فهرست
استقلال مثل سیتی و بریستول
استقلال مثل سیتی و بریستول

استقلال مثل سیتی و بریستول

آی اسپورت – وینفرد شفر با صحبتهایش در چند روز اخیر سوژه خوبی برای رسانه ها فراهم کرده. او یک روز تیمش را با رئال مادرید مقایسه کرده و روز دیگر هم برای تعریف تیمش، نام بایرن مونیخ را وسط کشیده. کاری به درست یا غلط بودن این قیاس ها نداریم اما پیش بینی می کنیم با توجه به اتفاقی که در بازی استقلال مقابل پیکان رخ داد، هیچ بعید نیست که شفر در مصاحبه بعدی اش تیمش را با منچستر سیتی و در مقیاسی کوچک با بریستول سیتی مقایسه کند. حتما می پرسید چرا؟ الان خدمتتان عرض می کنیم. ماجرا از این قرار است که سایت برنامه نود، بعد از بازی استقلال و پیکان به نکته جالبی اشاره کرد. اینکه گل دوم استقلال روی 21 پاس متوالی بازیکنان این تیم به یکدیگر به دست آمده است.

مثل سیتی و بریستول

یکی از تاثیرات مهمی که شفر در استقلال گذاشته اصرار بازیکنان این تیم به ارائه بازی تاکتیکی است. آبی ها هفته گذشته و در بازی مقابل سیاه جامگان هم با چند پاس متوالی درواز حریف را باز کردند اما اینکه بتوانند 21 پاس متوالی به یکدیگر بدهند و هر 11 بازیکن در این اتفاق دخیل باشند، اتفاق بسیار جالبی محسوب می شود و از این حیث می توان آبی ها را با تیم پرستاره پپ گواردیولا مقایسه کرد چرا که منچسترسیتی هم سابقه گلزنی از طریق پاسکاری بین کل نفراتش را دارد. این تیم در بازی مقابل وست برومویچ در جام اتحادیه، توانست بعد از 2 دقیقه و 27 ثانیه پاسکاری به گل برسد.

بازی سیتی و وست بروم
بازی سیتی و وست بروم

در این گل فوق العاده کل بازیکنان سیتی صاحب توپ شدند و 52 پاس به یکدیگر دادند تا به دروازه حریف برسند. این گل زمانی بیشتر به چشم می آید که بدانیم تقریبا هر بازیکن سیتی حداقل دو بار در این 2 دقیقه صاحب توپ شد و هیچ کدام از نفرات حریف نتوانستد یکبار در این تایم توپ را لمس کنند. تنها بازیکن وست بروم که توانست تا قبل از گل چلسی توپ را لمس کند دروازه بان وست بروم بود که توپ را ناقص دفع کرد تا همان توپ در بازگشت وارد دروازه اش شود.

به جز منچستر سیتی، یک تیم انگلیسی دیگر هم وجود دارد که با تعداد پاس های زیاد و متوالی توانسته دروازه حریف را باز کند. بریستول سیتی که در لیگ چمپیونشیپ حضور دارد در تساوی 1-1 مقابل بلکبرن، توانست بعد از آنکه بازیکنانش 31 پاس یه یکدیگر دادند دروازه حریف را باز کنند که 10 پاس بیشتر از پاسهای شاگردان شفر به یکدیگر بوده.

 

روزنامه هفت صبح 

۱۵ ۸  
آی اسپورت
2018-04-24 12:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
منصوریان
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
استقلال مثل بارسا -استقلا مثل ریال -استقلال مثل بایرن -استقلال مثل منچستر

آخرش برمیگرده به اصلش و مثل تاج 6تایی میشه
Me
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
لنگ که ذاتش یا شکست های سنگین عجین شده،لقب عروس عربا برازنده شما بود،همین الهلال با هر نتیجه ممکن بهش باختید،با ۱ گل،۲ گل،۳ گل ،۴ گل و ۵ گل از الغرافه و این آخرم ۶تایی شدن جلوی الهلال،قبلا از فتح تهران تیم دسته دویی هم که ۶ تا خورده بودید
عمر خری بین برادر بغداد
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۰۸
لنگ را به من بسپارید سالی دیگه میترکانم و دوباره مرد سال اسیا میشوم خخخخخ
۸
محمد یوسفی
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۰
مربی بازنشسته توهم زده یکی ایشان را بگیره حالش بده
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
شفر سرشار از روحیه و انرژی .


ایشالله برانگوه ازت یاد بگیره ، هر چند اوشون فقط یه دلقک سیرک بیش نیس
معین
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۵
استقلال به سبک روز دنیا بازی می کنه بدون نمایش بدون ادعاهای بزرگ و توخالی بدون کاسبی محبوبیت .اما شک نکنید عوضی های بی سروپای رنگ پرست.استقلال شفر را بزودی درهم خواهند ریخت بزودی تیترها از پی هم خواهند امد یزودی صفحات مجازی تک تک بازیکنان تاثیرگذار هک خواهد شد بزودی معرکه گیرها و پول تلکه کن ها از راه خواهند رسید بزودی همه نگران قرارداد دلاری شفر خواهند شد همین نزدیکی هاست که فلان بازیکنک تازه یادش می اید که طلب دارد و بهمان خبرنگارک یادش می افتد که باید درباره هزینه های مولتی میلیاردی استقلال بنویسد بله درست است بزودی رگ گردن همه دلواپسان قلمبه خواهد شد چون استقلال شفر از خط قرمزشان عبور کرده چون اوج گرفتن استقلال خط قرمز مافیاست!!
۷
11
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
اتمسفر کیسه طوریه که هرکس واردش میشه متوهم میشه زمان بگذره اینم توهم اش بهتر میشه میفهمه خبری نیست
تاج اسیا
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۰۶
توهم مختص لنگه که به کامنت خودش تو یه دقیقه 70 تا لایک میده
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر