فهرست
آن چه «پرشورهای تبریز» باید یاد بگیرند
آن چه «پرشورهای تبریز» باید یاد بگیرند

آن چه «پرشورهای تبریز» باید یاد بگیرند

آی اسپورت - تراکتورسازی با شکست برابر پیکان دومین باخت متوالی خود در این فصل را تجربه کرد که این برای نخستین بار باشد که تراکتورسازان در دو دیدار متوالی از کسب امتیاز عاجز می‌مانند. البته حاشیه اصلی ایجاد شده برای این تیم پس از سوت موعود بنیادی‌فر اتفاق افتاد؛ باخت به پیکان باعث شد تا هواداران شاکی تراکتورسازی به داخل زمین بیایند و حتی به مسعود شجاعی و اشکان دژاگه حمله‌ور شوند. اتفاقی که به ندرت در سایر تیم‌ها ایرانی رخ می‌دهد. هوادارانی که تا چند سال قبل معتقد بودند تراکتورسازی بعد از منچستر اول است، حالا بازیکن خود را کتک می‌زنند و برایشان قهرمانی مهم نیست. دو شکست متوالی فاصله این تیم را تا پرسپولیس صدرنشین به شش امتیاز رسانده است اما بازی‌های آسان شاگردان لیکنز نسبت به پرسپولیسی‌ها نشان می‌دهد که این تیم هنوز شانس بالایی برای قهرمانی دارد.

چیزی که برای هواداران تراکتورسازی قابل درک نبوده و آنها همانند چند فصل گذشته پس از افت در مقطعی از فصل دوباره شروع به حاشیه سازی برای تیم‌شان کردند، صندلی‌های ورزشگاه را شکستند و به بازیکن و مالک حمله‌ور شدند؛ مالکی که سعی کرده بود در این فصل، تراکتور را از یک تیم میان‌جدولی به یک تیم مدعی تبدیل کند و بازیکنان ارزشمندی همچون سه کاپیتان تیم ملی را برای تیمش جذب کند.

این نشان می‌دهد تنها چیزی که برای هواداران تراکتورسازی مهم است کسب جام است و دلیل نتیجه گرفتن به هیچ وجه مشخص نیست. باخت به سپیدرود باعث شد به دروازه‌بانی که هفت بازی متوالی دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود، تهمت شرط بندی بزنند و حالا پس از باخت به پیکان هم به کسانی حمله‌ور می‌شوند که تراکتورسازی را به یک تیم مدعی تبدیل کرده‌اند. حاشیه‌سازی هواداران این تیم رویدادی تکراری نیست و سال‌های قبل و با وجود مدیریت متفاوت، این هواداران بارها سرخ‌پوشان تبریزی را به حاشیه بردند و باعث شدند که بسیاری از دیدارهای این تیم بدون تماشاگر برگزار شود. برای تیمی که سودای قهرمانی بالاترین سطح فوتبال ایران را دارد زیبنده نیست که ماشین ضد شورش پس از اتمام بازی به دنبال متفرقه کردن مردم باشد.

دیگر حلقه گمشده حاشیه دیدار پیکان و تراکتورسازی مدیریت هواداران بود. مدیریتی که هنوز نمی‌داند چگونه باید با مشکلات تیم برخورد کند و واکنش‌های اشتباه باعث می‌شود که تراکتورسازی بیش از پیش وارد حاشیه شود. نمونه‌ای از این اشتباه‌ها واکنش زنوزی به گل‌های بدی بود که محسن فروزان برابر سپیدرود دریافت کرد و حالا ناتوانی کانون هواداران تراکتورسازان باعث شد تا چنین هرج و مرجی پس از یک باخت در تبریز پیش آید.

هواداران تراکتورسازی اگر می‌خواهند تیم‌شان دوباره مدعی قدرتمندی باشد، باید راه و رسم حمایت از تیم مدعی قهرمانی را یاد بگیرند و با هر شکست به دنبال ایجاد حاشیه نباشند. مدیریت تراکتورسازی نیز باید به گونه‌ای کار خود را انجام دهد که اتفاق فصل ۹۴-۹۳ یعنی هرج و مرج هواداران و از دست رفتن قهرمانی بار دیگر برای این تیم به وجود نیاید.

ایسنا

۷ ۶  
آی اسپورت
2019-04-21 16:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
سهراب جهان
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۴۹
همین انقدر پرشورها پرشورها بستید به ناف اینا که فک کردن پرشوری یعنی وحشی بازی دروغ گفتن تهمت زدن ولشون کنید بابا این همه مطلب میزنید ازشون جو میگیرتشون فک میکنن مهم هستن گند میزنن به همه جا
Saeed
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۱
شما لالایی بلدی خدت بخواب آه سرباز احمدی وخیلیای دیگه هلاکت ن میکنه
۴
تراکتوری
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
عیبی یوخها از تراکتور مونده چی میگی تو ؟؟؟ هوادارای تراکتور خیلی هم منطقیند و تیمشونو دوست دارن ، رفتار لنگیا مقابل کاشانی و طارمی و فرشاد و صادق محرمی رو ببینید بعد قضاوت کنید ، قهرمانی اصلا به هوادار ربطی نداره قهرمانی به حق باشه مال تراکتوره. نارنجک لنگیا تو بازیای آسیایی یادتون هست که
۹
حبیب
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۷
این چند روزه بیش از نصف مطالب و مقاله های سایتهای ورزشی در ارتباط با تراکتور و زنوزی هست و نشان از اهمیت این باشگاه و مالک محترم آن است که با سرمایه‌گذاری ‌بخش کوچکی از دارایی اش در این باشگاه که برای عموم مردم و بویژه خبرنگاران که جز اقشار آسیب‌پذیر محسوب میشوند رقم بالا و رویایی می نماید چشمها را به سمت خود خیره کرده و هر چقدر دنبال گافی در بعد اقتصادی می گردند تا مثل هدایتی او را فاسد اقتصادی معرفی کنند موفق نمیشوند لاجرم صبح تا شام فقط با اراجیف خود علیه او مطلب می نویسند هر چند هیچ یک از اهالی منتقد فوتبال جرات اهانت و رودر رویی با وی را ندارند چرا که هر آن احتمال میدهند از گوشه ای از این خوان گسترده منتفع شوند. بهرحال مردم آذربایجان از این نعمت بهره مند شده و قدر آن را میدانند همانگونه که اگر این پشتوانه مالی متعلق به تیمهای پایتخت بود روز و شب در مدح وی می نوشتند و این حسادت و کمبود عامل این همه رجزخوانی و اراجیف بافی چند روز اخیر هست
۷
ایران
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۸
شورش در اوردین
شما به عنوان یک گزارشگر نویسنده روزنامه نگار یا هر چی
اگه عدالتی در کارتون هست

چرا از بقیه تیم ها مطلب نمیزنید

کم به این بی شعور ها بگید پر شور

امثال شما بادشون کردین هوایی شدن
فکر کردن علی اباد هم شهریه
به آی اسپورت
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۲۶
اگه انسان هستید که شک دارم راجع به پنالتی های گرفته نشده هم مطلب بذار نه فقط ابعاد منفی
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر