فهرست
از فرار نیمار تا امضای مسی
از فرار نیمار تا امضای مسی

از فرار نیمار تا امضای مسی

آی اسپورت - یکی از نقل قول‌های معروف سرزو، مدیر سابق اتلتیکو مادرید را هیچ کس تکذیب نکرده: بازیکنان در همان جایی بازی می‌کنند که خودشان بخواهند. شاید هم بتوان گفت جایی که پول بیشتری به  آنها بدهند. البته نمی‌توان کسی را مقصر دانست. یادم است دی‌استفانو به من گفت که زمانی که به رئال پیوست، مدیر تیم یعنی برنابئو به او اجازه نداد که ماشین بخرد چرا که بسیاری از فوتبالدوستان جزء دسته متوسط جامعه بودند و با مترو به استادیوم می‌رفتند. در سال سوم که دی‌استفانو ستاره شده بود و خانواده‌اش برای دیدن او به لاکرونیا آمده بودند، با کمک برنابئو دو خودرو خرید: یک مرسدس که از طریق آن با اقوامش در اسپانیا گشت می‌زد و یک خودروی سیات ۶۰۰ که فقط با آن باید به تمرینات می‌رفت تا به هواداران پز ندهد.

مسلما آن دوران عوض شده. حالا باشگاه‌ها کنترل بازیکنان از دستشان در رفته. ستارگان هر کاری که بخواهند انجام بدهند و از سیستم کهکشانی استفاده می‌کنند که باشگاه‌ها آن را گسترش می‌دهند. همین چند وقت پیش بود که رونالدو نازاریو برای پیوستن به رئال در باشگاه اینتر طغیان کرد. حالا دیگو کاستا این کار را با چلسی کرده و تصمیم گرفته تا زمانی که انتقالش قطعی نشود و به اتلتیکو ملحق نشود، تعطیلاتش را به پایان نرساند. شرایط دمبله در دورتموند هم همین طور است هر چند که کوتینیو سعی می‌کند با تعادل بیشتری به بارسا ملحق شود و جای نیمار را پر کند.

نیمار تکه پازلی بود که همه چیز را تغییر داد. در موردش چه بگویم؟ او بزرگترین الگو در مورد شرایط فعلی تیم است. او به پاریس رفت، خوشحال است اما به لیگی کوچک ملحق شده است. او پیش از جدا شدن با بارسلونا بدون صداقت برخورد کرد و جنجال راه انداخت. حالا در لیگی کوچکتر حضور دارد و از دور شرایط بحرانی بارسا را دنبال می‌کند. بارسا در حال حاضر امیدوار است که تمدید قرارداد مسی قطعی شود، موردی که زمانی حتمی به نظر می‌رسید اما شاید در نهایت انجام نشود. تاخیر در تمدید استرس را به جان بارسا انداخته است.

90tv

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-22 14:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر