فهرست
انتقادها از برانکو؛ غیر منطقی و هدفمند!‌
انتقادها از برانکو؛ غیر منطقی و هدفمند!‌

انتقادها از برانکو؛ غیر منطقی و هدفمند!‌

آی اسپورت – برانكو ایوانكوویچ حالا به این محكوم می‌شود كه دستش برای همه تیم‌ها رو شده و دیگر مربیان و بازیكنان حریف می‌دانند او با چه سیستم، تاكتیك و شرایطی تیمش را به میدان می‌فرستد. حتی تعویض‌های برانكو در طول یك بازی هم لو رفته و در یك كلام، این مربی كروات برای سرخپوشان تكراری شده است.

با این حال اما تیم برانكو هنوز هم یك تیم تهاجمی است كه آمار و آنالیزها ثابت می‌كند برای كسب برد در هر بازی به میدان می‌رود. تیمی كه اكثر دقایق بازی را در یك‌سوم دفاعی حریف می‌گذراند و توانایی آن را دارد كه با هر حمله، یك فرصت طلایی گلزنی بسازد. در دیدار برابر بادران و صنعت نفت آبادان در جام‌حذفی و همچنین تقابل با فولاد در لیگ، موقعیت‌هایی كه پرسپولیس برای گلزنی ساخت و از دست داد را با موقعیت سایر تیم‌های لیگ در هنگام گلزنی مقایسه كنید تا به نتایج جالبی برسید. اینكه پرسپولیس هنوز می‌تواند با 7 بازیكن در نیمه حریفش بازی كند و اینكه برانكو توانسته بالاترین میزان آمادگی بدنی را برای یك تیم در لیگ برتر بسازد كه بدون استراحت، بازی‌هایش را دنبال كند، نكته‌ای نیست كه بتوان از كنارش به سادگی گذشت.

این روزها به برانكو حمله می‌شود كه چرا تیمش بازی‌ها را نمی‌برد اما احتمالاً كسانی كه به برانكو بابت این مسائل انتقاد می‌كنند، یادشان رفته در هفته‌ای كه سرخپوشان مقابل فولاد متوقف شدند، سه فرصت ایده‌آل گلزنی داشتند و از سوی دیگر فاصله امتیازی‌شان با تیم دوم جدول از 7 به 8 امتیاز رسید. در همین فصل، برانكو توانست بهتر از لیگ پانزدهم امتیاز بگیرد، 10 پیروزی در 16 بازی و تنها یك شكست برای او رقم خورده در حالی كه توانسته شهرآورد رفت را نیز به خود اختصاص بدهد. جدا از اینكه فاصله امتیازی‌‌اش با استقلال همین حالا 14 امتیاز است كه یك حاشیه امنیت عالی به نظر می‌رسد.

معمولاً انتقاد كردن از یك مربی باید اصول، زاویه، منطق و فضای نتیجه‌‌گیری داشته باشد. مثلاً اگر بگوییم چرا برانكو قراردادش را تمدید نمی‌كند و از او بابت این مسئله خرده بگیریم، شاید منطقی‌تر از آن باشد كه بگوییم آقای برانكو! چرا تیم شما در اهواز، در حالی كه یك بر صفر از حریف جلو بوده و 3 فرصت طلایی را از دست داده، در دقیقه 89 بازی روی اشتباه دروازه‌بان‌‌تان گل خورده و بازی با تساوی تمام شده است؟! این حرف‌ها را معمولاً كسانی به زبان می‌آورند كه به دنبال سودی از انتقاد به برانكو می‌گردند. حالا برخی دیگر هم هستند كه معتقدند پرسپولیس به خاطر حذف از جام‌حذفی و همچنین تساوی بعد از 6 برد متوالی در اهواز، وارد بحران شده است!

برانكو شاید یك مربی متوسط باشد اما عملكرد سه فصل اخیر او نشان داده همین مربی متوسط، چه توفانی در فوتبال ایران به پا كرد. همین بازیكنان، همین تیم، همین مدیران در گذشته نیز در پرسپولیس بودند اما یادمان نرفته كه چه فجایعی به جا گذاشتند. اوضاع پرسپولیس به فاصله دو ماه قبل از حضور برانكو به شكلی بود كه پس از برد مقابل صبا در قم، محمد نوری كاپیتان تیم به خاطر ماندن در لیگ برتر و فاصله گرفتن از انتهای جدول، سجده شكر به جای آورد اما پرسپولیس در فصل پانزدهم توانست با امتیاز برابر با استقلال خوزستان، نایب‌قهرمان شود، فصل قبل قهرمان شد و حالا هم مدعی اول و صدرنشین لیگ است.

 

خبر ورزشی

۹ ۵  
آی اسپورت
2017-12-28 13:27:00
نظر دهید

۵ نظر
عالی
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
مقابل فولاد گلش خطا بود و تازه فولادم سرتر بود در مجموع ولی با نفت تیم بهتر بود... خود شما هم منصف نیستید دیگه
۲ ۱
NoOne
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۶
فولاد ۹۰ دقبقه تو زمین خودش چند تا موقعیت گل درست کرد؟
پرسپولیس اگه فقط یه وحید امیری رو داشت بازی رو برده بود
آرش
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
باید استقلال بیاد بالا به هر قیمتی، هواداراش ناراحتن آخه، یک ساله که زمین و زمان پرسپولیسین، بعدش حاشیه سازیها شروع شده به فرماندهی عادل ام الفساد، اگه امتیازم کسر شد تعجب نکنید، به هر حال فریبا جون یه چیزی میدونه دیگه
Saeed
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
#دستمال_کیروش_نباشیم
یونس
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
تکنیک و هوش امیری و مسلمان و دوندگی و چهارچوب شناسی امسال علیپور و منشا و قدرت رهبری سید جلال معروف به سخره هر تیمی را کیش و مات می کند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر