فهرست
پنل کارشناس اسکای پیش از مرسی‌ماندی: نوید یک دربی‌ پرگل
پنل کارشناس اسکای پیش از مرسی‌ماندی: نوید یک دربی‌ پرگل

پنل کارشناس اسکای پیش از مرسی‌ماندی: نوید یک دربی‌ پرگل

آی‌اسپورت – لیورپول امشب برای کاهشِ 9 امتیاز اختلاف تا صدرِ جدول با چلسی پا به گودیسون پارک می‌گذارد و اورتون برایِ حفظ و ادامه‌یِ ریتمِ خوبی که پیروزیِ هفته‌یِ پیش مقابلِ آرسنال برایشان ساخته. پس چه سرنوشتی در انتظار 227اُمین دربیِ مرسی ساید خواهد بود؟ فیل تامپسون، مت لو تیسیه، چارلی نیکولاس و پل مرسون به این سوال پاسخ می‌دهند.

فیل تامپسون (مدافع و مربی سابق لیورپول)

راستش من خوشحالم که اورتون با پیروزی مقابلِ آرسنال بالاخره یک نتیجه‌یِ خوب گرفت، چون دیر یا زود باید این اتفاق میفتاد. اورتون این بازی را با قدرت به پایان رساند اما خیلی بد شروع کرد و در همان نیم ساعت اول ممکن بود چند گل بخورد. هوادارانِ اورتون امشب از بازیکنانشان انتظارِ نمایشی مثلِ نیمه‌یِ دوم مقابلِ آرسنال را دارند، از اولِ بازی. میانگینِ مسافتی که اورتونی‌ها در این فصل طی کرده‌اند اصلا جالب نیست و برایِ همین تغییر بزرگ مقابلِ آرسنال تا این حد به چشم آمد.

اورتونی‌ها تجربه‌یِ بیشتری از دربی نسبت به لیورپولی‌ها دارند، با بازیکنانِ محلی‌ای مثلِ راس بارکلی و لیتون بینز. پس در سویِ دیگر زمین این وظیفه‌یِ جردن هندرسون است که به تیمش انگیزه‌یِ لازم را بدهد و اهمیت بازی را به هم‌تیمی‌هایش یادآوری کند. تصمیمِ کلوپ برای بازگرداندنِ سیمون مینیوله درونِ دروازه هم در کل درست بود. این قطعا تصمیم ساده‌ای نبود، اما مربی اول باید به تیمش فکر کند و بعد به بازیکنان. آدام لالانا هم حالا بازیش یک سطح بالاتر رفته و اهمیت خیلی زیادی برایِ تیمش پیدا کرده. با حرکاتِ لالانا و فرمینیو بینِ خطوط و درخششِ دیووک اوریگی که از شانسی که بهش رسیده به خوبی استفاده کرده و پنج گل در پنج بازی زده من تقریبا خیالم از بابتِ لیورپول راحت است.

نتیجه: 1-2 به سود لیورپول، با گل اول سادیو مانه

 

مت لو تیسیه (مهاجم سابق ساوتهمپتون)

پیروزی مقابل آرسنال روحیه‌یِ خوبی به اورتون داده و به نظرم عامل بازی در خانه هم بهشان کمک کند تا این بازی را هم ببرند. اورتون یک روز هم بیشتر فرصتِ استراحت داشته، که با توجه به فشردگیِ بازیِ وسطِ هفته از اهمیت زیادی برخوردار است.

لیورپول نشان داده که قدرت مقابله با فیزیکالیته‌یِ بالا را ندارد. پس اگر اورتون درست بازی کند و زیاد توپ را رویِ دروازه‌یِ لیورپول ارسال کنند لوکاکو ازشان استفاده خواهد کرد.

نتیجه: 1-2 به سود اورتون، با گل اول روملو لوکاکو

 

چارلی نیکولاس (مهاجم سابق آرسنال و اسکاتلند)

خوشحالیِ اورتونی‌ها بعد از پیروزی مقابل آرسنال، جوری که انگار قهرمانِ لیگ شده بودند، نشان از نیازِ زیادشان به چنین نتیجه‌ای داشت. با این حال آن‌ها در اکثرِ دقایقِ بازی خیلی بد بودند، اما در نهایت موفق شدند با جنگیدن به بازی برگردند و ببرند. این پیروزیِ روحیه‌بخش باعث می‌شود تا هواداران هم امشب به شدت پشتشان باشند. اورتون روحیه‌یِ جنگنده‌اش را مقابلِ آرسنال به نمایش گذاشت و همه دیدند. اما سوال اینجاست که آیا این روحیه به بازیِ امشب هم سرایت می‌کند یا نه.

کلوپ امشب هم از مینیوله استفاده می‌کند، چون تصمیمش در بازیِ قبل نتیجه داد. بنابراین وضیعتِ دفاعیِ لیورپول مستحکم‌تر خواهد بود. با این حال به نظرم لیورپول هنوز تیمی قانع‌کننده در بعدِ دفاعی نیست. از سویِ دیگر لیورپول دیووک اوریگی را دارد که مدام در حالِ گل زدن است. پس من بازی‌ای پر گل و نزدیک را پیش‌بینی می‌کنم.

نتیجه: 2-2، با گل اول روملو لوکاکو

 

پل مرسون (هافبک سابق آرسنال)

رویِ کاغذ لیورپول شانسِ خیلی بیشتری دارد، اما این دربیِ مرسی ساید است، جایی که هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.

اگر اورتون جوری که توانایی‌اش را دارد بازی کند، مثل بازی مقابلِ آرسنال، با شجاعت، می‌تواند پیروزِ این بازی باشد. اما اگر مثلِ نیمه‌یِ اول مقابلِ آرسنال عقب‌نشینی کنند و به لیورپول اجازه‌یِ حمله کردن بهشان را بدهند، لیورپول پیروز خواهد شد. لیورپول وضعیتِ دفاعی چندان خوبی ندارد، اما در بعد هجومی بهترین تیمِ انگلیس است، تیمی که تمام بازیکنانش گل می‌زنند. برای همین به نظر شاهد بازیِ فوق‌العاده جذابی خواهیم بود با گل‌هایِ زیاد.

نتیجه: 2-2

مطلب مرتبط
پیش‌بازی اورتون-لیورپول؛ مرسی‌سایدِ حساس

پیش‌بازی اورتون-لیورپول؛ مرسی‌سایدِ حساس

آی اسپورت
2016-12-19 10:46:00

مطلب مرتبط
مرسی ماندی: در این دربی به هم زخم می‌زنند!

مرسی ماندی: در این دربی به هم زخم می‌زنند!

اورتون و لیورپول امشب در دربیِ مرسی ساید در گودیسون پارک مقابل هم قرار می‌گیرند و "مرسی ماندی" را رقم می‌زنند، جدالی که خصمانه‌ترین دربیِ انگلیس است و خانواده‌ها را دو پاره می‌کند. تونی اونز از حال و هوایِ مرسی ماندی روایت می‌کند
آی اسپورت
2016-12-19 10:57:00

۴    
آی اسپورت
2016-12-19 12:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر