فهرست
ادعای ملکی: عامل مشکلات استقلال توفیقی است!
ادعای ملکی: عامل مشکلات استقلال توفیقی است!

ادعای ملکی: عامل مشکلات استقلال توفیقی است!

آی اسپورت - اکبر عباس ملکی رئیس هیات مدیره سابق استقلال رابطه بسیار نزدیکی با وینفرد شفر داشت. این رابطه باعث می‌شد تا بعضاً جلساتی بگذارند و با هم درباره وضعیت تیم و باشگاه صحبت کنند. در جلسه آخر آنها، اما حرف‌هایی رد و بدل شده که در نوع خود جالب است. عباس ملکی که این روزها راحت‌تر درباره استقلال صحبت می‌کند، دست به افشاگری درباره مضمون حرف‌های خود با شفر زده است.

او درباره جلسه آذرماه ۹۷ خود با شفر این‌طور توضیح می‌دهد: «یادم هست آن روزها نگران بعضی از مسائل باشگاه بودم. به عنوان یک استقلالی همیشه مسائل باشگاه را پیگیری می‌کردم و می‌کنم. به قول معروف دلم برای استقلال می‌سوزد. حالا چه باشم و چه نباشم. همیشه دوست دارم استقلال موفق باشد. در آذرماه، چون نگران بعضی مسائل بودم در یکی از هتل‌های سعادت‌آباد با او قرار گذاشتم. یکی از دوستان خبرنگارم که به زبان آلمانی مسلط است و مورد اعتمادم نیز هست، همراهم بود. با هم به دیدار شفر رفتیم تا حرف‌های او را برایم ترجمه کند.»

در این جلسه بحث بیشتر درباره پندار توفیقی معاون سابق باشگاه بود. ملکی می‌گوید: «شفر چیزهایی گفت که واقعاً متأثر شدم. از جمله اینکه می‌گفت توفیقی بلایی سر تیم آورد که درست در مرحله آماده‌سازی نتوانستیم خوب کار کنیم و با مشکلاتی روبه‌رو شدیم. او مدعی بود پندار توفیقی باعث و بانی مشکلات بوده است. یکسری از بازیکنان بلاتکلیف بودند که رفتند. تکلیف تیام مشخص نشد. شفر تأکید داشت من جپاروف را می‌خواستم ولی نگهش نداشتند. البته می‌دانست در اجرای رفتن مجید حسینی و امید ابراهیمی کسی مقصر نیست، چون هر دو بازیکن تصمیم خود را برای جدایی گرفته بودند.»، اما توفیقی با تیام چه کرد که این بازیکن رفت؟ ملکی می‌گوید: «شفر می‌گفت او به تیام وعده‌های پوچ داد و باعث شد این بازیکن قهر کند و از استقلال برود.»

ملکی در پایان دست به افشاگری جالبی زد. این افشاگری همه را یاد آرش فرزین، داماد علی پروین می‌اندازد! ملکی توضیح می‌دهد: «شفر به من گفت آقای افتخاری آدم خوب و شریفی است. می‌گفت او مدیر خوبی است ولی تنها ایرادش این بود که در تمام ملاقات‌هایی که داشتیم، چون زبان بلد نبود، آقای توفیقی کنارش می‌نشست. این عین جمله‌ای بود که وینفرد شفر به من گفت. او گفت توفیقی هرچه دلش می‌خواست ترجمه می‌کرد و به من یا آقای افتخاری می‌گفت. این واقعیتی است که هواداران استقلال باید بدانند.»

حرف‌های پایانی ملکی قابل تأمل است. شفر در واقع اعتقاد داشت این ترجمه اشتباه حرف‌ها باعث شد تا بعضی بازیکنان بروند و استقلال با بحران مواجه شود. بی‌شک پندار توفیقی معاون سابق استقلال باید در این باره توضیح دهد؛ اینکه آیا حرف‌های شفر درست است یا نه؟ نکته اینجاست که حالا افتخاری هم دیگر رابطه‌ای با توفیقی ندارد و کاملاً مشخص است رابطه‌شان شکرآب شده.

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2019-05-09 15:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر