فهرست
پایان‌نامه‌ای که برای فردوسی‌پور دردسرساز شد
پایان‌نامه‌ای که برای فردوسی‌پور دردسرساز شد

پایان‌نامه‌ای که برای فردوسی‌پور دردسرساز شد

آی اسپورت - در روزهایی که فضای مجازی به دلیل حذف برنامه ۹۰ پر شده از پست‌هایی در حمایت از عادل فردوسی‌پور، تعدادی از اساتید دانشگاه به کیفیت علمی پایان‌نامه دکتری عادل نقدهایی را مطرح کرده‌اند. آنچه درباره پایان نامه او دست به دست می‌شود چنین متنی است:«رساله فردوسی پور در حد مقطع کارشناسی ارشد هم نیست چه برسد به دکتری.»

احسان شاه قاسمی، استادیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در این رابطه نوشته: «رساله دکتری عادل فردوسی پور اشکالات زیادی دارد که برخی از آنها قابل اصلاح نیست.در واقع می‌توان گفت این رساله در حد مقطع کارشناسی ارشد هم نیست چه برسد به دکتری!»

حمیدرضا یزدانی، استاد داور رساله دکتری عادل فردوسی پور هم در همین رابطه پستی منتشر کرده: «در جلسه پیش دفاع به دلیل مشکلاتی که پایان نامه داشت، داوران تاکید کردند که با این شرایط رساله غیرقابل دفاع است و به دانشجو فرصت داده شد تا اشکالات را رفع کند.»

حسین شرف الدین، دیگر استاد داور رساله دکتری عادل فردوسی‌پور درباره این پایان نامه نوشته: «در رساله این دانشجو آرا و دیدگاه اندیشمندان مختلف نقل شده بود اما این آرا دسته بندی صحیحی نداشت که وی این موضوع را اصلاح کرد.»

دنیای ورزش تورنتو درباره نقدهایی که به رساله دکتری عادل می‌شود، گزارشی تهیه کرده و در آن نوشته: موضوع رساله دکتری فردوسی‌پور «طراحی و تدوین مدل برای شهرت رسانه‌ای؛ شهرت پایدار با مطالعه موردی درباره برنامه ۹۰» بود که با نمره ۱۸.۷۵ قبول شد. پایان‌نامه‌ای که نمره ۱۸:۷۵ می‌گیرد یعنی پایان‌نامه قدرتمندی بوده است. یعنی توانسته نظر اساتید را تامین کند اما ماجرای نقدهایی که به پایان‌نامه او مطرح می‌شود، چه بوده‌اند؟

قبل از دفاع اصلی و حدود دو ماه قبل، عادل در جلسه پیش دفاع با انتقاد اساتیدش در زمان نگارش ابتدایی پایان‌نامه روبرو می شود. او پایان‌نامه اش را ارائه می کند و ایرادهایی که به کارش گرفته می شود تقریبا همین‌هایی بوده که منتشر شده اند  که این پروسه اتفاقی طبیعی است. او همه همین‌ایرادها را اصلاح کرده و از پایان نامه اش دفاع کرده. این پژوهش در یک مدل علمی توانسته راهکارهای رسیدن به یک برند پایدار را ترسیم کند. مدلی که در آن مصاحبه‌هایی با امیر حاج رضایی و چند ستاره سرشناس اجرا، رسانه و سینمای ایران داشته است.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2019-03-23 01:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
....
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۵۹
اشکال‌نداره بجاش ما دکتر فروغی را داریم.کنار پرفسور مشهورمون
حمید
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۴۹
کسی که اندکی با موضوع آشنا باشد می داند اگر این ایرادات در پیش دفاع مطرح شده باشد، امکان اصلاح آن در دفاع نهایی وجود ندارد، اینها ایراداتی جدی هستند که به ساختار کلی رساله مربوط می شود ...
و البته من بین دکتر فروغی و دکتر فردوسی پور قطعا طرفدار دومی هستم.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر