فهرست
راه حل پرسپولیس؛ تمدید با طارمی!
راه حل پرسپولیس؛ تمدید با طارمی!

راه حل پرسپولیس؛ تمدید با طارمی!

آی اسپورت – همه بندهای حکم تنبیهی فیفا علیه پرسپولیس یک طرف، بند مربوط به جریمه مالی این باشگاه و مهدی طارمی طرف دیگر. باورکردنی نیست باشگاهی که تا همین چند روز پیش به آب و آتش می‌زد تا بتواند طلب مانوئل ژوزه را جور کند، حالا درگیر یک کابوس جدید شده است. آن هم در حالی که شیره جان باشگاه برای بستن پرونده قبلی مکیده شده و حالا سخت است که چیزی نزدیک به چهار میلیارد تومان برای پرداخت به باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه فراهم شود. این مساله البته غیر از هزینه‌های مادی‌اش، می‌تواند به یک عامل جدی اختلاف بین پرسپولیس و مهدی طارمی هم تبدیل شود. در حکم فیفا قید شده که باشگاه و بازیکن باید به صورت مشارکتی این پول را بپردازند، اما نکته اینجاست که سهم هر یک از طرفین به طور دقیق مشخص نشده و همین مساله می‌تواند باعث مناقشه بین طارمی و پرسپولیسی‌ها شود.

حالا اصلا فرض کنید فیفا سهم‌ها را هم مشخص کرد و یا مثلا قرار شد هر یک از دو طرف نیمی از جریمه را بپردازند؛ واقعا آیا طارمی دو میلیارد تومان پول دارد که به ریزه‌اسپور بپردازد؟ قرارداد رسمی او با پرسپولیس در فصل گذشته فقط 950میلیون تومان بوده و اصلا به فرض که یک میلیارد تومان هم علاوه بر آن به صورت «زیرمیزی» گرفته باشد؛ آیا امکان دارد که کل این پول را بابت جریمه بپردازد؟ تصور چنین موضوعی بسیار سخت به نظر می‌رسد. فراموش نکنیم ابتدای فصل پرسپولیسی‌ها برای جدایی طارمی شرط کردند که او باید یک میلیون دلار یا چهار میلیارد تومان بپردازد، اما چون نتوانست این کار را بکند در جمع سرخپوشان باقی ماند. حالا چطور می‌توان نیمی از آن مبلغ را ظرف مدت کوتاهی از طارمی گرفت؟

به درستی مشخص نیست که باشگاه پرسپولیس در مواجهه با این بحران بزرگ چه خواهد کرد، اما احتمال نزدیک‌تر به ذهن این است که پول جریمه را (اگر پرداخت فوری در دستور کار باشد و مساله به دادگاه عالی ورزش ارجاع نشود) باشگاه بپردازد و آن را از قراردادهای طارمی کسر کند. به این ترتیب به نظر می‌رسد طارمی همچنان مجبور باشد به حضورش در پرسپولیس ادامه بدهد و رویای لژیونر شدن را همچنان به تعویق بیندازد. با این شرایط اگر باشگاه قرار باشد تاوان طارمی را بدهد، هیچ بعید نیست به زودی شاهد نشستن این بازیکن پای میز مذاکره و تمدید قرارداد زودهنگام او با قرمزها باشیم!

 

روزنامه گل

۱۰ ۸  
آی اسپورت
2017-09-25 12:47:00
نظر دهید

۸ نظر
علی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
به نظرم طارمی نباید حتی یک ریال این پول رو بده..
چرا که خود مدیران و هواداران باشگاه بودند که اصرار می کردند تا طارمی برگرده
امید از تفت
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
ما اصرار نکردیم برگرده. ما گفتیم بازیهای تیم ملی ورزشگاه آزادی منتظرش هستیم. خودش ترسید و پشیمون شد و فهمید حماقت کرده و برگشت. میخواست برنگرده
امید از تفت
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
جریمه که باید سریعاً پرداخت بشه و باشگاه باید پرداخت کنه. ضمن اینکه اگر باشگاه به حکم طارمی اعتراض کنه و دستور موقت برای لغوش بگیره و بعداً نتونند محرومیت را در دادگاه عالی ورزش لغو کنند اونوقت طارمی ممکنه جام جهانی را از دست بده. از طرفی قهرمانی آسیا خیلی برای پرسپولیس مهمه. اینجا هم باشگاه باید به محرومیت طارمی اعتراض نکنه تا جام جهانی را از دست نده. در ازای همه اینکارهایی که باشگاه انجام میده، طارمی هم باید بدون قید و شرط قراردادش را 5 ساله یا دحاقل سه ساله تمدید کنه. اگر بعد از درخشش احتمالی در جام جهانی، باشگاهی مبلغ بالایی بابت رضایتنامش میده، به یه تیم خوب اروپایی ترانسفرش می کنند. این سود دوجانبه و عادلانه است.
قاسم
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۶
به درک که جام جهانی رو از دست بده! تو تیم ملی به اندازه کافی بازیکن آس هست که احتیاجی به آقای گل نزن نباشه...
۸
حرف حساب
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۶
غلط کردید که یک میلیارد زیرمیزی گرفته!! واسه خودتون میبرید و میدوزید؟؟ مگه اینجا استقلال که هر ننه قمری ناز کنه و زیرمیزی بگیره؟ لعنت بر شما که تمام این دو سال برای پرسپولیس حاشیه درست کرید! انشالله باز هم پوزتون به خاک مالیده میشه!
مهدی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۸
فکر کن طرف بهترین حرفی که میزنی فحشه بعد اسم خودشو بذاره حرف حساب!!
رضا
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
بگم عمر عبدالرحمن بیاد برات؟
۴
پیمان
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۹
مدیریت احمق و طرفدارای احمق تر که رفتند طارمی را برگردوندند و گفتند برگردد و جشن برگشتن گرفتند و پز آقای گلی اش را دادند باید بپردازند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر