فهرست
انقلاب کلوپ در لیورپول
انقلاب کلوپ در لیورپول

انقلاب کلوپ در لیورپول

آی اسپورت- بیایید یک بازی انجام دهیم. آیا می‌دانید اگر جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس از سال 2015 و زمانی که یورگن کلوپ سرمربی لیورپول شده را شکل دهیم، قرمزها چه رتبه‌ای خواهند داشت؟

محتویات کلیدی

منچسترسیتی ششم می‎شد، تاتنهام سوم، چلسی دوم و لیورپول در صدر. سرمربی آلمانی حس رقابت و جنگجویی را به لیورپول منتقل کرده و کاری کرده که هواداران این تیم هم اعتماد و باور بیشتری به تیمشان داشته باشند. فصل گذشته و در شرایطی که فوتبال اروپایی‌ای در دستور کار این تیم نبود، شروع درخشان این تیم نشان داد که قرمزها می‌توانند یکی از رقبای جدی برای بزرگان جزیره باشند و حتی مدعی کسب عنوان قهرمانی هم هستند.

درباره شروع فصل 18-2017 هم همین را می‌توان گفت. هرچند که هنوز هم این حس وجود دارد که تیم کلوپ تا تبدیل شدن به یکی از تیم‌های پرقدرت و مدعی اصلی در هر تورنمنتی، چند بازیکن کلیدی فاصله دارد. این تیم هنوز گل‌های زیادی می‌خورد و در آخرین بازی در کنترل ریتم کمی مشکل داشت.

این تیم دیگر فروشنده نیست

سبک این تیم کمی ناامید کننده است. در حال حاضر قرمزها نیاز به بازیکنی خلاق و با استعداد در میانه زمین دارند، بازیکنی سطح بالا که با حضور او مهاجمان هم پیشرفت کرده و موقعیت‌های بهتری داشته باشند. البته لیورپول سعی کرد ویرگیل فان دیک، بازیکن ساوتهمپتون را به خدمت گیرد، اما وقتی در این انتقال ناکام بود، هیچ آلترناتیوی برای آن نداشتند. این که توانستند کوتینیو را در باشگاه نگه دارند هم عالی بود و اگر فصل بعد هم او، مانه و فیرمینیو در تیم باشند، به راحتی می‌توان گفت که لیورپول دیگر یک باشگاه فروشنده نیست.

با شرایطی که این تیم دارد مطمئنا هرچه پیشروی بیشتری در لیگ و لیگ قهرمانان داشته باشد اوضاع برایش ترسناک‌تر و سخت‌تر می‌شود. اما با انعطاف‌پذیری‌ای که دارد باید ببینیم سرمربی آلمانی چه برنامه‌ای برای آن فشارها دارد.

 

۱۶    
آی اسپورت
2017-09-15 11:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر