فهرست
تغییر سیستم بارسا: استفاده از دو هافبک دفاعی؟
تغییر سیستم بارسا: استفاده از دو هافبک دفاعی؟

تغییر سیستم بارسا: استفاده از دو هافبک دفاعی؟

آی اسپورت- آمدن پائولینیو به بارسلونا باعث شده هریک از هواداران به سبک خودشان این انتقال را تحلیل کنند. خیلی‎ها آن را خریدی نامربوط می‎‏دانند و بعضی هم معتقدند برای گرم کردن نیمکت تیم بد نیست. اما بعضی معتقدند ارنستو والورده تصمیم دارد با دو هافبک دفاعی بازی کند. در حال حاضر برای این پست بارسلونا سرخیو بوسکتس را دارد. او در تیم ملی اسپانیا با مربی‎گری ویسنته دل بوسکه در کنار ژابی آلونسو بازی کرده و عملکرد خوبی هم داشته است. زمانی از حضور او و ژابی آلونسو جلوتر از کارلس پویول و جرار پیکه به عنوان مربع جادویی یاد می‏کردند. بد هم نبود و با این سیستم قهرمان جام جهانی شدند.

اما بارسا مانند تیم ملی اسپانیا نیست، سبک بازی این تیم کاملا متفاوت است. حالا برای همه جذاب شده که زودتر بفهمند ارنستو والورده تصمیم دارد چه پستی به پائولینیو بدهد. سرمربی جدید بارسلونا به احتمال زیاد با سیستم 3-3-4 بازی خواهد کرد و این سیستم مورد علاقه‏اش است. اما در این سیستم چطور می‏شود به بهترین شکل از پائولینیو استفاده کرد؟

چیزی که واضح است این است که بارسلونا این بازیکن را در ازای 40 میلیون یورو، آن هم در شرایطی که نیمار فروخته شده و در ازایش 222 میلیون یورو گرفته شده و هواداران منتظر خرید بازیکنان بزرگ هستند، نخریده تا به عنوان ذخیره سرخیو بوسکتس از او استفاده کند. محتمل‎‏ترین گزینه این است که والورده یا برای همیشه یا حداقل در دقایقی از بازی و به عنوان تغییر سبک در طول بازی، از او در کنار بوسکتس استفاده کند و سیستمی با دو هافبک دفاعی در این تیم را محک بزند.

هرچند که در گزارشی آمده بود خرید پائولینیو درخواست والورده نبوده و او فقط از باشگاه خواسته تا در پست‎هایی که نیاز به بازیکن دارند بازیکن جذب کند و البته پست هافبک دفاعی از آن پست‎هایی نبوده که بارسا در آن محتاج بازیکن باشد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-08-16 19:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر