فهرست
سه برش زشت از سه بازی زيبا
سه برش زشت از سه بازی زيبا

سه برش زشت از سه بازی زيبا

آی اسپورت – اولین بازی‌های هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا در 4 گروه اول این رقابت‌ها در شرایطی حساس و پرگل به اتمام رسید كه در تعدادی از این بازی‌ها كه اتفاقاً در زمره زیباترین بازی‌ها هم بودند اتفاقات حاشیه‌ای رخ داد كه بازتاب زیادی در رسانه‌های داشت.

1- آن انگشت لعنتی

بارسلونا در نوكمپ به مصاف یوونتوس رفت‌؛ همه می‌دانستند این تیم كاتالونیایی بغض حذف از گردونه همین رقابت‌ها در فصل پیش را فرو خورده و منتظر انتقام‌‌گیری از یوونتوس است. همه هم باز می‌دانستند لئو مسی، یكی از بهترین‌های تاریخ هرگز در زندگی‌‌اش نتوانسته دروازه بوفون، یكی دیگر از بهترین‌های تاریخ را باز كند. این ناكامی‌ها هر دو در همین دیدار از بین رفت‌؛ بارسا انتقامش را از یووه گرفت و مسی دوبار دروازه جی‌جی بزرگ را فرو ریخت اما تصویر زشتی كه از این بازی مخابره شد به زمان تعویض گونسالو ایگواین، مهاجم یووه برمی‌گردد‌؛ او كه شب بدی را سپری كرده بود هنگام تعویض توسط تماشاگران بارسایی هو شد. گونسالو كه دل و دماغ درست و حسابی نداشت، آن انگشت بی‌ادبی‌‌اش را خطاب به آنها بالا گرفت! که عواقبش می‌تواند یك جلسه محرومیت از سوی یوفا برایش باشد.

2- آن پیراهن لعنتی

بایرن بعد از یک هفته بحرانی و تحمل شكست مقابل هوفنهایم در بوندس‌لیگا به مصاف اندرلخت رفت تا نشان دهد همان تیم همیشگی است‌؛ شاگردان آنچلوتی خوب بودند و خوب هم بازی كردند و دست‌آخر در یك بازی پرگل برنده هم از زمین خارج شدند ولی تصویر زشت بازی به دقیقه 76 برگشت‌؛ كارلو، فرانك ریبری فرانسوی را تعویض كرد. این بازیكن نام‌آشنا از فرط عصبانیت پیراهن بایرن‌مونیخ را از تنش درآورد و جلوی بقیه نیمكت‌نشینان بایرن به زمین كوبید! فرانك همیشه از نیمكت‌نشینی متنفر بوده ولی صحبت‌های بعد از بازی كارلتو نشان داد این بار كاملاً عصبانیتش بی‌مورد بوده است: «نمی‌توانم كار ریبری را درك كنم‌؛ تیم ما جلو بوده و فرانك هم روز یك‌شنبه نتوانسته بود تمرین كند. من هم برای اینكه كمی به او زمان بدهم تا استراحت كند، تعویضش كردم». حالا باید دید باشگاهی كه بیشتر هوای بازیكنش را دارد تا مربی، چه تصمیمی برای فرانك می‌گیرد.

3- آن رفتار لعنتی

پاری‌سن‌ژرمن با مثلث جذابش در سلتیک پارک بازی می‌كرد‌؛ دقیقه 40 نشده بود كه تیم میزبان یعنی سلتیك سه گل خورده بود‌؛ اولی را از نیمار، دومی را از امباپه و سومی را از كاوانی. همین دقایق بود كه اتفاق عجیبی رخ داد‌؛ یكی از تماشاگران سلتیكی از دست مأموران امنیتی ورزشگاه گریخت و به سمت كیلیان امباپه مهاجم جوان و 18 ساله این باشگاه فرانسوی دوید‌؛ مشخص بود كه او نمی‌خواهد كیلیان را در آغوش بگیرد بلكه می‌خواست امباپه را بزند! با چوب، لگد و یا هر چیز دیگری. امباپه هم البته نشان داد در اوج آمادگی است چون از لگد این تماشاگر عصبانی در امان ماند و جا خالی داد. همه بهت كرده بودند ولی پاری‌سن‌ژرمن به روند گلزنی‌‌اش ادامه داد و دو تای دیگر هم زد. بعد از بازی، برندان راجرز، سرمربی سلتیك هم شوكه بود: «نمی‌دانم مسئولان تیم در قبال این اتفاق چه تصمیمی می‌گیرند ولی بدون تردید این رخدادها جایی در زمین فوتبال ندارد».

 

خبر ورزشی

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2017-09-14 13:58:00
نظر دهید

۲ نظر
مسعود
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
کار ریبری رو اگه طارمی میکرد شما اینجا تکفیرش میکردید و هزارتا ایراد که چرا اخراجش نمیکنید
۶ ۱
مصطفی
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۵۹
نه که حالا صبح تا شب نشستی داری روزنامه های المان رو میخونی که فهمیدی ریبری رو به چهار میخ نکشیدن.بر عکس رسانه های المان بیشترین فشار رو روی بازیکن میزارن.از اون روز تا الان ریبری سه بار غلط کردم نامه داده هنوز ولش نکردن،
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر