فهرست
رای نهایی سوپرجام؛ یکشنبه
رای نهایی سوپرجام؛ یکشنبه

رای نهایی سوپرجام؛ یکشنبه

آی اسپورت – علیرغم اینکه سازمان لیگ قاطعانه از 3 بر صفر شدن بازی لغو شده سوپرجام به نفع پرسپولیس خبر داده بود اما اتفاقاتی افتاد سازمان لیگ ناچار شد کار را به کمیته انضباطی بسپارد. کار درستی که از اول هم می‌بایست به همین شکل انجام می‌شد. حالا توضیحات اسماعیل حسن‌زاده را در این باره بخوانید:

هر تیم دیگری بود اینقدر جنجال درست نمی‌شد

ابتدا باید بگویم با توجه به قوانین کمیته انضباطی و بند ۱۳ ماده ۲۰ فردی از کمیته انضباطی تا زمان صادر شدن رأی حق صحبت کردن راجع به جزئیات پرونده انضباطی ندارد اما با توجه به مهم بودن قضیه و اینکه خیلی از رسانه‌ها و مردم به دنبال این هستند تا در خصوص این ماجرا اطلاعاتی به دست بیاورند چند نکاتی را مطرح می‌کنم. مطمئناً اگر به جای استقلال و پرسپولیس یک تیم معمولی از سوپرجام انصراف می‌داد اینقدر بازتاب خبری نداشت. استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگی هستند که همیشه حواشی خاص خود را دارند به همین دلیل با توجه به گزارش سازمان لیگ برتر که روز گذشته به دست من رسید در خصوص تخلف انصراف استقلال مطالبی را مطرح کرد.

استقلال فرصت دفاع دارد

کمیته انضباطی هم امروز نامه حق دفاعیه استقلال را برای این باشگاه ارسال کرد تا ۴۸ ساعت آینده باشگاه استقلال موظف است نسبت به گزارش سازمان لیگ توضیحاتی را ارائه دهد. ما حتی با توجه به حساس بودن این قضیه اجازه دادیم تا روز شنبه هم یعنی طبق تاریخ مشخص شده که قرار بود بازی برگزار شود استقلال می‌تواند گزارش خود را ارسال کند. بعد از ارسال نامه باشگاه استقلال ما این پرونده را بررسی می‌‌کنیم. چه دفاعیه ارسال شود چه نشود ما این پرونده را بررسی می‌‌کنیم اینکه بازی ۳ بر صفر می‌شود یا خیر نکته‌ای است که باید با دقت بررسی شود به هر حال این یک مسابقه بزرگ که قرار است در یک شهری برگزار شود ممکن است در یک شهر کوچک صحبت‌هایی مبنی بر انصراف یک تیم باشد اما اگر روز مسابقه تیمی بخواهد در مسابقه شرکت بکند داور می‌تواند زمان را کمی تغییر دهد تا بازی برگزار شود اما با توجه به حساسیت بازی و اینکه این بازی در یک ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد مقدمات لازمی هم باید انجام شود برای مثال از امکانات لازم برای هواداران، حضور نیروهای انتظامی، اسپانسرهای لازم برای این دیدار مهم باید بررسی شود تا یک بازی با آرامش برگزار شود اما در واقع یک تیم سه، چهار روز قبل صحبت‌هایی مبنی بر حاضر نشدن در یک بازی را مطرح کرده که این اتفاقاً زیر سازمان لیگ یعنی انصراف، شاید برخی‌ها معتقدند که حتماً باید زمان بازی بگذرد اگر تیمی شرکت نکند آن زمان در مورد تصمیم‌گیری شود.

یکشنبه رای می‌دهیم

این فرصت را به باشگاه استقلال دادیم در واقع بعد از روز جمعه این پرونده را بررسی می‌کنیم. اجازه بدهید فردا که روز مسابقه است سپری شود و در خصوص این پرونده تصمیم‌گیری کنیم، ممکن است رأی صادر شود که پرسپولیس معترض شود در واقع الان باشگاه پرسپولیس در این پرونده تأثیری ندارد، مخاطب، سازمان لیگ و باشگاه استقلال هستند. در صورتی که رأی صادر شود و به ضرر پرسپولیس باشد ممکن است این باشگاه اعتراض کند ولی در حال حاضر باشگاه استقلال باید دفاعیات خود را ارسال کند. باشگاه استقلال تا روز یکشنبه فرصت دارد تا ۴۸ ساعت آینده دفاعیات خود را ارسال کند مطمئناً رأی این دیدار تا روز یکشنبه اعلام خواهد شد.

  ۶  
آی اسپورت
2018-07-19 12:02:00
نظر دهید

۶ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۲
چی میگه این دیوانه؟ ممکن است رای صادر شود و پرسپولیس اعتراض کنه؟ پرسپولیس برای چی باید به نتیجه سه هیچ به نفع خودش و تقدیم جام اعتراض کند!!؟؟ در مورد انصراف یک تیم قانون خیلی صریح و روشن است آقای حسن زاده
mohamad ho3in
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۲
یکشنبه 1 /5 اعلام میشه سوپرجام چند روزه دیگه باید انجام بشه یعنی همون چیزی که استقلال می خواست
۵ ۲
کیسه
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
به همین خیال باش کیسه جان
۴
مارال
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
یکشنبه میشه 31 / 4
۱
مارال
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
تست
!!!
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۲
کمیته انضباطی هنوز رأی شکستن صندلی های ورزشگاه ذوب اهن توسط استقلالیا رو نداده و نمیده اونوقت میتونیم امیدی به عدالت این مرجع داشته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر