فهرست
سه‌شنبه سرنوشت‌ساز؛ منتظر خلق شگفتی نباشید
سه‌شنبه سرنوشت‌ساز؛ منتظر خلق شگفتی نباشید

سه‌شنبه سرنوشت‌ساز؛ منتظر خلق شگفتی نباشید

هفته پنجم مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا امشب با انجام هشت دیدار در چهار گروه نخست پیگیری می‌شود. در بازی‌های امشب، تکلیف صعود اکثر تیم‌ها مشخص می‌شود و احتمالا شاهد خلق شگفتی خاصی نخواهیم بود.

گروه اول

گالاتاسری ترکیه – کلوب بروژ بلژیک

رئال مادرید اسپانیا – پاریسن ژرمن فرانسه

جذاب‌ترین بازی امشب در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو خواهد بود. رئال اوج گرفته زین الدین زیدان برای جبران شکست دور رفت مقابل پاریس به میدان می‌رود. شاگردان زیزو که امید اندکی برای صدرنشینی دارند در صورت پیروزی هم صعود خود را به مرحله بعدی قطعی خواهند کرد و هم کوروسوی امید خود را برای سرگروهی حفظ می‌کنند. در سوی مقابل پیروزی شاگردان توخل و حتی تساوی، صدرنشینی‌ آنان را قطعی خواهد کرد. پی‌اس‌جی در حال حاضر ۱۲ امتیاز دارد و رئال با هفت امتیاز در تعقیب این تیم است.

در دیگر بازی گروه مردان فاتح تریم که با یک امتیاز قعرنشین هستند رو در روی بروژ ۲ امتیازی قرار می‌گیرند. بروژ در صورت پیروزی سومی خود را قطعی خواهد کرد و همچنین در صورت شکست رئال مقابل پاریس، می‌تواند به بازی هفته آخر مقابل کهکشانی‌ها در خانه خودش امیدوار باشد. تساوی در این مسابقه همه چیز را برای کسب رده سوم به هفته آخر می‌کشاند. گالا اما برای کسب رتبه سوم تنها به برد در این دیدار احتیاج دارد چرا که هفته آخر میهمان پاریسی‌ها خواهد بود.

گروه دوم

ستاره سرخ جمهوری چک – بایرن مونیخ آلمان

تاتنهام انگلیس – المپیاکوس یونان

اوضاع این گروه تقریبا شبیه گروه نخست است. بایرن با ۱۲ امتیاز صدرنشین است. تاتنهام با هفت امتیاز در رده دوم قرار دارد. ستاره سرخ سه امتیازی است و المپیاکوس با یک امتیاز در قعر جدول جای دارد. بایرن برای قطعی کردن صدرنشینی خود با یک امتیاز از بلگراد نیز خیالش راحت خواهد شد. شاگردان هانس دیتر فلیک در چند بازی اخیر نمایش فوق‌العاده‌ای در بوندسلیگا داشته‌اند. ستاره سرخ اما برای حفظ شانس خود برای صعود نیاز به پیروزی در این مسابقه دارد. البته که شکست یا تساوی برای آنها پایان دنیا نخواهد بود چرا که می‌توانند با شانس بالا برای سومی و صعود به مسابقات یورو لیگ تلاش کنند.

تاتنهام در اولین تجربه اروپایی با خوزه مورینیو میزبان المپیاکوس قعرنشین است. پیروزی تاتنهام در این دیدار، بدون توجه به نتیجه دیگر بازی صعودشان را قطعی خواهد کرد. اگر بایرن در برابر ستاره سرخ شکست بخورد، زنبق‌ها برای صدرنشینی هم شانس خواهند داشت. تساوی یا شکست در این دیدار برای تیم لندنی می‌تواند خطرساز شود اگر ستاره سرخ از سد بایرن بگذرد. المپیاکوس نیز برای رسیدن به یورو لیگ باید دست کم یک امتیاز کسب کند و امیدوار به شکست ستاره سرخ در برابر بایرن باشد تا در هفته پایانی، آنها را در یونان از پیش رو بردارد.

گروه سوم

آتالانتا ایتالیا – دیناموزاگرب کرواسی

منچسترسیتی انگلیس – شاختار دونتسک اوکراین

تیم پپ با یک تساوی به طور قطع صعود خود را به مرحله بعد قطعی خواهد کرد و حتی ممکن است با این نتیجه و در صورتی که نماینده ایتالیا از سد دینامو بگذرد، سرگروهی‌اش نیز مسجل شود. اما محتمل‌ترین نتیجه پیروزی سیتیزن‌ها خواهد بود. آنها با سه امتیاز این دیدار به عنوان تیم نخست گروه سوم معرفی می‌شوند. شاختار اما رقابت سختی با دینامو دارد. بی‌تردید دشت یک امتیاز از جهنم اتحاد برای آنها حکم طلا را دارد.

دیناموزاگرب در حال حاضر تیم دوم جدول است. آنها در حالی به برگاموی ایتالیا آمده‌اند که می‌دانند در هفته پایانی باید با سیتی پیکار داشته باشند. پس بهتر است در همین بازی به برتری برسند یا دست کم یک امتیاز دشت کنند تا هم آتالانتا را کاملا ناامید کنند و هم با بخت بالا به مصاف سیتیِ احتمالا کم‌انگیزه در هفته پایانی بروند. شاگردان گاسپرینی اما در اولین حضور خود در لیگ قهرمانان خوب کار نکرده‌اند. آنها فقط با پیروزی در این دیدار می‌توانند به صعود امیدوار باشند. آتالانتا در هفته پایانی باید به اوکراین برود و مقابل شاختار صف‌آرایی کند.

گروه چهارم

لوکوموتیو روسیه – بایرلورکوزن آلمان

یوونتوس ایتالیا – اتلتیکو مادرید اسپانیا

دیگر دیدار حساس امشب جدال بین یوونتوس و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه آرنای تورین خواهد بود. یووه با ۱۰ امتیاز صدرنشین است و اتلتی با هفت امتیاز جدی‌ترین تعقیب‌کننده آنها محسوب می‌شود. صعود بیانکونری به مرحله بعد قطعی است اما با پیروزی در این دیدار آنها سرگروهی‌شان را نیز تضمین می‌کنند و با کسب کمترین امتیاز نیز شانس بالایی برای رسیدن به این مهم خواهند داشت. تیم سیمئونه اما هنوز صعودش قطعی نشده و همین مساله سبب می‌شود تا با کمی احتیاط وارد رقابت با یووه شوند. پیروزی تیم اسپانیایی، هم جنگ سرگروهی را داغ می‌کند و هم صعود آنها را به دور بعدی مسجل خواهد کرد. تساوی یا شکست برای تیم سیمئونه می‌تواند دردسر ساز شود چرا که ۲ تیم دیگر گروه سه امتیازی هستند و با پیروزی، فاصله‌شان با اتلتیکو کمتر می‌شود. لورکوزن در مسکو به مصاف لوکوموتیو می‌رود. پیروز این مسابقه در بدترین شرایط تا حد زیادی صعودش به یورو لیگ را قطعی خواهد کرد. تساوی اما به نفع هیچکدام نخواهد بود و رقابت برای کسب مقام سوم را به هفته پایانی می‌کشاند.

دیگر بازی‌های هفته پنجم مرحله گروهی چهارشنبه شب برگزار خواهد شد.

۱    
آی اسپورت
2019-11-26 15:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر