فهرست
مقایسه دیدارهای دوستانه ایران با چهار تیم برتر آسیا
مقایسه دیدارهای دوستانه ایران با چهار تیم برتر آسیا

مقایسه دیدارهای دوستانه ایران با چهار تیم برتر آسیا

آی اسپورت – برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی خارج از روزهای فیفا (فیفادی) مقابل سیرالئون انتقادات زیادی را به همراه داشت. البته نه از نظر زمان برگزاری بلکه بسیاری از کارشناسان به ناشناخته بودن یا سطح پایین فوتبال این تیم آفریقایی انتقاد کردند که در مسیر رسیدن به جام جهانی باید مسابقه ای بهتر از این انتخاب می شد.

انتقادی که قطعا به جا و قابل توجه است. کیست نداند که دیدار با تیم های مطرح اروپایی، آفریقایی یا آمریکای جنوبی برای تیم ملی بهتر بود اما آنطور که بالاتر گفته شد این بازی در فیفا دی برگزار نشد و طبق اعلام کی روش از 20 کشوری که ایران برای دیدار به آنها پیشنهاد داده بود تنها سیرالئون به این دعوت پاسخ مثبت داد!

با همه این اوصاف وقتی به دیدارهای برگزار شده پیش از جام جهانی 2014 ریو برمی‌گردیم متوجه اردویی می شویم که تیم ملی در آفریقای جنوبی برپا کرد. در آن برهه هم بسیاری از کارشناسان وقت به دیدارهای تیم ملی با تیم های باشگاهی ناشناخته ای که در آفریقای جنوبی برای رویارویی با تیم ملی انتخاب شده بودند خندیده و روزهای بدی را برای تیم ملی در برزیل پیش بینی کردند...اما تیم ملی بهترین نمایش تاریخ خود را حداقل در دو دیدار اول برابر نیجریه و آرژانتین داشت.

با این پیش زمینه ذهنی مرور دیدارهای تیم های ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و عربستان از روزی که جام جهانی قبلی را به پایان رساندند تا نشان می دهد همه این تیم ها بین مسابقات خوبی که داشتند دیدارهای ضعیفی را نیز برگزار کرده و اینگونه نبوده که تیم ملی ما با کی روش با هیچ تیم بزرگی بازی نکرده باشد بلکه به اعتبار همین مربی پرتغالی چند بازی با تیمهای سرشناس هم برای ایران مهیا  و برگزار شد.

*حریفان ژاپن؛

حریفانی که ژاپن در روزهای پس از جام جهانی 2014 با آنها دیدار دوستانه داشته به ترتیب برگزاری مسابقه به شرح زیر است:

اروگوئه، ونزوئلا، جاماییکا، برزیل، هندوراس، استرالیا، تونس، ازبکستان، عراق، ایران، عمان، سوریه، نیوزیلند، هائیتی، برزیل و بلژیک.

این تیم تا پیش از جام جهانی 2018 روسیه نیز به ترتیب با تیم های مالی، اوکراین، سوییس و پاراگوئه مصاف خواهد داد.

ذکر این نکته هم مهم است که لیگ ژاپن تازه دو هفته است که شروع شده و این لیگ با حضور 18 تیم برگزار می شود.

*حریفان کره جنوبی؛

حریفانی که کره جنوبی در روزهای پس از جام جهانی 2014 با آنها دیدار دوستانه داشته به ترتیب برگزاری مسابقه به شرح زیر است:

ونزوئلا، اروگوئه، پاراگوئه، کاستاریکا، اردن، ایران، عربستان، ازبکستان، نیوزیلند، امارات، جاماییکا، تایلند، اسپانیا، چک، کانادا، عراق، روسیه، مراکش، کلمبیا، صربستان، مولداوی، جاماییکا و لتونی.

این تیم تا پیش از جام جهانی 2018 روسیه نیز به ترتیب با تیم های ایرلند شمالی، لهستان، هندوراس، بوسنی، بولیوی و سنگال هم بازی خواهد کرد.

ذکر این نکته هم مهم به نظر می رسد که لیگ کره جنوبی با 12 تیم برگزار می شود.

*حریفان استرالیا؛

حریفانی که استرالیا در روزهای پس از جام جهانی 2014 با آنها دیدار دوستانه داشته به ترتیب برگزاری مسابقه به شرح زیر است:

بلژیک، عربستان، امارات، قطر، ژاپن، آلمان، مقدونیه، انگلیس، یونان، یونان و برزیل.

این تیم در فیفادی های پیش رو نیز به ترتیب با تیم های نروژ و کلمبیا دیدار خواهد کرد! این تیم در 3 سال اخیر کلا 11 بازی دوستانه (بدون احتساب دیدارهای پیش رو) انجام داده است در حالی که تیم ملی کشورمان در این فاصله 23 مسابقه دوستانه را تا جام جهانی برگزار کرده یا می کند.

*حریفان عربستان؛

حریفانی که عربستان در روزهای پس از جام جهانی 2014 با آنها دیدار دوستانه داشته به ترتیب برگزاری مسابقه به شرح زیر است:

استرالیا، اروگوئه، لبنان، فلسطین، بحرین، کره جنوبی، اردن، لائوس، اسلوونی، کامبوج، پرتغال، بلغارستان، مولداوی و عراق.

عربستانی ها با وجود سرمایه هنگفت و بی پایان شان تا اینجا دیدارهای ضعیفی با تیم های بی نام و نشان آسیا تدارک دیده اند در حالی که گفته می شد ما به دلیل بی پولی نمی توانیم رقبای خوبی برای تدارک تیم ملی بیاوریم.البته عربستان پس از این تا آغاز دیدارهای جام جهانی جبران ماه های گذشته را کرده است چون فدراسیون فوتبال عربستان برای رسیدن به جام جهانی مصاف با تیم های ملی اوکراین، بلژیک، ایتالیا، پرو و آلمان را تدارک دیده است.

 

خبر ورزشی

۶ ۱۰  
آی اسپورت
2018-03-22 11:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
رضا
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
آخجون چون کیروش سرمربیمونه با چنتا بازی با باشگاه های دسته سه آفریقای جنوبی بهترین نمایش تاریخ رو رقم زدیم (تیم آخر با یک امتیاز)
۴ ۱
مصی
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۴۹
دقیقا این بهترین نمایش تاریخش نابودم کرد بازیهای کسل کننده وکاملا تدافعی مخصوصا مقابل نیجریه رو مقایسه کنید با بازیهامون مقابل آمریکا ویوگوسلاوی وحتی پرتغال توی دوره های قبل جام جهانی دوست نگارنده احتمالا در دوران پیش از کی‌روش اهل فوتبال دیدن نبوده
۳
ویلی
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
جوری نوشتید عربستانی ها با وجود سرمایه هنگفت و بی پایان شان....انگار ایران بیابون برهوت بوده....غیر نفت ما معادنی داریم که در دنیا رقیب نداره بگذریم ازینکه چهل سال پیش سرمایه انسانی و جامعه تحصیلکرده مدرنی داشتیم که قابل مقایسه با عربا نبوده، حالا ما کلاه به گشادی تاریخ رفت سرمون و گرفتار نظام مقدس شدیم که در راستای سیاست گداپروری و رعیت پروری جمعیتو از سی میلیون یکضرب رسوند 85 میلیون افسرده عصبی فقیر این حقیقتو کتمان نمیکنه که سرمایه ایرانم هنگفت و بی پایانه....
عرفان
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
یعنی خداوکیلی نظراتو میخونم کیف میکنم
۶
مارال
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۵
ایران مهد تمدن و فرهنگ بوده ، اما فک نکنم اونا اصلا معنی این دو کلمه چیه ، عربستان حتی خاک ام نداشته حالا شدن سرمایه دار ! اگه عربستان ی نفت داره و ی کعبه ما نفت داریم ، گاز داریم ، خلیج فارس و داریم ، منابع طبیعی که هیچی، مروارید ، خاویار ، تمدن، تاریخ، بهترین مکان های تاریخی ، ما تاریخ داریم ، ما از نسل آریایی ها هستیم ، ما فرزندان کوروش کبیریم .
عارم میاد ایرانم و با عربستان مقایسه کنم!!
۹
ویلی
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۱
"عرفان" لطف داری ای کاش شما هم بیشتر بنویسی ما استفاده کنیم از نقطه نظراتت...
۳
ویلی
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۷
"مارال" حالا شما نمیخواد شورحسینی بگیری بابت این تعصب و غیرت و شعارای ناسیونالیستی آبکی بری بقالی یه ساقه طلایی بهت نمیدن!! دنیا رو کاکل سیاست و دیپلماسی و مدیریت میچرخه که ازین جهت زیر صفریم....ماهی از سرش گندیده تا اون درست نشده روز به روز بیشتر عقب میمونیم همونطور که الان به امارات و کویت و قطر نمیخوریم تا چند وقت دیگه باید حسرت عراق و افغانستانو بخوریم!! از طرفی نسل آریایی و این پرت و پلاها رو بریزیم دور همه یه سمتمون میخوره به چنگیزخان مغول یه سمت به عمر بن الخطاب!! بهتره جای این حرفای عوامانه فکر آینده باشیم که خربزه آبه!!
۶
مارال
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۴۱
ویلی جان اینا رو همه جا نمیگم اینا فقط چیزایی که تو دل خودم میدونم . خوب میدونم که تا چند سال عربستان اونا جز میشن بهترین و پیشرفته کشورهای جهان میشن !
فقط اینا سرمایه هایی اند که دارن جلو چشممامون نابود میشن ، خوب میدونم داریم حتی از کشورهای عربی عقب می افتیم ، خوب میدونم کجا وایسادیم اما خب اینا فقط چیزایی اند که کلن جز سرمایه هامون اند . خوب میدونم با این حرفا به قول شما ساقه طلایی ام بهم نمیدن نه تنها چیزی نمیدن مطمئن باش خیلیا حتی حوصله گوش دادنش ام ندادن .
چون کامنتتون قشنگ بود منم اینا رو گفتم وگرنه من باهر کسی بحث نمیکنم !
۸
ویلی
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۶:۱۸
"مارال" همه همدردیم...
داود
پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۵
ایران باید با یمن و افغانستان و مسلمانان روهینگیا و منتخب عفرین سوریه بازی بزاره عالی میشه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر