فهرست
استراتژی تکراری برانکو در بازی برگشت
استراتژی تکراری برانکو در بازی برگشت

استراتژی تکراری برانکو در بازی برگشت

آی اسپورت - برانکو ايوانکوويچ با تدبيری هوشمندانه و با اتخاذ استراتژی درست در بازی رفت مقتابل السد با وجود کمبود بازيکن و غيبت سه بازيکن اصلی‌اش دست به کار بزرگی زد و از دوحه دست پر برگشت تا شانس زيادی برای رساندن تيمش به فينال ليگ قهرمانان آسيا داشته باشد.

در آن مسابقه پرسپوليس برخلاف بازی‌های مرحله گروهی و حتی ديدار با الجزيره در خانه حريف بی‌پروا بازی نکرد و در زمين خود متمرکز شد تا با تنگ کردن فضاها برای حريف تعداد موقعيت‌های آنها را به حداقل برساند. در آن مسابقه و با تدبير درست برانکو و اجرای دقيق بازيکنان در فاز تدافعی پرسپوليس به ژاوی فرصت زيادی برای فکر کردن و بازيسازی نداد ضمن اينکه بازيکنان خطرناکی مثل بونجاح و عفيف موقعيت‌های زيادی به دست نياوردند.

پرسپوليس در آن مسابقه با دادن توپ به حريف فضاها را برای بست و نزديک بازی کردن هافبک‌ها به خط دفاعی کاری کرد تا السد بيشتر از هميشه دنبال ارسال از جناحين باشد که با وجود سانترهای متعدد با هوشياری مدافعان ميانی پرسپوليس اين حربه هم ناکام ماند. همچنين در موقعيت‌هایی که خلاقيت ژاوی و قدرت بونجاح و عفيف باعث ترک خوردن لايه‌های دفاعی پرسپوليس می‌شد بيرانوند در سنگر آخر تسليم نمی‌شد و با چند واکنش خوب يکی از مهم‎ترين کلين‌شيت‎های دوران فوتبالش را انجام داد.

با اين حال سوال بزرگ در آستانه بازی برگشت اينجاست که آيا برانکو در تهران هم با همان استراتژی به مصاف السد خواهد رفت؟ جواب احتمالی بله است چرا که ايوانکوويچ به قدرت السد در فاز حمله اشراف کامل دارد و می‌داند بی‌محابا بازی کردن مقابل اين تيم و فضا دادن به نفراتی مثل ژاوی و عفيف می‎تواند فينال را در حد رويا، دست‌نيافتنی نگه دارد.

هر چند ترکيب پرسپوليس نسبت به آن مسابقه تغيير زيادی خواهد کرد اما بعيد است برانکو تغيير سيستم بدهد و با همان سيستم 2-4-4 لوزی به مصاف حريف خواهد رفت اما استراتژی هماني است که در بازی رفت اتخاذ شد. در اين ميان آنچه اهميت بيشتری خواهد داشت اجرای بازيکنان است که اگر اختلالی در آن ايجاد شود السد قدرت بازگشت به تورنمنت را حتی در خانه پرسپوليس دارد.

يادمان نرفته آنها در حضور 80 هزار هوادار استقلال نمايشی فوق‌العاده ارائه کردند و ضمن رسيدن به سه گل موقعيت‌های بي‌شماری داشتند پس بعيد است اسير جو ورزشگاه و هيجان تماشاگران شوند. برانکو هم روی جو ورزشگاه و تاثير آن بر تيم حريف به اندازه خودش حساب می‌کند و بيشتر با مسائل تاکتیکی و اميدواری به اجرای درست شاگردانش دنبال فيناليست شدن خواهد بود.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2018-10-10 00:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
دانیال
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۹
فکر نمیکنم این اتفاق بیفته، ۹۰ دقیقه توو ازادی دفاع و ضد حمله خود کشیه. احتمالا تیم ۲۰ دقیقه اول هر دو نیمه رو به سبک همیشگی بازی میکنه، چون برانکئ روو فشار هوادارا رووی بازیکنای السد حساب ویژه ای باز میکنه و تجربه نشون داده که غالبا هم این گزاره درسته. اما بعد از ۱۵ ۲۰ دقیقه ابتدایی ، تیم اروم اروم بر میگرده به تاکتیک بازی قبل و دفاع ضدحمله های مرگبار. در هر صورت امیدوارم هر اتفاقی که میفته به نفع پرسپولیس باشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر