فهرست
روزگار سخت مربیان اسپانیایی رئال
روزگار سخت مربیان اسپانیایی رئال

روزگار سخت مربیان اسپانیایی رئال

آی اسپورت - نیمکت ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مربیان مشهوری را به خود دیده است، اما نشستن روی نیمکت رئال مادرید کار بسیار پرریسکی است، به‌ویژه برای مربیان اسپانیایی. میگل مونیوس 14 قهرمانی برای رئال مادرید کسب کرد و موفق‌ترین مربی تاریخ این باشگاه بود. اما پس از مونیوس، کار برای هیچ مربی دیگری آسان نبوده است.

بیسنته دل‌بوسکه که 7 قهرمانی به دست آورد، سه دوره مربی رئال بود و دو لیگ، دو لیگ قهرمانان، یک سوپرجام اروپا، یک سوپرجام اسپانیا، و یک جام بین‌قاره‌ای کسب کرد. دل‌بوسکه 1432 روز مربی رئال بود. اما سایر مربیان اسپانیایی پس از دوران حضور دل‌بوسکه، زمان زیادی را روی نیمکت رئال دوام نیاورده‌اند. رافائل بنیتس با 215 روز بعد از دل‌بوسکه قرار می‌گیرد. پس از او خوان رامون لوپس کارو (178 روز)، خوان‌ده راموس (174 روز)، خوسه آنتونیو کاماچو (117 روز) و ماریانو گارسیا رمون (101 روز) هستند که هیچ‌کدام از آنها قهرمانی کسب نکرده‌اند.

جولن لوپتگی هم 114 روز است که مربی رئال است و افتخاری کسب نکرده است. لوپس کارو می‌گوید: «نتایج در رئال مهم‌ترین چیز هستند. اهداف رئال بسیار بلندپروازانه هستند و شما باید همه قهرمانی‌ها را به دست بیاورید.» او به یاد می‌آورد که چه بر سر واندرلی لوکزامبورگو آمد، کسی که فلورنتینو پرس بسیار زود اخراجش کرد و جایش را به فابیو کاپلو داد.

لوپس کارو می‌گوید داشتن سابقه درخشان در عرصه مربی‌گری کلید موفقیت در رئال نیست: «در مورد زیدان می‌توانید این را ببینید. او هرگز مربی هیچ تیمی در دسته برتر نبود. اما لوپتگی رزومه خوبی دارد و ثابت کرده که در گذشته مربی خوبی بوده است. فلورنتیو زمانی که اوضاع در لیگ خوب پیش نمی‌رفت پای زیدان ایستاد. بعد از آن نتایج بهتر شد. حالا همین کار باید با لوپتگی انجام شود.»

آمار نشان می‌دهد که رئال با مربیان خارجی بردبارانه‌تر رفتار کرده است. ژوزه مورینیو 1097 روز مربی رئال بود. لوکزامبورگو با 340 روز، کاپلو (358)، برند شوستر (519)، مانوئل پیگرینی (358)، کارلو آنچلوتی (698) و زیدان (778) مربیانی بوده‌اند که پس از دوران دل‌بوسکه، همه بیشتر از مربیان اسپانیایی روی نیمکت دوام آورده‌اند. از 12 مربی‌ای که پرس استخدام کرده، نیمی اسپانیایی بوده‌اند که از میان آنها تنها دل‌بوسکه با این تیم قهرمانی کسب کرده است.

فوتبالی

۱    
آی اسپورت
2018-10-10 00:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر