فهرست
معادلات هافبک پرسپولیس/ رسن، سیامک یا محسن؟
معادلات هافبک پرسپولیس/ رسن، سیامک یا محسن؟

معادلات هافبک پرسپولیس/ رسن، سیامک یا محسن؟

آی اسپورت – در غیاب فرشاد احمدزاده خط هافبک پرسپولیس در مقابل الهلال تغییراتی خواهد داشت. البته نیاز پرسپولیس به زدن حداقل 4 گل در این بازی می‌تواند باعث ایجاد تغییرات دیگری هم در این خط توسط برانکو ایوانکوویچ شود.

در بازی مقابل استقلال خوزستان کمال کامیابی‌نیا و محسن ربیع‌خواه همزمان در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار داشتند. به وحید امیری به دلیل بازی در تیم ملی استراحت داده شد و سیامک نعمتی در ترکیب اصلی قرار گرفت. اما آیا برانکو در مقابل الهلال هم از دو هافبک دفاعی در ترکیب اصلی خود استفاده خواهد کرد؟

پیش‌بینی اولیه و محتمل این است که کامیابی‌نیا تنها هافبک دفاعی پرسپولیس مقابل الهلال خواهد بود. در کنار او محسن مسلمان، وحید امیری و احتمالا سیامک نعمتی یا بشار رسن در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت و علی علیپور و گادوین منشا دو مهاجم تیم برانکو خواهند بود. پرسپولیس در مقابل الهلال به حملات زیاد و متوالی نیاز دارد و برای این کار هافبک‌های این تیم باید به دنبال حرکات رو به جلو باشند. با این ترکیب، این هدف محقق می‌شود و پرسپولیس می‌تواند شانس های زیادی برای گلزنی پیدا کند. اما باید به شدت مراقب ضدحملات حریف هم باشد و در این لحظات کار کامیابی‌نیا به شدت دشوار خواهد بود.

این احتمال هم وجود دارد که مثل بازی با استقلال خوزستان، ربیع‌خواه هم در کنار کامیابی‌نیا در ترکیب اصلی قرار بگیرد. در این صورت سیامک نعمتی از ترکیب خارج می‌شود و البته فانتزی و تکنیک در خط هافبک پرسپولیس کمتر می‌شود. نکته مثبت این ترکیب احتمال پایین غافلگیری در ضد حملات است ولی با چنین ترکیبی، نباید توقع حملات متوالی و پرتعداد را از پرسپولیس داشته باشیم.

احتمالا آرایش اول برای این بازی مناسب‌تر باشد. البته حضور بشار رسن که در مقایسه با سیامک نعمتی بازیکن حرفه‌ای‌تر و کامل‌تری است، می‌تواند کمک بیشتری به کامیابی‌نیا کند و در عین حال با حفظ توازن و تعادل دئر خط هافبک، باعث بیشتر شدن حملات پرسپولیس هم بشود.

 

۶ ۷  
آی اسپورت
2017-10-16 16:21:00
نظر دهید

۷ نظر
666666
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۶
بهترین ترکیب ب نظر این میتونه باشه:
سید و شجاع دفاع آخر و انصاری دفاع چپ و محرمی دفاع راست.
کمال هافبک دفاعی و نورالهی هم یه ذره جلوترش محسن و بشار هم وینگر چپ و راست باشن و وحید امیری هم مهاجم سایه و علیپور مهاجم نوک و منشا هم دقیقه 70 بیاد تو زهرشو آخرای بازی بریزه ب جای هرکدوم ک خوب نبود.و نعمتی و مصلح برا اون خط جلو ک هافبکامون توان بدنی براشون نمونده باشه.
موراتا
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
یعنی ربیع خواه بشینه بیرون اصلا حرفشو نزن
کوهیار
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۸
اگه برانکو مربی کرواسی بشه .... ربیع خواه میتونه برا تیم ملی کر واسی بازی کنه چون برا ایران بازی نکرده
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۳
چی میشد یازده تا ربیع خواه میداشتیم تا راحت از سد الهلال رد میشدیم ... ای بابا چرا اینقدر کم از توانایی های ربیع خواه مینویسید اگه توانا نبود که اینقدر توسط برانکو اسرار به فیکس بودنش نمیشد
Maaoud
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۸
ترکیب اینه:
بیرانوند
انصاری سید جلال شجاع محرمی
امیری کامیابی نیا نورالهی مسلمان
منشا علیپور
۲ ۲
ایمون زاید
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۵
دقیقا
عمر خربین
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۱
آخ جون چه ترکیبی.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر