اضافه کردم که از کشورم انتظار داشته باشم؟
مدیران هم یکی از خود ما مردم هستند از فضا نیومدند. وقتی بعد از برف تهران کرایه تاکسی فرودگاه امام تا تهران میشه 1 میلیون دیگه دولت و حکومت مقصر نیست که. خود ما مردم به خودمون رحم نمیکنیم و دنبال تیغ زدن همدیگه هستیم از کی انتظار داری؟
۲
Dark
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۸
درود بر شما

دوست گرامی این هم از شگفتی های دنیاست که مردمی از این بابت که کشورشان دارای بیشترین منابع معدنی و ذخایر بزرگ نفت و گاز است ناراحت میشوند ...

اتفاقا برعکس داشتن رفاه بالا، توزیع عادلانه ثروت و شاخص توسعه انسانی ممتاز در کشورهای غنی از ثروت طبیعی راحت تر و سریع تر رخ خواهد داد، اگر و فقط اگر یک دولت و حکومت ملی و دلسوز در راس کار وجود داشته باشد.

یک مثال میزنم و کمی فکر کن متوجه خواهی شد.

از زمانی که نفت در ایران در اواخر دوران قاجار کشف شد تا سال 57، درآمد حاصل از فروش نفت را یک طرف بگذار، فقط در دوران 8 ساله از سال 84 تا 92 درآمد نفتی حدود 7 برابر کل دوران قاجار و پهلوی ها بود. ایران در دهه 50 اقتصاد شکوفایی داشت .... و به تدریج در حال تبدیل شدن به یک کشور صنعتی و توسعه یافته بود ، (با وجود کمبودها و نواقصی که بود)

در آن 8 سال ننگین نفت به بشکه ای 140 دلار هم رسید، و فکر کن اگر وطنپرستانی مثل دولت ملی دکتر مصدق و شخص شاه بر مسند بودند من و شما الان باید کجا میایستادیم.

وجود ذخایر آلومینیوم، مس؛ آهن،طلا،نقره،اورانیوم و زغال سنگ و نفت و گاز و غیره .... خلاقیت را از مدیران گرفته؟ آن وقت بعد از این رسوایی ها اینها مدیر هم هستند؟ استفاده و بهره برداری از این ثروت ها خلاقیت میخواهد یا وطن پرستی؟ .. مگر سران آل سعود و آل نهیان و آل ثانی و آل مکتوم و از این قبیل چه کار کردند؟ ..... جایی که ثروت خوابیده نیازی به خلاقیت نیست، جایی که محدودیت وجود دارد مثل ژاپن با خلاقیت و علم باید کار را جلو برد .... البته خلاقیت هم اگر باشد چه بهتر ولی موضوع اصلی داشتن شرافت و اخلاق است که شوربختانه هر چه بیشتر به پیش میرویم بیشتر کمیاب میشوند.

دیگر این به قول شما مدیران ( بلا نسبت مدیران) چطور باید استانداردها و رکوردهای اختلاس و دزدی و پولشویی را جابجا کنند که شما بفهمید که حضرات اگر مدیر هم باشند برای حساب های بانکی خودشان است نه من و شما مردم دیگر خودشان هم به بی کفایتی خود اذعان دارند (رجوع شود به سخنرانی هایی که به اصطلاح نمایندگان در مجلس این روزها انجام میدهند)

فرمودید کدام کشورهای پیشرفته نفت و گاز دارند ..... به کانادا و نروژ و همین همسایه خودمان امارات نگاه کنید و مقایسه کنید نحوه استفاده و سیاست آنها را در این زمینه ها با کشور خود ... تا شاید پرتقال فروش هم این وسط پیدایش شد ... معمولا با قیاس کردن است که ایراد ها و اشکالات و در مورد ما خیانت ها آشکار میشود، و حساب کنید آن سه کشور منابعی در حجم و وسعت ایران ندارند ولی با این وجود در حال پیشرفت و رو به جلو هستند.

اگر کشورهایی چون ایران و عراق استثمار میشوند، به قول شما در خیلی از موارد توسط خودی ها، به دلیل از بین رفتن بنیان های اخلاقی و نبود آگاهی و فقدان شعور و درک اجتماعی است که حاصل 40 سال حکومت جهل و جنون است .... الان ارزش ها به ضد ارزش تبدیل شده ... و دقیقا یعنی دروغ گفتن را باید و نه دروغ نگغتن .... مردمی که برای خود ارزش قائل نباشند نمیتوانند برای دیگران چنین کنند. خود شما اگر برای خود و شعور خود ارزش قائل بودید نمی آمدید و از چپاول های این بی وطنان دفاع کنید.

این در حالیست که بارها گفته و شنیده شده که پول یکی از این اختلاس های هزاران میلیاردی میتوانست زندگی مردم ایران را دگرگون کند، حال شما ثروت های طبیعی را کنار بگذار.

پوزش میخواهم اما تفاوت غرب با کشورهای تو سری خوری مثل ما تنها در این است که آنها خردورزی و تعقل را پیشه کردند و ما تقدیرگرایی و عواطف را .... آنها انسان را مبدا گرفتند و ما دین و مذهب و در یک واژه خدا را .... و این حرف من نیست ... حرف جامعه شناسان و فیلسوفانی است که تشخیصشان از عقب ماندگی ایران مقاومت در برابر مدرنتیه بوده است.

در نظر شما هم ریشه هایی از این مشکل تاریخی که البته در خود من هم هست و در اکثر ایرانیان نهادینه شده وجود دارد ... همینکه به یک سری از پلشتان و شارلاتان ها مسئول و مدیر میگویید و تازه از آنان دفاع هم میکنید ...

و این کار شما بسی جای سپاسگزاری دارد البته.

پاینده باشید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر