فهرست
سومین پول پوزیشن فتل؛ پیست پرماجرای آذربایجان
سومین پول پوزیشن فتل؛ پیست پرماجرای آذربایجان

سومین پول پوزیشن فتل؛ پیست پرماجرای آذربایجان

آی‌اسپورت- امروز در پیست پرحادثه آذربایجان فتل توانست پس از پشت سر گذاردن روز بد اول، در تعین خط نتیجه‌ای فوق‌العاده بگیرد و فردا از رتبه یک و خط جلو آغاز کند. فتل توانست با زمان ۱:۴۱:۴۹۸ و اختلافی حدودا ۰.۱ ثانیه‌ای با لوییس همیلتون سریع‌ترین زمان را برای خود ثبت کند و سومین بار متوالی باشد که از جایگاه یک شروع می کند.

اما هم تیمی او، کیمی رایکونن با نتیجه‌ای نه چندان خوب مسابقه فردا را از جایگاه ششمی و پشت رانندگان رد بول آغاز خواهد کرد. او با زمان ۱:۴۲:۴۹۰ به ترتیب پشت دنیل ریکیاردو و مکس ورشتپن قرار خواهد داشت. ریکیاردو که در مسابقه قبل با سواری خوب توانست قهرمان گرندپری چین شود حالا روحیه‌ای مضاعف برای این رقابت دارد؛ برخلاف هم‌تیمی‌اش مکس ورشتپن که با اشتباه‌های پیاپی در چند مسابقه فشار زیادی را تحمل می‌کند. ولتری بوتاس دیگر راننده مرسدس هم توانست جایگاه سوم مسابقه فردا را کسب کند. فورس ایندیا و رنو هم دو تیم دیگری هستند که تا جایگاه دهم مسابقه فردا را از آن خود کرده‌اند.

پیست آذربایجان به تازگی وارد مسابقات فرمول یک شده و هر سال هم حواشی جالبی در آن اتفاق افتاده. اولین گرندپری در سال ۲۰۱۶ در آن برگزار شد و ۵۱ دور مسابقه در آن برگزار می‌شود. هر دور پیست ۶ کیلومتر و رکوردار پیست سباستین فتل است که سال گذشته توانست با زمان ۱:۴۳:۴۴۱ سریع‌ترین زمان پیست را به نام خود ثبت کند اما دنیل ریکیاردو موفق به قهرمانی در ۲۰۱۷ شد؛ در روزی که ماشین ایمنی چندین بار وارد پیست شد و دعوای معروف فتل و همیلتون رخ داد.

فتل امروز بعد از تعیین خط گفت: «به هیچ وجه نمی‌توانم مسابقه فردا را پیش‌بینی کنم؛ شاید مسابقه‌ای حوصله سر بر شاید هم هیجان انگیز.» خواهیم دید.

پول پوزیشن فتل در آذربایجان ۲۰۱۸
۰۰:۰۰

۱۰    
آی اسپورت
2018-04-29 00:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر