فهرست
دورنمای کی‌روش؛ تیم ملی بدون بهترین مدافعانش
دورنمای کی‌روش؛ تیم ملی بدون بهترین مدافعانش

دورنمای کی‌روش؛ تیم ملی بدون بهترین مدافعانش

 

آی‌اسپورت- تصمیم اخیر کارلوس کی‌روش را که بهترین دفاع کنار لیگ‌برتر را به آسانی و درنهایت بدسلیقگی از مجموعه مردانش جدا کرد و تیم‌ملی را بدون وریا غفوری، به ترکیه برد حمل بر اعمال سلیقه می‌کنیم و دنبالِ دُمِ خروس که همه جا بیرون زده و قابل دیدن شدن است، نمی‌گردیم. بد نمي‌بینیم، بدی می‌بینیم.

استدلال کی‌روش را، هرچه که باشد نمی‌پذیریم چرا که خوبان و خوب‌ترها را نادیده گرفتن و شامل اعمال بدسلیقگی‌های روشن مثل روز کردن اتفاقی نیست که از سرِ اتفاق رخ داده باشد. در این قبیل موارد است که باید دنبال علت و یا علت‌های تو در تو و لابیرنت‌واری گشت که اصل ماجرا را توضیح می‌دهد. اصل ماجرای خط‌ زدن وریا غفوری و نیز حسین حسینی و بلکه کاوه رضایی را. اصل ماجرای کنار گذاشتن بهترین دفاع کنارِ گل‌زن و گل‌ساز و پرس‌گری ماهر را که از جانب او خیال همه تیم و تمام هم‌بازیان و مربیان راحت شده است. آیا این بدسلیقگی شامل این اصل نمی‌شود که کاسه‌ای را زیر نیم‌کاسه اتفاقات جستجو می‌کند؟ و آیا در این غلط با خواست‌اندیشی و خاصه‌اندیشی آن‌هم از نوع شدیدش مواجه نیستیم؟

شواهد، گواهی می‌دهند که همین است و جز این نیست. گمانه‌زنی‌ها، ما را، همه را سوق می‌دهد به یک برنامه‌ استراتژیک که منفعت تیم‌ملی را هم چندان مد نظر قرار نداده است. خلاصه کلام این که پیش‌ روی ما، اتفاقی از نوع اشتباه رخ نمی‌دهد. همه می‌دانند که اشتباه از مقدمات دیگری سر می‌زند. حتی اگر سهوی باشد. حتی اگر عمدی هم باشد. ماجرای وریا غفوری و حسین حسینی از اشتباه فراتر می‌رود. همانطور که از اعمال سلیقه جدا شده و در این دایره، دیگر نمي‌گنجد. کی‌روش کاری کرده است کارستان. کی‌روش تمام فوتبال ایران را متعجب و حیرت‌زده کرده است. با او جدالی نداریم. با کی‌روش به مجادله و منازعه نمی‌پردازیم در عین حال که به وادی تردید و به عرصه تشکیک هم نمی‌غلطیم. به یقین خود پای‌بندیم و مؤمنیم. یقین داریم که «وریا» بهترین مدافع راست ایران است. شک نداریم که تیم‌ ملی به وریا نیاز صد درصدی دارد. هیچ کس نمی‌پذیرد که بدون وریا جناح راست تیم ایران کارایی لازم را دارد. ولی و اما...

آرزو می‌کنیم حق با کی‌روش باشد. از خدا می‌خواهیم تیم‌ ملی خیلی متضرر نشود.

 

@SSreporters

۹ ۱۳  
آی اسپورت
2018-05-22 06:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
محسن
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۳
خلاصه بیاین مشکوک باشیم اگه اتفاقی بدی افتاد که ما از قبل گفته بودیم اگه نه هم که حافظه ی تاریخی مردم ایران ضعیفه یادشون میره که ما در حساسترین زمان ممکن برای تیم ملی کشورمون پشت پا انداختیم.
تیم تحریریه این سایت تکلیفش مشخص نیست فک کنم هرکی هرچی مطلب میده میزارن رو سایت بابا هرچی مطلب دادن که دوتا کلمه ی قلمبه سلمبه توش داشت که بدرد رفتن روی خروجی سایت نمیخوره الان وقت حمایته عزیزمن حمایت
۹
HHEE
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۳
SSreporters دیگه کدوم کوفتیه؟:))
دیگه رسما مزخرفات کیسه کشا و کانالاشون رو به عنوان مطلب میذارید تو سایت آخه؟:))
۸
حمید
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳
شماها چیو می پذیرید ؟؟؟!!! تو همه چیز میخواهید نظر بدید !!! لیاقتتون همون امثال کلنگ و گروهبان و کلاه گیس و ... هستش
۶
روستایی
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۳۶
ما همیشه همیندفوتبال و همین بازیکنان و همین رسانه ها و همین مردم را داشتیم!
اما حتما یه اشتباهی تو کارمون بوده که کجدار و مریض می رفتیم جام جهانی!
کی روش را آوردیم که همون معدود اشتباهات را هم نکنیم ؛
یکی دل بستن به ستاره های قرمز و آبی بود.

گر قرار بود انتخاب آقای کی روش با انتخاب من و تو یکی باشد خب یا من یا تو می شدیم وسرمربی

اصلا شاید دلیل آلمان بودن و اسپانیا بود و ایران نبودن همین نوع انتخاب باشد.
فکر میکنیم چون همه میگن سید جلال پس همه درست میگن و بعد همه اشتباه میکنیم.
۵
ایرانتاج
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۵۶
چقدر در حق این طفلی که انقدر بی حاشیه س ظلم شد، خدا ازت نگذره کیروش دلال :-(
امید
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۱۳
این چه طرز نوشتنه؟ اگه دم خروس پیداست، بگو همه بدونن، اگه شواهد و دلایل رو می‌دونی و می‌دونی کاسه‌ی زیر نیم‌کاسه چیه و چه ریختیه، باید بگی همه بدونن!
طرفدار کی‌روش نیستم، طرفدار این طرز نوشتن هم نیستم، اشکالی نداره خاکستری باشم تو دنیای سیاه و سفید شما که؟
۱
....
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۵۵
وریا غفوری بازیکن خوبیه ولی کیروش از صادق محرمی که خیلی ساده گذشت بازیکنی که تا حالا 6 بار تو تیم منتخب اسیا حضور داشته
۳
بهزاد
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۵۹
جام جهانی قبلی هم از این حرفا زیاد بود. با کنار گذاشتن هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده و سید مهدی رحمتی همه فکر میکردن کیسه گل میشیم برمیگردیم. اما همه دیدیدم خیلی کار داره بتونیم افکار کی روش رو حدس بزنید. بهترین کار الان اینه که همه خفه شن بشینن تماشا کنن مثل همیشه کی روش بازم جادو کنه. بعد از 7 سال هنوز یاد نگرفتید به تصمیماتش احترام بزارید. کدوم تصمیم کی روش تا حالا به ضرر تیم ملی بوده؟ اگه به ضرر تیم ملی کار میکرد الان تو این جایگاه نبودیم. کی روش هم یه روز بالاخره میره اما بعد از رفتنش علاوه بر تمام رکوردهای فوتبالی که بجا گذاشته یه رکورد منحصر به فرد هم بجا گذاشته. اینکه هیچکس به غیر معدود هواداران فهیم و دلسوخته تیم ملی حمایتش نمیکنن و فقط با نتایجش تو د هنی میزنه به همه و کسی نمیتونه برکنارش کنه. مثل بعضی ها با پاچه خواری و قرار صبحانه با رئیس جمهور تو مصلی سرمربی تیم ملی نمیشه.
۸
چندش ترین تیم ملی تاریخ دنیا
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۰
ببخشید میشه جایگاهمونو دقیق بگین؟! با چهارتا تیم درب و داغون بازی دوستانه انداختیم بردیم تو رنکینگ اولیم فکر کردین خبریه؟ ژاپن و کره و عربستان میرن با تیمای خفن دنیا بازی میکنن میبازن ولی بجاش ۴ تا چیز یاد میگیرن.مثل ارباب موزامبیکیتون دنبال در صد برد و این حروم خوریا نیستن.. دیگه بهتون ثابت نشد دلاله؟ دایی خانزاده رو یه سرچ ساده بزن ببین چی کاره اس.. من واسه همه تیمای ملی کشورم تو همه زمینه ها ارزوی بهترین نتیجه رو دارم.. ولی به خاطر اتمسفر کثیف و دلال خیز تیم ملی دوست دارم ببازیم همه بازیارو که منجر شه به حذف کیروش و تاج و ساکت و هرچی دزده.
شهرام
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
چرتو پرت ننویس نویسنده رنگی! تیم ملی ارث بابای کسی نیست!
سید جلال و وریا زحمت کشیدن و خسته نباشن اما کیروش دلایل خوبی برای کنار گذاشتن اونا داشت. خداروشکر کیروش به جوو رسانه ای که رسانه ها برای بازیکنای تیمشون میسازن توجه نمیکنه و کار خودشو میکنه.
چه دوست داشته باشی یا نه امادگی بدنی سید جلال ممکنه تو سطح پایین لیگ ایران به چشم نیاد ولی تو ج.ج یقه مونو میگیره.
همینطور وریا که شکی نیس همونقدر که تو کارای تهاجمی خوبه تو کارای تدافعی مطمئن نیست. نگه داشتن توپ نزدیک دروازه خودی زیاده و دریبل ریسکی میزنه، زیادم توپ لو میده نزدیک دروازه و ممکنه این اشتباهها در سطح لیگ ایران تیم رو تنبیه نکنه اما تو سطح ج.ج میشه گل بوسنی به ایران روی اشتباه سید جلال. باید بازیکنایی رو برد که پاس مطمئن میدن. وانگهی وریا بازیکنیه که روی خط طولی حرکت نمیکنه و خیلی به داخل محوطه میزنه. خیلی کم سانتر میکنه و زیاد تمایل داره بیاد تو. در حالیکه تو ج.ج کیروش بونبال بازیکنیه که روی خط بمونه و سانتر با کیفیت کنه.
۷ ۲
نظر ٣
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۵۸
سخن از دل ما ميكي شهرام جان، كاش اكثريت مردم مثل شما فكر ميكردند.
۶
Vahid
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
بلاخره این ادما به اشتباهشون پی میبرن میفهمن که کی روش ادمی نیس‌که اعتبارشو به خاطر لجبازی زیر سوال ببره حتی اگه زبونش تند باشه ولی تا وقتی بخوان‌ بفهمن جام جهانی تموم شده:)
۳
نظر ٣
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۵۱
جرا ما اينقدر احمق داريم؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر