فهرست
پنجگانه پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل
پنجگانه پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل

پنجگانه پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل

آی اسپورت - آخرین بازی نیمه اول لیگ بیستم با برد قاطعانه پرسپولیس مقابل گل‌گهر و قهرمانی این تیم در نیم‌ فصل به پایان رسید. حتی تساوی هم برای این عنوان تشریفاتی کافی بود، ولی پرسپولیس با این برد پرگل فاصله با سپاهان و استقلال را بیشتر کرد و با زدن پنج گل تفاضلش را ارتقا داد. آنها همچنین روحیه خوبی گرفتند تا در ادامه لیگ بتوانند این صدرنشینی را حفظ کنند و به سوی پنجمین قهرمانی متوالی حرکت کنند.

این همان مسابقه عقب‌افتاده‌ای بود که با نامه گل‌گهر به سازمان لیگ به تعویق افتاد، ولی اگر تیم سیرجانی می‌دانست که باید بدون منشا و قلعه‌نویی با حریفش روبه‌رو شود، قطعاً چنین درخواستی نمی‌داد! کسانی که بازی را ندیده باشند، تصور می‌کنند که پرسپولیس از ثانیه اول تا آخر نسبت به حریفش برتری داشته، ولی نتیجه پنج بر صفر بازتابی از جریان بازی نیست. گل‌گهر در نیمه اول برتری نسبی داشت و گل اول پرسپولیس برخلاف جریان بازی و با یک توپ‌ربایی هوشمندانه در میانه زمین زده شد.

گل‌گهر در نیمه دوم با هدف جبران گل خورده باز بازی کرد و اشتباهات پرشمار مدافعان و دروازه‌بان این تیم به پرسپولیس کمک کرد که به گل‌های بعدی برسد. گل‌گهر بعد از گل دوم از هم پاشید؛ اتفاقی که شاید در صورت حضور قلعه‌نویی روی نیمکت رخ نمی‌داد. البته پرسپولیس هم از این وضعیت به خوبی بهره برد و بعد از برتری دو بر صفر اشباع نشد.

لیگ بیستم برای پرسپولیس چندان خوب شروع نشد و تصور قهرمانی نیم فصل برای تیم گل‌محمدی در آن روزها آسان نبود. محرومیت آل‌کثیر، جدایی شجاع خلیل‌زاده و شکست در فینال آسیا، سه شوک متوالی برای پرسپولیس بود و این تیم در شروع فصل شباهتی به قهرمان چهار فصل اخیر لیگ نداشت. پرسپولیس مشکل گل زدن داشت و به سختی برنده می‌شد. 6 تساوی در 8 هفته اول ریتم مناسبی برای یک مدعی قهرمانی نبود و دو بازی عقب‌افتاده مزید بر علت شد تا پرسپولیس به نیمه پایین جدول سقوط کند. اختلاف رسول‌پناه، مدیرعامل سابق با گل‌محمدی ماجرای دیگری بود که می‌توانست به تیم آسیب بزند، ولی پرسپولیس توانست از این بحران با کمترین تلفات عبور کند.

شهرآورد هفته هشتم هرچند با تساوی به پایان رسید، ولی پرسپولیس بعد از آن در مسیر صعود قرار گرفت. این تیم توانست 6 بازی از 7 بازی بعدی‌اش را ببرد و تنها باخت این تیم مقابل آلومینیوم اراک ثبت شد که هر دو مدافع میانی غایب بودند.

هرچند مشکل گلزنی پرسپولیس هنوز حل نشده، ولی گل‌محمدی با جابه‌جایی‌های پرشمار سرانجام توانست به فرمول بهینه‌ای برسد و تیمش از هفته هشتم توانست بازی‌هایش را حداقل با یک گل زده به پایان برساند. او وقتی امیدش به عبدی و رمضانی را از دست داد، وحید امیری را به عنوان تک‌مهاجم به کار گرفت و اضافه شدن عالیشاه زهر خط حمله پرسپولیس را بیشتر کرد. البته در دو بازی تراکتور و مس رفسنجان جلال حسینی جور مهاجمان را کشید و دو گل سه امتیازی زد.

تحول پرسپولیس در بخش اول و دوم نیم‌فصل کاملاً مشهود است و از این نظر مسیری عکس استقلال را طی کرده. در شروع فصل استقلال در حالی صدرنشین شد که متوسط دو امتیاز در هر بازی را ثبت کرده بود، ولی در پایان نیم‌فصل پرسپولیس تنها تیمی است که توانسته در هر بازی به طور میانگین دو امتیاز بگیرد. البته این میانگین امتیاز تضمینی برای قهرمانی در لیگ نیست، ولی در لیگ بیستم که مدعی‌های سنتی به جز سپاهان مشکلات زیادی دارند، شاید همین روند برای پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس کافی باشد.

 

ایران ورزشی 

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2021-02-20 22:59:00
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
يكشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۲۱
باشه عزیزم،بازی دست گل گهر بود و لک ستاره بازی بود و اگر امیرمافیا و لیونل منشا بودن گل گهر پنج تا میزد... تو هم خوبی کیسه کش...آب هم بریز اونجا ک میسوزه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر