فهرست
اعتراض‌های خطرناک؛ برانکو مثل ستاره‌های ملی
اعتراض‌های خطرناک؛ برانکو مثل ستاره‌های ملی

اعتراض‌های خطرناک؛ برانکو مثل ستاره‌های ملی

آی اسپورت- هنوز ترول‌های مربوط به اعتراض بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها و دیدار با ژاپن جلوی چشمان ماست و البته جملاتی قصار و جوک‌هایی که در این زمینه ساخته شد. از اینکه اعتراض جزیی جدا ناشدنی از زندگی اجتماعی ماست و این حرکات از دل لیگ برآمده اند و در بزنگاه جام ملت‌ها قلب‌مان را از جا در آوردند. با این حال به نظر می‌رسید حداقل کمترین درسی که از آن گرفته باشیم کاهش اعتراضات باشد اما با شروع مجدد لیگ حافظه‌های هر دوربینی حداقل چند فریم از اعتراض بازیکنان به تصمیمات اشتباه یا صحیح داوران در خود جا داده است.

برای اینکه حافظه خودمان را زیاد درگیر این ماجرا نکنیم کافی است به همین دیدار چند ساعت قبل دو تیم پرسپولیس و فولاد نگاهی بیندازیم که در خود حداقل چند صحنه اعتراض تند به داوری دارد. از صحنه رد گل آفساید به زعم کمک داور که لشگر چند نفره فولاد را به سمت داور کشاند تا صحنه مربوط به اعلام پنالتی به سود این تیم که تمامی نیمکت نشینان و بازیکنان را شاکی رخ به رخ داور این بازی کرد. حتی چند دقیقه قبل‌تر  که بازیکن فولاد (فرزاد جعفری) با اعتراض تند نسبت به اعلام اوت دروازه از کرمانشاهی کارت دریافت کرد و تداوم این اعتراضات تند که از تصاویر تلویزیونی هم مشخص بود با شدت گرفتن آن باعث شده تا داور تهدید به دادن کارت قرمز کند و در نهایت با کدخدامنشی دیگر بازیکن این ماجرا ختم شد.

از برانکو و تیمش که داعیه قهرمانی و مدعی بودن در آسیا دارند اما این مساله کاملا بعید بود که بیشتر جریان بازی را به دنبال این اعتراضات باشند. بی‌تمرکزترین تیم چند سال گذشته پرسپولیس بازی را جایی باخت که بیشتر از شرایط فنی درون زمین به دنبال سوت‌هایی بود که توسط کرمانشاهی نواخته می‌شوند و ارتشی برای اعتراض به این موضوع روانه او می‌شدند. از اعتراض به صحنه پنالتی که کاملا مشخص بود با توجه به عدم وجود داور ویدئویی بازنخواهد گشت و تنها تنش ذهنی بازیکنان و داور را افزایش می‌دهد تا ماجرای سوت پایان نیمه اول که با هجوم بیرانوند به سمت کرمانشاهی و دریافت یک کارت زرد برای او همراه شد.

دروازه‌بان پرسپولیس در سیبل این ماجرا قرار داشت. جایی که از همان ابتدای حضورش در استادیوم به عنوان یک بزرگتر به دنبال این بود تا حق تیم خود را از هر کسی که سر راه می‌دید بگیرد. با خروج از اتوبوس کنایه خود را متوجه یگان ویژه کرد و روی نیمکت تیم نیز به فتاحی تیکه انداخت. او اما در زمان ارسال کرنر منجر به دریافت گل تیمش یکی از اشتباهات فاحش خود را صورت داد که اکنون پشت این ماجرای تاخیر و تعویق بازی پنهان مانده است. مشت ناقص او و در نهایت تماشای صحنه منجر به گل تیم او را در ردیف اول اشتباه در دریافت گل تیم قرار می‌دهد. در صحنه گل دوم نیز بعد از اعلام پنالتی (حالا درست یا نادرست) او بیشتر به دنبال این بود تا بعد از ضربه مهاجم برزیلی بار دیگر به سمت داور یورش برده و نسبت به این تصمیم گلایه کند.

سوت پایان نیمه اول نیز نواخته شد و برانکوی عصبانی نیز به جمع شاگردانش اضافه شد و این در حالی بود که انتظار می‌رفت مرد کروات در این شرایط بحرانی که تیمش دو گل دریافت کرده مانع از شرایط بدتر برای شاگردانش شود و آنها را در مسیر آرامش برای یک کامبک قرار دهد. این اتفاق اما نیفتاد و برانکو و بیرانوند در صف اول اعتراض در میانه میدان حاضر شدند و البته بیرانوند خوش شانس بود که داور با این بهانه مهیا، او را از زمین اخراج نکرد تا بازی در نیمه دوم کاملا برای سفیدپوشان تمام شده تلقی شود.

سرمربی کروات پرسپولیس که با حضوری چهار ساله در راس هدایت پرسپولیس اکنون به خوبی از شرایط لیگ و شرایط احساسی بازیکنان در این لحظات حساس آگاه است، مطمئنا بدترین تصمیم را در این دیدار با حضور در جمع داوران در زمان اعلام سوت پایان بازی گرفت تا با تداوم اعتراضات از سوی بازیکنان تیمش، آنها کاملا بدون تمرکز و با شرایط روحی نابسامان خود را مهیای این بازی کنند. انتقادی که از بازیکنان ستاره تیم ملی می‌شد و رفتار آنها مورد نقد قرار می‌گرفت به شکلی دیگر توسط یک سرمربی بین المللی به اجرا درآمد تا نشان دهد فوتبال حرفه‌ای ایران کاملا از استانداردهای لازم برای رسیدن به سطح اول اروپا فاصله دارد. چه در شکل اجرا که با مشکلات ابتدای بازی از سوی مدیران همراه بود، چه در رفتار بازیکنان و چه در مسائل دیگر که طرح آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

ورزش سه

۱۹ ۶  
آی اسپورت
2019-02-10 22:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
منتقد
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۶
کرمانشاهی نسخه جدید قهرمانیه برا سلاخی پرسپولیس
لنگی با اسامی مختلف
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۸
داور باید چی کار میکرد یه گل هم بهتون بخشید
هوادار نا امید از وضع فوتبال شکسته شده به دست مافیا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
داوری خنده دارترین کلمه است که برای امثال کرمانشاهی به کار می ره بهتره از کلمه شیاد یا قصاب یا دزد اونم نه دزد معمولی دزدی که از چهل میلیون هوادار یک تیم دزدی می کنه استفاده کنیم نرمالترین عکس العمل در برابر داوری که سعی در تعیین قهرمان داره اعتراض هست داورای که با حقوق سالانه چند میلونی خونه ها و ماشین ها میلیاردی دارن با گیکان میان تو فوتبال با بنز بازنشست می شن مدیونید اگه فکر کنید با حقوق چند میلیونی به این ثروت می رسن مافیا تار و پوت این فوتبال رو دار نابود می کنه وقتی با بازی نشه جلو یه تیم رو گرفت بهترین راه زدن اون تیم با کمک داور سازمان لیگ اسپانسری که وزارت تعیین کرده و پول رو ما می دیم ولی به دست تیم نمی رسه وزارت خونه که برای یه تیم سالانه به اندازه تیم های متول عربی خرج می کنه و تیم پولدارتر حتی انقدر بهش سخت می گیرن که حتی نمی تونه از پولهای خودش استفاده کنه
برانکو ایوانکوویچ هستم
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۱۳
تقصیر کیروش ه.
ایرانیها کلا مردم ارامی بودند و اعتراض به مربی رو از کیروش یاد گرفتند....

درصمن مدرکم فوق لیسانس ه...
بابای پرسپولیسی ها
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۶
فتاحی همون عوضیه که در جام‌حذفی پارسال علنی گفت تماشاگرای محترم پرسپولیس منظمند ولی بی انضباطی تماشاگرای استفلال باعث آسیب به جشم‌هوادار استقلال شد
سهیل پرسپولیسی شش آتیشه
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸
یه دستایی توکاره تاکیسه جام بیاره .ب امیدبردپرگل تراکتور دربرابرتیم حکومتی کیسه تهران جفتگ هایی ک چشمی هربازی میندازه کارت قرمزداره اماداورهاب تذکربسنده میکنن امابرابازیکن ماسریع کارت زردمیدن ومحروم میکنن سناریوکثیف قهرمانی شفرتولیگ قطعیه تراکتوروسپاهان روشفردورزد.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر