فهرست
۱۰ رکوردی که می‌توانند در  روسیه جا به جا شوند
۱۰ رکوردی که می‌توانند در روسیه جا به جا شوند

۱۰ رکوردی که می‌توانند در روسیه جا به جا شوند

آی اسپورت – سایت فیفا امروز به ده رکوردی که ممکن است در جام جهانی روسیه شکسته شوند پرداخته است. این ده رکورد را با هم مرور می‌کنیم:

۱۳۵: در صورت رویارویی اروگوئه و پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، اسکار تابارز و فرناندو سانتوس با مجموعا ۱۳۵ سال و ۳ ماه سن، این بازی را به پیرترین بازی تاریخ جام جهانی از نظر سرمربیان روی نیمکت تبدیل خواهند کرد. رکورد فعلی متعلق به بازی یونان-نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۰ است که اوتو رهاگل و لارس لاگربک، سرمربیان دو تیم در آن بازی مجموعا ۱۳۳ سال و ۹ ماه سن داشتند.

۴۵: عصام الحدری در صورت بازی کردن در مقابل اروگوئه، با ۴۵ سال و ۵ ماه سن به مسن ترین بازیکن تاریخ جام های جهانی تبدیل خواهد شد و رکورد فرید موندراگون را که با ۴۳ سال و ۳ روز در بازی کلمبیا مقابل ژاپن در جام جهانی قبلی به ثبت رسید، خواهد شکست.

۱۳: بعد از باخت ۴-۲ به مجارستان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۵۶ تا باخت ۳-۱ به همین تیم در جام جهانی ۱۹۶۶، برزیل در ۱۳ بازی شکست نخورد تا رکوردی جاودانه را ثبت کتد. آلمان که آخرین بار در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۰، ۱-۰ مغلوب اسپانیا شد، حالا ۸ بازی است که در جام جهانی شکست نخورده و فرصت ارتقای این رکورد را در روسیه دارد.

۶: زدن ۶ گل به همراه بازوبند کاپیتانی، رکوردی است که در اختیار دیگو مارادونا، اسطوره آرژانتین قرار دارد. لیونل مسی با زدن ۳ گل دیگر می‌تواند رکورد مربی سابقش را بشکند.

۶: رکورد شکست ناپذیری تیم های منطقه کونکاکاف در جام های جهانی مربوط به تیم ملی مکزیک است که در فاصله جام های جهانی ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸ در ۶ بازی متوالی شکست نخورد. کاستاریکا که در هیچ یک از ۵ بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۴ در وقت های قانونی و اضافه شکست نخورد، با حفظ این روند در مقابل صربستان، به رکورد مکزیک خواهد رسید و در صورت تداوم آن در مقابل برزیل، رکورد جدیدی به نام خود ثبت خواهد کرد.

۵: با زدن ۵ گل در روسیه، توماس مولر می‌تواند به اولین بازیکن تاریخ تبدیل شود که در ۳ جام جهانی بیش از ۴ گل به ثمر می‌رساند. میروسلاو کلوزه و تئوفیلو کوبیاس، بازیکن سابق پرو در کنار مولر تنها نفراتی هستند که در دو جام جهانی بیش از ۴ گل زده اند. میرو کلوزه با ۱۶ گل، بهترین گلزن ادوار جام جهانی است و مولر ۲۸ ساله، تنها ۶ گل با هموطن خود فاصله دارد.

۵: در صورت حضور در میدان، رافائل مارکز بعد از آنتونیو کارباخال، هموطن خود و لوتار ماتیوس به سومین بازیکنی تبدیل می‌شود که در ۵ جام جهانی بازی می‌کند. جیان‌لوییجی بوفون نیز در ۵ جام جهانی حضور داشته اما در جام جهانی ۱۹۹۸ حتی یک دقیقه هم بازی نکرد.

۵: رکورد تساوی های پی در پی در تاریخ مسابقات در اختیار بلژیک با ۵ تساوی متوالی در فاصله جام های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ است. کاستاریکا که در ۳ بازی اخیر خود در رقابت ها به تساوی رسیده، تنها ۲ بازی تا رسیدن به رکورد بلژیک فاصله دارد.

۴: اووه سیلر، پله  و میروسلاو کلوزه ۳ بازیکنی هستند که در بیش از ۳ جام جهانی گلزنی کرده اند و در روسیه تیم کیهیل، کریستیانو رونالدو و رافا مارکز فرصت آن را دارند تا در چهارمین جام جهانی دروازه حریفان را باز کنند.

۳: ماریو زاگالو و فرانتس بکن بائر تنها افرادی هستند که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان سرمربی طعم قهرمانی در جام جهانی را چشیده اند. دیدیه دشام که در سال ۱۹۹۸ به همراه فرانسه جام را بالای سر برد، فرصت آن را دارد تا در روسیه به سومین فردی تبدیل شود که هم در قامت بازیکن و هم در قامت سرمربی قهرمان جام جهانی شده است.

 

۳    
آی اسپورت
2018-06-12 17:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر