فهرست
من کروکودیل نیستم
من کروکودیل نیستم

من کروکودیل نیستم

آی اسپورت - لازم به یادآوری نیست که بگویم من عاشق تیم ملی‌ام و فارغ از هر اتفاقی که پیرامون این تیم طی این هفت سال افتاده - و متاسفم که به‌عنوان یک فوتبال‌نویس نزدیک به تیم ملی نبوده‌ام - عاشقانه بازی‌هایش را تماشا می‌کنم و با هر گل در بازی‌های دوستانه‌اش هم حظ می‌کنم و فریاد می‌کشم، چه رسد به اینکه پای جام ملت‌ها و شکست طلسمی وسط باشد که عمرش از سن من هم بالا زده. این را گفتم که بگویم اگر روز دوازدهم بهمن کی‌روش جام زیبای قهرمانی را لمس کرد آنقدر خوشحال و مسرورم که با تمام نقدهایم به او و رفتارش در قبال رسانه‌ها، اهالی فوتبال و مربیان ایرانی با حرص نگاهش نخواهم کرد و لبخند روی لبم نمی‌خشکد.

نکته دوم که باید روشن کنم موضعم در قبال برانکو ایوانکوویچ است که با ده فینال آسیایی دیگر و ده قهرمانی بعدی لیگ برتر نیز هرگز نخواهم گفت هر چه برانکو بگوید صواب است پس من حق نقدش را ندارم. نوشته‌هایم درباره برانکو طی این چند سال موجود است و نیازی نمی‌بینم که تکرار کنم شیفته برانکو نیستم و البته نیش و کنایه‌های او را هم در این ماجرای درگیری ادامه‌دارش با کی‌روش لمس می‌کنم و حواسم به او نیز هست.

نکته سوم که صراحتا باید به آن اشاره کنم اینکه در دو قطبی برانکو - کی‌روش برعکس بسیاری از دوستان که تصور می‌کنند چون پرسپولیس را دوست دارم و اتفاقا دو بار در آن ضیافت‌های ناهار برانکو حضور داشته‌ام، به سمت ویچ‌ها غش نمی‌کنم و البته متاسفم که می‌بینم در نقطه مقابل بعضا دوستان ژورنالیست هواخواه استقلال یا استقلال‌نویس به این تصور غلط، در صف حامیان کارلوس کی‌روش سنگر گرفته و تک‌تیرهایی رها می‌کنند بدون اینکه به خطاهای مرد پرتغالی و تحقیرشدن‌های روزانه اهالی رسانه و فوتبال ایران اشاره‌ای داشته باشند و کک‌شان بگزد. اینها مقدمه‌ای بود برای پاسخ به یادداشت دوست خوبم فرشاد کاس‌نژاد که بعد از مجادله کلامی غیر مستقیم اخیر کارلوس - برانکو با تیتری معتدل اما به سوی کارلوس غش کرده و به شکل ملموسی جانب او را گرفته است.

اول) تصور می‌کنم نتیجه‌گیری‌تان از آتش افکنی برانکو اساسا اشتباه یا مغرضانه صورت گرفته چرا که قابل باور نیست برانکو وقتی صبح از خواب بیدار شده با این نیت روزش را آغاز کرده که امروز - روز بازی ایران و یمن - روی اعصاب کارلوس پیاده‌روی کنم و برای او و تیمش حاشیه‌ای بسازم. از سوی دیگر همان‌گونه که افرادی در نشست خبری کی‌روش از او درباره حرف‌های برانکو پرسیده‌اند و نظرش را خواسته‌اند، خبرنگارانی در نشست خبری برانکو حاضر بوده‌اند که درباره تیم ملی از او سوال کنند و ایوانکوویچ به صورت خودجوش نخواسته درباره سرمربی عراق و اینکه تیم ملی باید به فینال جام ملت‌ها برسد، حرفی بزند. در واقع اگر سوالی نبود جوابی هم داده نمی‌شد. حال اینکه این پرسش‌ها - در هر دو نشست و نشست‌های خبری قبلی - عمدا و با تحریک برخی افراد یا نزدیکان دو مربی مطرح می‌شود یا خیر را نمی‌دانم و نمی‌خواهم به آن ورود کنم.

دوم) روزی که برانکو درباره توقع قهرمانی از تیم ملی حرف زده صمد مرفاوی هم مصاحبه کرده، قبل‌تر علی کریمی هم حرف زده بود. مجید نامجومطلق، بیژن ذوالفقارنسب و ده‌ها مربی ایرانی دیگر هم در این باره حرف زده بودند و فحوای کلام‌شان تقریبا یک نکته مشترک داشت و اینکه از تیمی با کیفیت تیم ایران انتظار قهرمانی کاملا بجاست.

حالا هر کدام این نکته را با ادبیات منحصر به فرد خودش تحویل رسانه می‌دهد و به این هم نقدی نیست. در برخی‌هایشان نیش و کنایه هم هست اما ته ماجرا تعریف از تیم کی‌روش است. تیمی که آنقدر بزرگ شده و به قله نزدیک که می‌تواند قهرمان جام ملت‌ها باشد اما عجیب اینکه هم مرد پرتغالی، هم حامیانش بخش منفی ماجرا را چسبیده‌اند و تصور می‌کنند هر که از این تیم قهرمانی خواست و فینال را مطالبه کرد دنبال حاشیه‌سازی است و تیم ملی کشورش را دوست ندارد.

باید روی این نکته تاکید کنم که ایجاد توقع قهرمانی از تیم ملی نه به دست برانکو در روز بازی نخست ایران بلکه پیش‌تر صورت گرفته بود و هرگز اینطور نبوده که اتاق فکری مخوف متشکل از مربیان ایرانی و مخالف بزرگی مثل برانکو دور یک میز جمع شده باشند و طی نقشه‌ای منسجم از تیم کی‌روش قهرمانی طلب کنند با این نیت که او را به چاله بیندازند و از مسیرش منحرف کنند.

سوم) البته که گرفتن قول قهرمانی از بزرگترین مربی دنیا که بهترین تیم جهان را در اختیار دارد هم منطقی و عقلانی نیست اما داستان وقتی پیچیده می‌شود که بدانیم کی‌روش با تکرار حرف‌های قبلی‌اش و پافشاری روی موضعش بیش از اینکه دنبال پیش بردن اهداف استراتژیکش در تورنمنت باشد، در مسیر یک بازی کودکانه با منتقدان داخلی قدم برمی‌دارد و بعضا مثل تینیجرهای لجبازی که هر روز برای والدین‌شان معضلی می‌آفرینند و به هیچ صراطی مستقیم نیستند، در هر مصاحبه‌اش نیش و کنایه‌ای دارد با این مضمون که شما هیچ، من همه.

چهارم) متاسفم که بگویم مرد پرتغالی با تمام افتخارات و رزومه پربارش در جای‌جای دنیا به موازات پیشرفت‌های فنی و تجربیاتی که اندوخته، تبحر فراوانی در داستان‌سازی و داستان پروری دارد و به نوعی در این آیتم بین مربیان بزرگ دنیا احتمالا به جایگاهی دست نیافتنی رسیده است. تداوم ماجراهای مهرداد مسعودی و شبکه الکاس را می‌توانم در همین راستا مثال بیاورم.

پنجم) با مرور مصاحبه برانکو و حرف‌هایی که او در خصوص کاتانچ زده به صراحت می‌توان گفت در لا‌به‌لای کلام او نکته‌ای نبوده که حس ایران‌دوستی کارلوس کی‌روش را اینچنین جریحه‌دار کند و از این رفتار به‌عنوان «غیر حرفه‌ای» نام ببرد. برانکو فقط به ارتباط خوبش با سرمربی عراق اشاره کرده و از سابقه خوب او در منطقه گفته ضمن اینکه به تیم عراق هم اشاره کرده و گفته دلیلی نمی‌بیند که آنها مقابل ایران برنده باشند.

اینکه چطور مرد پرتغالی از این حرف‌ها برداشتی داشته که به رفتار غیرحرفه‌ای تعبیر می‌شود احتمالا ناشی از همان برداشت‌های منفی قبلی است و اینکه هر حرفی از دهان منتقدانش بیرون بیاید، او دنبال نکته‌هایی از لابه‌لای آن حرف‌ها می‌گردد تا ثابت کند برایش حاشیه ساخته‌اند و بگوید می‌بینید فلانی چطور با من دشمنی می‌کند و بدخواه تیم ملی است؟

ششم) رسانه‌ها مدت‌هاست که مطالبه‌ای از تیم ملی و سرمربی‌اش ندارند. اصلا طی هفت سال طوری بارمان آورده‌اند که از رل خودمان دور و دورتر شویم. نقد نکنیم، ساکت باشیم و فقط نگاه کنیم. یک روز مقدماتی جام جهانی است و نباید نقد کرد چون تیم ملی بازی مهمی دارد و از نقد ما برداشت حاشیه‌سازی دارند، روز بعد در جام جهانی به میدان می‌رویم و فقط باید سکوت کنیم.

فردا روز جام ملت‌ها از راه می‌رسد و اگر هر حرفی و نقدی درباره تیم ملی داشته باشیم باید به توئیتر و اینستاگرام شخصی‌مان پناه ببریم یا دچار خودسانسوری شده و اگر هم حرفی داشتیم قورتش بدهیم یا آنقدر بولدش نکنیم که به گروه پرتغالی - که حالا فراتر از بندرعباس و جزیره هرمز، در همین تهران به ما حکم می‌رانند- برنخورد و روزشان را خراب نکند.

بله، ما مطالبه‌ای از کی‌روش نداریم و از تیم ملی‌مان دور افتاده‌ایم چون جزو آن دسته از کروکودیل‌هایی هستیم که نباید به تیم‌مان نزدیک شویم چون از اینجا تا امارات جلوی پایمان سنگ می‌اندازند که نکند اگر آنجا بودیم و اتفاق بدی در تیم کارلوس افتاد خدای نکرده بازتابش دهیم و نشرش دهیم. صبر کنید ببینم. مگر این کار اصلی ما نیست؟ نقد نکنیم، خبر هم ندهیم؟

ما مطالبه‌ای از کی‌روش نداریم اما عجبا که می‌بینیم او برخی‌مان را کروکودیل خطاب می‌کند و همه ما روزنامه‌‌چی‌ها را به جان هم انداخته و دوشقه کرده است. ما مطالبه‌ای از کارلوس و تیمش نداریم اما نخواهید که به سکوت عادت کنیم. نخواهید که قبل و حین یا بعد از جام ملت‌ها سکوت کنیم و حرفی نزنیم حتی اگر مرد پرتغالی قبل از رفتن به تورنمنت صراحتا گفته باشد هر کس با ما نیست در خانه بماند و دوستان‌مان حتی بعد از این جمله تحقیر آمیز، انگار با شنیدن غزلی از حافظ سری تکان داده و به‌به و چه‌چه کرده باشند یا خودشان را به نشنیدن بزنند!

هفتم) اینجا قرار نیست از حق پرسپولیس دفاع کنم چرا که اساسا این یادداشت یا هر چه که اسمش را بگذارید در جهت دفاع از منافع پرسپولیس و سرمربی‌اش نوشته نشده بلکه برای تنویر افکار عمومی است که تصور نکنید همه دنبال حاشیه‌سازی برای کی روش و تیم ملی هستند و او به شکلی کاملا حرفه‌ای با ادبیاتی رشک برانگیز فقط جواب منتقدان را می‌دهد و هرگز دنبال حاشیه‌سازی نیست. فقط کافی است به این بخش از حرف‌های سرمربی تیم ملی اشاره کنم، آنجا که می‌گوید: «با تمام تخصص و حمایتی که از تیمش دریافت کرد باز هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود. حمایتی که باعث شد تیم‌های دیگر ضرر کنند.»

به جمله آخر دقت کنید. به تاثیرش هم فکر کنید. اینکه چطور با همین نیم جمله کل لیگ یا مدعیان پرطرفدار لیگ برتر را علیه پرسپولیس و برانکو می‌شوراند. اتفاقی که متاسفانه مسبوق به سابقه است و آثار سوء‌اش را پیش از این کلیت فوتبال ایران لمس کرده است.

هشتم) تا یادم نرفته تاکید کنم من کروکودیل نیستم اما اگر کارلوس و حامیانش دوست دارند من و برخی همکاران منتقدم را اینگونه ببینند دوست دارم در همان پوسته ظاهرا وحشتناک کار خودم را درست انجام بدهم و ضمن رعایت اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری، حتی حین مسابقات نقد کنم یا در صورت تکرار نمایش‌های خوب تیم ایران هر روز در مدح نمایش‌های درخشان تیم ملی کشورم چیزی بنویسم. 

 

ایران ورزشی 

 ۷۵۹ ۵۱  
آی اسپورت
2019-01-10 13:49:00
نظر دهید

۵۱ نظر
Asqar
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۰۲
فقط یه مغز نخودی ، کی روش کبیر را با برانکو مقایسه می‌کنه!!! کی روش با سابقه مربیگری منچستر ، رئال مادرید و تیم ملی پرتغال و... ، برانکو با سابقه تعاون سعودی و پیروزی و.. خخخخخخخ
مصطفی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
محض اطلاع مخ نخودیت برسونم که موزامبیکی عزیز در تیم فرگوسن تمرین دهنده بود وار رئال وپرتغال هم با اردنگی اخراجش کردن
شعور و شخصیت دو حلقه مفقوده در ربین استقلالیا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۱۷
کامنتهارو ببینین
۳
جلبک ابی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷
متاسفانه حقارت و عقده کیسه کشا اونا رو وادار به دکل نوردی کورکورانه کرده وگرنه همون خبرنگار کیسه کش که درباره برانکو از کیروش پرسیده چرا درباره شفر که ژاپن رو مدعی قهرمانی دونسته و واسش ارزوی موفقیت کرده حرفی نزده؟؟؟؟ ادم های حقیر خطرناکن و وقتی دست شون به کسی نرسه شروع میکن به پایین کشیدن اون فرد به هروسیله و روشی حتی اگه شده غرور و شخصیت شون رو بذار زیرپا
...
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
نویسنده از کدوم افتخارات و رزومه پربار کیروش در جای‌جای دنیا حرف زده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط 8 ساله تو ایرانه؛ فرصتی که به هیچکس داده نشده و حمایتی که از هیچ سرمربی تیم ملی تا حالا نشده رو داشته کدوم افتخار رو به دست اورده؟ چه جامی اورده؟ اگه رنکینگ اول هستیم قبلا هم بودیم اگه جام جهانی رفتیم قبلا هم این اتفاق افتاده. حالا حماسه سرایی از گل به خودی و ... بحث دیگه ایه.
رونالدو بهش محل نمیذاره، کوارشما واسش توییت میکنه صدای عرعر خر به اسمان نمیرسه، روی کین میگه میخواستم سرش رو از تنش جدا کنم.
.
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۳۳
احمق بزرگ.رونالدو بهش محل نمیزاره!مگه رونالدو قدیس هست.یا کوارشما.برو زندگی کوارشما را ورق بزن ببین این ادم کیه.کاش شرف داشتی میگفتی الکس فرگوسن بزرگ راجع به کیروش چه گفته.خیالت تخت برانگو را از ایران فراری میدیم.
...
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۴۸
تو برانکو رو هم نمیتونی بخوری چه برسه به اینکه فراریش بدی. کسی از قدیس بودن حرف نزده کودن بیشتر توضیح نمیدم چون مغزت کشش نداره
saeed
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۴۱
کاری به درست و غلط بودن رفتار های کی روش و برانکو ندارم ولی تو اگه میخوای اصول حرفه ای خبرنگاری رو رعایت کنی،یا اینکه نهار نخور یا اینکه وقتی با یک طرف نهار میخوری، در مورد طرف دیگه اظهار نظر نکن
آرش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
چون خیلی دارین در‌مورد ناهار دادن وناهارخوردن نمک میپاشید اگه قراره تو این دوره زمونه راضی شدن به ناهار راضی شد بیا تا منم بهت یه ناهار و حتی یه شام هم بدم به شرطی که بعدش بهت افسار بزنم ومال من باشی
....
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۴۷
لابد تو اقای نویسنده خودت را در حد وقواره نویسندگان اروپایی میدونی.از کیروش یک کسی در حد لیپی میتونه انتفاد کنه.امثال شما چون به فکر خودتان روزنامه نگار هستید دیگه وسعت و تریبون در اختیار خودتون رو نمیشناسید.از امثال تو فوتبال مملکت تو این چهل سال کم نخورده.راستی تو که اینقدر اهل نظر دادن هستی کاش راجع به اون باخت خفت بار به بحرین در زمان مالک سفره ات برانکو هم نظری میدادی.ما یه ضرب المثل داریم که برازنده تو و برانکو هست در مورد انتظار از تیم ملی.میگه منع کن منع میکنه و....
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۵۶
اولا چرا باید در مورد تیم ملی و رقباش و مربی هاش تو این تورنومنت حساس صحبت بکنه وقتی این همه به تیم ملی از قبل حمله کرده (بازیکن هام چاق میشن و ...)، دوما چرا میخاد با این حرفش " عراق هیچ شانسی مقابل ایران ندارد" فشار رو بیاره رو تیم و بازیکن ها و کادر فنی تیم ملی تو این تورنومنت حساس وقتی که کی روش اومده اون حس مسخره و مخرب که ما ایرانی ها از همه بهتر هستیم و هیشکی مثل ما نیست و همیشه تیم اول برای قهرمانی ما هستیم رو از بین ببره ؟!
//
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
هدفت دکل نوردیه پس برو بالا و زر زیادی نزن. عراق هیچ شانسی نداره فشار رو روی ایران زیاد میکنه اما عراق به عنوان تیم اول صعود میکنه فشار روی تیم برمیداره؟ عراق هیچ شانسی مقابل ایران نداره میشه حرف ضدملی ولی ارزوی موفقیت واسه ژاپن میشه وطن پرستی. راستی حرف زدن از پیشنهاد کلمبیا حرفه ایه؟
سلام
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۰۴
شما خودت اصل جنسی.
۳
سامان
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۰۹
دمتون گرم خدایی عالی بود ، حرف حق
مهدی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
موندم این وسط دعوای کیروش و برانکو به شما خبرنگارا چه ربطی داشته و داره که دم به دم خودتونو قاطی ماجرا میکنین، مگر اینکه همتون تمایلات رنگی دارین و بر اساس تعصب کورکورانه حرف میزنین. پس وقتی از روی تعصب حرف میزنین حرفاتون مفت هم نمیرزه. کیروش مثل مرد حرفاشو میزنه ، مصلحت طلب نیست، از یکی بدش میاد رک و راست میگه و درکل ظاهر و باطنش یکیه، اما برانکو ادمیه که حرفاشو با کنایه میزنه سم پاشی میکنه و سعی میکنه ردی توش نباشه و .. . در هر حالت اگه کیروش بد باشه ، برانکو زشته. در فیلم خوب بد زشت اخرش دیالوگه معروفی داشت اگه نمیتونی خوب باشی بد باش، زشت نباش. بیایید زشت نباشیم بیایید مثل برانکو نباشیم. بیایید مثل شما خبرنگارای زشت که تمایلات رنگیشون و به کارشون وارد کرد نباشیم.
محسن
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۱۹
من اگر کروکودیل نیستم. پس می‌توان گفت وطن فروش نیستم
۵
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
تا نصفش را با دقت خواندم گفتم یه چیز متفاوت و عادلانه دارم می بیتم ولی
درست از اونجایی که خودت فکر کردی داری نتجه گیری اخلاقی میکنی ، دیدم یکایک نکاتی که ابتدای سطور نوشتی را خیلی دقیق و بی کم و کاست نقض کردی

این همه نوشتی که با همه فرق داری بعد درست کپی پیست کردی از همون همه ها

خاک به سرم !
چرا شما اینقدر ملت را و مارا مثل خودتون فرض می کنید.
کجای پیشانی ما علامت ساده لوحی داره

مستر !
خسته میشی!
آرش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۳۶
الان جناب مثلاً پرسپولیسی واقعی ایشون باید دقیقا چه چیزی میگفتن که شما راضی می‌شدی مطلب کاملا منطقی و درست بود اولا برانکو اگر اظهار نظری هم کرد در مورد نتایج تیم ملی صحبت کرد نه در مورد کی‌روش و شخصیت ایشون در نقطه مقابل هم کی‌روش نهایتا باید در مورد همون نتیجه گیری پرسپولیس صحبت می‌کرد اما ایشون به روشی کودکانه به شخصیت برانکو توهین کرد واو رو به دلالی بازیکن متهم کرد ثانیا باز هم تکرار میکنم کی‌روش اگر چه از نظر فنی کارنامه نسبتا خوبی در فوتبال ما داره ولی از نظر اخلاقی و رفتاری نه تنها در فوتبال ما بلکه در جاهای دیگری هم که کار می‌کرده نمره قبولی نگرفته لطفا‌ چشم خودتون رو روی واقعیات نبندین
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
به آرش توکل؛

یک : حتما شنیدی که : گفتی باور کردم ، اصرار کردی ، شک کردم ؛ قسم خوردی ، یقین کردم که داری دروغ میگی!!!

دو : ابتدای متن این آقا فقط تلاش مذبوحانه بود برای اعلام بیطرفی
اما از نیمه متن ، هیج اثری از بی طرفی نبود.

برانکو اشتباه کرد و ما هم میدونیم که چه اشتباهی کرد ،
کی روش اشتباه بزرگتری کرد که جواب داد !
یک مربی در سطح کی روش به این راحتی ها در دام رسانه یا خبرنگار نمی افتد اما

جان من آقای توکل ، خوب گوش بده!
برانکو چه نیازی به تعریف از خود داره وقتی عالم و آدم کارنامه شو می دونند ، فینالیست آسیا

کی روش چه نیازی به جواب دادن به برانکو داره ، با اون همه نام و اون همه کام ، لزومی نداره به هر حرفی عکس العمل نشون بده ، اونم اونجا ، تو قلب جام ملتها

ولی این دونفر چه سودی می برند خدا می دونه ، اما ما چه سودی می بریم ،
ما یعنی من یعنی تو ، یعنی پرسپولیسی ها استقلالی ها
ملوانی ها سپاهانی ها ، شاهین بوشهری ها نساجی ها
ما یعنی خبر نگار ایرانی
مربی ایرانی
بازیکن ایرانی
هیج سودی نمی بریم.
چه تلاشی داره میشه وسط جام ملتها ، برای آنتریک کردن برانکو و کی روش
چه تلاسی میشه برای گل آلود کردن این آب
چرا ما نمی فهمیم ، چرا دل به دلشون میدیم!
حالا که رئیسی نداریم
حالا که بزرگتری نداریم
ما مردم چرا تیشه به ریشه هم بزنیم.
چرا اجازه میدیم چندتا رسانه و چند تا خبر نگار که دمدمی مزاجند ، اختیار ما و فوتبال و سرنوشت ما را داشته باشند.
رسانه هایی که یه روز آبی اند یه روز قرمز
یه روز برانکو را در شان تیم ملی نمی دونند یه روز ایویچ را
یه روز علی دایی را
یه روز علی کریمی را
آیا جامعه ی رسانه ای ما اینقدر بی صاحبه !
به احتمال زیاد کی روش رفتنیه !
فارغ از تند مزلجی اش ، تیم ملی هرگز مربی در این قدرت به خودش ندیده
تیمی که هرگز حاشیه ای از آن بیرون نیامده
هنوز راز شکست هفت یک به رم ناپیداست!
هنوز راز هی جام جهانی آلمان مخفیست.
هنوز از تیم ملی نود و شش ، خبر می اید
و هنوز....
شاید کی روش ما را بهتر از خودما می شناسد که لبخند بزنی ، سوارت میشن
اما
بماند.
ممنون آقای توکل
آرزوی من سربلندی ایران و ایران و ایران است.
و امروز برای من باشگاه درجه چندم است ، امروز آرزوی من قهرمانی در جام ملتها با شایستگی است.
۵
ارش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
برادر گرامی خیلی خیلی باید ساده باشی فکر کنی یه عده خبرنگار خرده‌پا این مضحکه رو راه انداختن واین دو نفر به خصوص مستر کی‌روش نا آگاهانه در این دام افتادن نه دوست عزیز واقعیت اینه که مستر کی‌روش خیلی خوب قواعد بازی رو یاد داره دقت کن کی‌روش از همون زمانی که کارش رو شروع کرد خیلی زیرکانه طرح رفاقت والبته تطمیع و هماهنگی کامل با دو نفر رو کشید اول عادل فردوسی پور که صاحب بزرگترین برنامه ودر واقع رسانه تصویری کشور بود ونفر دوم عشوندی سردبیر خبرورزشی بزرگترین و قدیمی ترین رسانه خبری کشور بود دقیقا همین دو نفر در سال ۲۰۰۶با هماهنگی کامل افکار عمومی ورو واسه زمین زدن برانکو هماهنگ کردن ولی حالا داستان خداحافظ آقای برانکو تبدیل به جونم آقای کی‌روش وچقدر خوبیم ما شده باخت و مساوی های ما غرورانگیز شده ومستر کی‌روش قهرمان قصه فوتبال ما مجددا تاکید می‌کنیم سوابق برانکو کاملا مشخصه من که نشنیدم تابحال هیچ مربی بازیکن وحتی مدیری که با او کار کرده از او بدگویی کنه واین درست نقطه مقابل کی‌روش هست واقعیت اینه که کی‌روش با تمامیت خواهی ودیکتاتوری تمام در فوتبال ما هرکسی رو که حتی مخالفتی کوچک با وی کرد از بازیکن گرفته تا وزیربه راحتی کنار زد اما در مقابل برانکو به پشتوانه هوادار پرسپولیس این پروژه شکست خورد بله برادر عزیز من هم مثل شما با تمام وجود خواهان نتیجه گرفتن تیم ملی هستم اما به همون میزان هم علاقمندم بعد از این مسابقات شاهد رفتن کی‌روش باشم در ر ضمن دوست من جواب ندادی کجای مقاله قراگوزلو رو نپسندیدی حتما انتظار داشتی به خاطر یک اظهارنظر ساده در مورد تیم ملی به برانکو بدوبیراه بگه!
۷
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۲
اولا چرا باید در مورد تیم ملی و رقباش و مربی هاش تو این تورنومنت حساس صحبت بکنه وقتی این همه به تیم ملی از قبل حمله کرده (بازیکن هام چاق میشن و ...)، دوما چرا میخاد با این حرفش " عراق هیچ شانسی مقابل ایران ندارد" فشار رو بیاره رو تیم و بازیکن ها و کادر فنی تیم ملی تو این تورنومنت حساس وقتی که کی روش اومده اون حس مسخره و مخرب که ما ایرانی ها از همه بهتر هستیم و هیشکی مثل ما نیست و همیشه تیم اول برای قهرمانی ما هستیم رو از بین ببره ؟!
۲
سعید
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
فدراسیون خائن به کشور است حتی با قهرمانی تیم در جام ملتها با کی روش قرارداد ببندد، آقای تاج فکر پورسانت خودش خواهد بود. از روز اول در تیم ملی جاسوس پروری کرد و اطلاعاتی رو که حتی بسیاری از رسانه ها خبر نداشتند از افرادی مثل علی کریمی و جواد نکونام و بقیه گرفت و همه را به مسخره گرفت و آخرش هم مثل دستمال انداختشون بیرون، آدم بی شرم و حیایی است.
فرامرز
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
جناب قراگزلو
عرض ادب و احترام

بسیار خوشحالم بالاخره یک نفر بدون در نظرگرفتن احساسات فردی و منافع شخصی به انتقاد از مربی تیم ملی می پردازد. من هم طرفدار پرسپولیس و هم طرفدار تیم ملی کشورم هستم، از برد هر دوتیم خوشحال می شوم و باخت هرکدام روزم را خراب می کند. معتقدم نه فقط برانکو، بلکه مربیان باسواد بیشتری در سطح وی یا بالاتر از وی برای باشگاههای کشور لازم است و در عین حال کی روش هم گزینه مناسبی برای تیم ملی است و در صورت جابجایی باید مربی بمراتب بهتر و مشهورتری را به استخدام تیم ملی دربیاوریم.
در مورد مطالب شما ذکر چند نکته را ضروری دانستم:
اول اینکه به هیچ عنوان توقع رفتار یا صحبت تصادفی، شانسی یا اتفاقی از کسی که سالیان سال در یک کشور کمونیستی زندگی کرده و سالهای زیادی را هم در فوتبال خاورمیانه سر کرده است را نداشته باشید. صحبتهای برانکو به هیچ عنوان تصادفی یا اتفاقی نبود. اگر هم سئوالی میشد می توانست به راحتی با جملات کلیشه ای معمول "در مورد تیم ملی الان صحبت نمی کنم" و یا چیزی شبیه به این پاسخ داده شود.
دوم: طبیعیست که همه از این تیم توقع قهرمانی داریم اما قرار نمی شود که با استناد به این حربه روی تیم فشار بیاوریم. متأسفانه این روزها روشی برای مربیان وطنی باب شده، آنها معتقدند تا علیه سرمربی تیم ملی مصاحبه نکنند دیده نمی شوند. ظاهرا پر بیراه هم نمی گویند. در مورد برانکو نه تنها به عنوان سرمربی تیمی که چند سال متوالی قهرمان لیگ شده و داعیه قهرمانی آسیا را هم در سر دارد، بلکه به عنوان مربی که قبل از ورود به ایران و امضاء قرارداد با پرسپولیس، بین همه فوتبال دوستان به عنوان جایگزین کی روش شناخته شده بود، کاملا طبیعی است مصاحبه های متعدد وی علیه تیم ملی آنهم قبل از جام جهانی و جام ملتها سرمربی تیم ملی را تحریک می کند.
سوم: سیاست کی روش در قبال حاشیه ها، هدف قراردادن خودش دربرابر حملات رسانه ایست. مدتهاست شایعه ای از داخل اردوی تیم به بیرون درز نمی کند. بازیکنان با یکدیگر رفاقت دارند و همدیگر را به کم کاری متهم نمی کنند. مدتهاست کسی به چیزی لگد نمیزند یا بازیکنان شب زنده داری نمیکنند. بازیکنان به یکدیگر پاس می دهند و خارج از زمین همدیگر را با احترام یاد می کنند. بعضا انضباط درون این تیم با زمان مرحوم دهداری مقایسه می شود. مدتهاست آدم بده (یا همان بد من) داستان تیم ملی فقط و فقط کی روش است، به نظرت این اتفاقی است؟
چهارم: دوست دارم شما به عنوان ورزشی نویس مروری بر مصاحبه های کی روش از ابتدای ورودش به ایران تا به امروز انجام بدهی و تحول شخصیت کی روش را در این مدت تحلیل کنی. کی روش از ابتدای ورودش به ایران در مورد مربیان دیگر همواره با احترام یاد میکرد اما چه شد که به اینجا رسید. از نظر من فقط و فقط مدیریت غلط.
پنجم: رفتار کی روش دقیقا عکس العمل رفتار مسئولان ما با خودش است. مسئولان ما نه توان مدیریت و برنامه ریزی را دارند و نه حتی توان متعهد بودن به قولهای خودشان، درنتیجه برای راضی کردن طرف، به جای آن پول می دهند. چه شد که هرسال قرارداد کی روش سنگین تر شد و مصاحبه های وی آتشین تر؟ آیا غیر از مدیریت غلط فدراسیون و بدنه دولتی ورزش شما پاسخ دیگری سراغ دارید؟
ببخشید اگر به عنوان یک غیر حرفه ای جسارت کردم و نظرات خارج از حیطه تخصصم را برایتان نوشتم. اما واقعا تلاش کردم از دیدگاه یک طرفدار باشگاه و تیم ملی، متوازن به قضیه نگاه کنم.
در ضمن نام بردن افراد خارجی با ذکر ملیتشان چه با احترام (مرد پرتعالی، مربی کروات) و چه بی ادبانه (....) که متاسفانه توسط بعضی مربیان هموطن شروع شده و الان به نحو شدیدتری توسط کاربران استفاده می شود، مصداق بارز نژادپرستی است و در همه فرهنگهای والای دنیا مطرود است.
پاینده باشید
آرش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۰۷
دوست عزیز گرچه ظاهرا‌ داری منطقی صحبت میکنی ولی به طور عجیبی یک سری نتیجه گیری خنده دار ناشی از پیش فرض های کاملا اشتباه و حاوی وارونه نمایی رو داری مطرح میکنی اولا این مطلب که به هیچ عنوان توقع رفتار یا صحبت تصادفی، شانسی یا اتفاقی از کسی که سالیان سال در یک کشور کمونیستی زندگی کرده و سالهای زیادی را هم در فوتبال خاورمیانه سر کرده است را نداشته باشید‌ که در‌مورد برانکو گفتی کاملا یک نتیجه گیری متضاد است اتفاقا به نظر شما کسی که در یک چنین کشورهایی که در لفافه اونها رو به عقب ماندگی از هر جهت چه سیاسی وغیره..متهم کردی باید سیاست ورزی خاصی در صحبتهایش باشه یا کسی که به قول شما درممالک آزاد ومتمدن پرورش یافته قطعا جواب منطقی‌گزینه دوم هست در هرحال من هیچ نکته خاصی در صحبتهای برانکو ندیدم که به شخصیت جناب کی‌روش برخورد در حالی که کی‌روش به طور واضحی به شخصیت برانکو توهین کرد ثانیا هیچ کس زمانی که برانکو به ایران اومد ایشون رو گزینه جایگزینی کی‌روش نمیدونست تا زمانی که اسدی دبیرکل سابق فدراسیون قرارداد دویست هزار دلاری برانکو رو با توجه به موفقیت‌های بدست اومده با قراداد کی‌روش در یک جلسه مقایسه کرده بود و از اون موقع درواقع این خود کی‌روش بود که با منع کردن ملی پوشهای پرسپولیس از حضور در تست پزشکی ایفمارک به طوری که برانکو گفته بود حتی تلفن من رو هم جواب نمیدادن شروع کننده این درگیری بود مورد بعدی در مورد تحول شخصیت کی‌روش هست که اون هم دقیقا از همون حرفهای عجیبه که زدی کی‌روش در هر تیمی که نفر اول بوده چه رئال چه آفریقای جنوبی وچه پرتغال همیشه دچار تنش ومشکل بوده و به عینه دیدیم که حتی یک نفر از تیم ملی کشور این آدم یعنی پرتغال با وی درجام جهانی خوش و بش نکردن قضیه‌مشکلات کوارشما رونالدو و روی کین و...رو هم که دیگه نمیخام تکرار کنم این موضوع دقیقا در نقطه مقابل برانکو قرار داره که اصولا من تابحال به جز همین حضرت‌مستطاب کی‌روش کسی رو ندیدم که از او بدگویی کنه یا با او درگیر شده باشه خلاصه مطلب دوست عزیز که خودت رو پرسپولیس هم می‌دونی کی‌روش درسته که از نظر فنی برای فوتبال ما مثمر ثمر بوده که البته اون رو هم من شخصا با توجه به دستمزد فوق العاده وامکانات واختیارات استثنایی که فوتبال ما در اختیار کی‌روش قرار داده به نظر من کار عجیبی نبوده ولی از نظر اخلاقی و رفتاری به هیچ وجه مورد احترام وقابل قبول نبوده و به طور واضحی تو این سالها با پرسپولیس دشمنی کرده که قطعا ابعاد اون بعدا بیشتر معلوم میشه
حمید
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۰۷

بخش هایی از تحلیلات بر پایه فکت های غلطه. مثلا جایی که میگی قرار نیست با استناد به توقع قهرمانی از تیم ملی به این تیم فشار بیاوریم دوست دارم بدونم که این مباحث رو کی استارت زد. کیروش یا برانکو؟ چه کسی گفت آرزوی ما نیمه نهاییه؟ کیروش یا برانکو؟ آیا شوک ناشی از غیرواقعی بودن این حرفا رو برانکو ایجاد کرد یا کیروش؟ بعدش خبرنگار میره از برانکو می پرسه در مورد تیم عراق و بقیه سئوالات؟ برانکو اگه بگه توقع قهرمانی دارم بهش اتهام ایجاد فشار میزنن. اگه بگه توقع قهرمانی ندارم که دیگه وایلا. اگه هم بگه جواب نمیدم بازم میشه بهش اتهام زد که تیم ملی براش مهم نیست. اما نکته اینجاست که همه این حرفا در مورد توقع قهرمانی رو هیچ وقت کیروش نگفت. اینها رو طرفداران کیروش گفتن ونه خود کیروش. اعتراض اصلی کیروش به تمجید برانکو از همکارش در تیم ملی عراق بود. تمجیدی که به هیچ وجه نمیشه بهش ایراد گرفت و متعصب ترین هواداران کیروش هم حاضر نیستن از مواضع انتقادی و پاسخ کیروش در این مورد دفاع کنند. در واقع چون حرفای کیروش در این باره هیچ منطقی نداشت طرفدارای کیروش اون چیزی رو که مورد تاکیید کیروش بود رها کردن و چسبیدن به بخش دیگه ای از مصاحبه.

می خوام بدونم (از لحاظ فوتبالی و بدون در نظر گرفتن بار کنایه ای که این سئوال الان پیدا کرده) اساسا توقع قهرمانی از تیم ملی چقدر بیجاست؟ چطور از من هوادار پرسپولیس انتظار داری که در حالی که تیم مورد علاقه ضعیف ترم یعنی پرسپولیس (به صورت نسبی و در مقایسه با حریفان) همین دو ماه پیش در بدترین شرایط رسیده به فینال آسیا تیم مورد علاقه قوی ترم که تیم ملی باشه در شرایط خیلی راحت تر نرسه به فینال. بنابراین توقع قهرمانی حداقل برای من هوادار پرسپولیس یک توقع واقعیه. فکر می کنم برای سایر هواداران هم واقعی باشه و نه فقط در مورد تیم کیروش بلکه در مورد همه تیم هامون. ما در جام ملت هرگز با کمتر از قهرمانی خوشحال نشدیم. جام 96 یا 2004 رو چگونه بیاد میاری؟ با سرخوشی از مقام سومی یا حسرت از دست رفتن قهرمانی؟ بنایراین بپذیریم که توقع قهرمانی از تیم های ملی مون (تیم مایلی کهن، تیم طالبی، تیم برانکو، تیم قلعه نوئی، تیم قطبی و تیم کیروش) هم همیشه پابرجا بوده. حالا چرا باید کیروش رو مستثنی کنیم. هیچ دلیل منطقی وجود نداره. همه حرفا هم در این باره یک جنگ بیهوده است که راه افتاده. و این جنگ رو چه کسی راه انداخت؟ کیروش یا برانکو؟ قبلا به سئوال پاسخ دادم. کیروش دوست داره و می خواد که دور تیم ملی حاشیه باشه این حدسیه که من روزی که کیروش تقاضای صلح کرد زدم (https://www.tarafdari.com/node/1185501). دلیلشو شو نمی دونم واقعا.

کیروش تغییر شخصیتی نداشته. سابقه ش اینو نشون میده. کیروش همه جا همین بوده. حتی تغییر رفتار هم نداشته. قبل از برانکو هم توی همین ایران بارها از این مسائل داشت. تو فکر کن جلوی نلسون ماندلا با همکارش زد و خورد فیزیکی داشتن. دیگه حساب بقیه شو بکن.

در مورد سو مدیریت باهات موافقم. این فدارسیون رو از اون فدراسیون تعلیق شده هم ضعیف تر می دونم. اما نکته اینه که کیروش در محیط های با مدیریت بسیار قوی تر هم همین قدر مساله ساز بوده.
۴
بی طرف
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۰۹
مقاله خوبی بود.
رضايي
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۱۲
‏رفتار صمیمانه کروات‌ها را ببینید؛ دیروز نیکو کواچ به تمرین پرسپولیس آمد و امروز مانوئل نویر نامدار را آوردند. رابطه برانکو را با مودریچ و دالیچ هم که دیده‌ایم. مقایسه کنید با رفتار کیروش با کوارشما و رونالدو و مورینیو و بنتو و ژوزه... هنوز فکر میکنید در این جنگ کروات‌ها مقصرند؟
.
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۳۴
احمق بزرگ.رونالدو بهش محل نمیزاره!مگه رونالدو قدیس هست.یا کوارشما.برو زندگی کوارشما را ورق بزن ببین این ادم کیه.کاش شرف داشتی میگفتی الکس فرگوسن بزرگ راجع به کیروش چه گفته.خیالت تخت برانگو را از ایران فراری میدیم.
۴
...
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۵۰
چی شده کیسه کش از کپی کردن اسم ها رسیدی به کپی کردن کامنتها. تکرار میکنم تو برانکو رو هم نمیتونی بخوری
علیرضا
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۲۹
آقای قراگوزلو، به گمانم مشکل اصلی در چالش های اقتصادی و اخلاقی این سال هاست که نان قلم حاشیه ساز بالاتر از نان تعهد و حرفه ای گری بوده است. نانی که از به جان هم انداختن دو مربی برتر دو دهه اخیر فوتبال ایران تامین میشه! یعنی واقعا نمی شد رسانه های جنجال آفرین گرداننده منافع ملی باشند و از نشر یا بازگویی دیدگاه های غیر فنی این دو مربی به یکدیگر پرهیز کنند تا آن ها هم بدانند اینجا حرف های جنجالی و منفی علیه یکدیگر خریدار ندارد و به تیتر اول صفحات روزنامه و سایت ها برای کلیک بیشتر بدل نمیشه؟ یا رسانه هایی که نردبان بازی های بیمار گونه مربیانی ایرانی شدند که به دنبال دیده شدن با زدن کیروش مشهور هستند تا به چشم بیان و بگن ما زنده ایم؟ کیروش مربی باهوشی است و از دسیسه های رایجی که من روزنامه نگار می دانم بین برخی همکاران حاشیه ساز در تمام حوزه های خبری می چرخه آگاهم! شاید حرف مناسب رو چند وقت پیش آقای پوریا طباطبایی در یک توییت زد که بیاییم ناشر اظهارات این دو مربی دست کم تا پایان جام ملت های آسیا نباشیم و آن ها را به جان هم نیاندازیم اگر کمی عرق ملی داریم.
۶
.
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۳۲
.
ارش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
ج
Tohid
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۵
کیروش فقط سرمربی نیست، او سرپرست، ناظر تدارکات، و در یک کلمه یک منیجر است. نمی توانید این تیم ملی را با سال های گذشته و ادوار قبلی مقایسه کنید. هیچ وقت تیم ملی ایران از نظر ذهنی به این سطح نرسیده بود. تیم ملی در تاریخ همیشه شاهد چنددستگی بوده و در تورنمنت ها دچار بازی های احساسی و خارج از زمین حریفان می شد. الان با حضور کیروش و اتوریته ای که نشون میده کسی جرات نمی کنه که خارج از شخصیت واحد تیم ساز خودش رو بزنه. بزرگترین اشتباه در فوتبال ایران از دست دادن کی روش خواهد بود. کیروش یک منیجر حرفه ای است که از هر جنبه ای تیم را آماده مسابقه می کند. حساسیت های کیروش روی کمپ تمرین، مصاحبه بازیکنان، جوسازی و دفاع رسانه ای از ایران، تاکتیک به روز و ... از کارهایی است که کیروش برای تیم انجام میده.
در گذشته همیشه تیم ملی اسیر حاشیه ها و بازی های احساسی رقبا می شد و اوج هنر سرمبیان واکنش نشون دادن به این حواشی بود. یک واکنش صلبی، در حالی که اکنون کیروش است که به صورت ایجابی برای کل تیم های حاضر بازی رسانه ای طراحی میکنه. و تیم خودش رو در منطقه امن از نظر حاشیه قرار میده.
بعد از رفتن کی روش و سپردن تیم به امثال برانکو خواهیم فهمید که چه مدیر بزرگی از فوتبال ایران رفته است
۷ ۴
ارش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۲۰
خیلی جالبه یه جوری در مورد دیسیپلین واتوریته داری صحبت میکنی انگار کی‌روش پا توی یک جنگل گذاشته و شده جنگلبان منجی ما اولا یکی از دلایل عمده ای که وضعیت تیم ملی ما قابل مقایسه با قبل نیست اینه که تیم ما از بازیکن بزرگ ودرواقع فوق ستاره خالی شده تیم ملی در جام‌جهانی ۲۰۰۶ فقط حول‌وحوش هشت بازیکن از بوندسلیگا وسری آ داشت و همزمان سه بازیکن که مرد سال فوتبال آسیا شده بودند در تیم بازی می‌کردند حالا مقایسه کن با تیم این سالها که ستاره هایش توی لیگ‌های درجه. سه روسیه وبلژیک و نهایت دسته دو انگلستان مشغولن ضمنا کی‌روش در زمان مربیگری در رئال وپرتغال به طور واضحی در کنترل ستاره هایش مشکل داشت که عمده دلیل عدم موفقیت در این تیمها رو همین می‌دونن ضمنا مطمئن باش خیلی از مسائل حول وحوش تیم ملی مثل سابق سالهای بعد افشا خواهد شد ومطمئن باش در مورد تیم کی‌روش هم این موضوع صادق خواهد بود
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
با احترام به ملت ایران ، آقای توکل ، جنگل هم برای خودش قانونی داره
اما شما آندو را کوچیک می دیدی ، همونی که تو استقلال خدایی می کرد یا نکونام را
یا گوچی را
یا اشکان را
یا جهانبخش را
از اون حرفاست !
در والیبال این اتفاق روشن تر بود ، ولاسکو را با کواچ مقایسه کنید یا سرمربی زمان المپیکمون!

جنگل هم برای خودش قانونی داره
که فوتبال ما نداره
۳
آرش توکل
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۲۴
دوست عزیز مقایسه اشکان وگوچی که پرورش یافته وبزرگ شده فوتبال حرفه ای اروپا هستند وحتی‌جهانبخشی که از هفده هجده سالگی به اروپا رفت با امثال علی کریمی وخداداد عزیزی و علی دایی و که پرورش یافته فوتبال گل کوچیکی محلات بودن اصلا قابل مقایسه نیست مطمئن باش اگر تیمی مثل بازیکنان ۲۰۰۶‌ را کی‌روش داشت قطعا وحتما به مشکل برمیخورد‌‌چرا راه دوری برویم یک تحقیق ساده‌لازم‌ است تا بفهمیم کی‌روش با ستاره های رئال وحتی‌ پرتغال چقدربه مشکل برخورده بود
۱
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۶
رحمتی در زمان خودش از اونایی که گفتی کمتر نبود ؛
حتی عدم دعوت از سید جلال ( هرچند فنی ) مطمئن باش کار ساده تر از اون بازیکنان نبود.
مطمئن باش خیلی راحت اینارو کنار میگذاشت ، مثل بلاژویچ که از خیر خداداد گذشت.
۱
ارش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۲۰
ح
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۳۹
.
سردبیر مجله سان‌هستم
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۰۲
استاد حتی ماهم که جزو زرد ترین مجلات انگلستان هستیم این گیرهای ملا لغتی که شما میدهید نمی دهیم یعنی مینیمم‌شعورمون میرسه که برا مربی تیم‌ ترکیب نچینیم ولی شما خوار و‌مادر یا رو‌ .... بله .... باز هم میگید نقد نمی کنیم. بابا مصبت رو شکر! چه کار میخوای بکنی .... یارو که نمیتونه قضای حاجتش رو با شما تنظیم کنه، شما ماکزیمم از طرف خوشت نمیاد یا از نتایج ش راضی نیستی میتونید اخراجش کنید طرف تو شصت و‌پنج سالگی که رفتارش عوض نمیشه ....
ما تو انگلستان به ژورنالیستهای های ابله، پررو و گیر بده که همچین لب چربی از ناها دارن می گیم کروکودیل
۵
...
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۱
متن را خواندم..به جز چند خط اول که تلاش برای منطقی نشان دادن و عدالت در نوشته تان کردید و خود به خبرنهار بودن خودتان اعتراف کرده و گفته اید به سمت ویچ ها غش نکرده اید که بعدا با ادامه خواندن متن متوجه شدم که این گفته خود را نقض کردید!باقی متنتان کپی برابر همان نوشته های کروکدیل هاییست که در تیتر به آن اشاره داشته اید!
۴
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۳۶
.
آرش توکل
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۵۹
گ
حمید
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۰۷
لعنت به آی اسپروت که بعد یک سال هنوز مشکل کامنت ها رو بر طرف نکرده
از فرامرز خطاب به آرش توکل
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۰:۲۴
خطاب به آرش توکل
قصد پاسخ صحبتهای کاملا مغرضانه و یک طرفه شما را نداشتم. از آنجا که جنابعالی، بنده را در مظان اتهام زدن قراردادید به جهت روشنگری به شما و افراد همفکر شما عرض می کنم: زندگی در کشورهای کمونیستی، یا هرنوع دیکتاتوری (صرف نظر از عقب ماندگی یا پیشرفت اقتصادی، سیاسی ) باعث می شود تا افراد آنچه را مد نظرشان است در پشت صحبتهایشان پنهان نمایند. مردمی که در جوامع دیکتاتوری زندگی کرده اند در مجموع دروغگوتر و یا سیاستمدارانه تر صحبت می کنند. آنچه در اخبار این جوامع منعکس می شود با آنچه مسئولان در عمل انجام می دهند بسیار متفاوت است. این یک برداشت شخصی نیست و برای آن تحقیقات بسیار انجام شده اگر به علوم احتماعی علاقمند باشید می توانید با اندکی جستجو مطالب متنوعی در این زمینه بیابید.
از آنجا که مطمئنم جنابعالی و دوستانتان حتی یک جمله از صحبتهای بنده را نفهمیدید به همین منظور خیلی واضح و صریح برایتان روشن می سازم: سیاست فدراسیون و وزارت ورزش در این بود که طرفداران فوتبال ملی را با یکی از پرطرفدارترین باشگاههای کشور در بیاندازند. (تفرقه بنداز و حکومت کن را که می دانید) برای اینکه خودشان هم واقفند که توان مدیریت بسیار پائینی دارند. توانائی ایجاد تدارکات مناسب برای قهرمانی در آسیا یا صعود به مراحل بالای جام جهانی را ندارند. نه برای تیم ملی و نه برای باشگاه پرسپولیس. البته مدیر توانا در کشور زیاد داشتیم اما چون بحث پول کلان و منافع فردی بسیار مطرح است این افراد هرگز به منصب نخواهندرسید. امروز شما معتقدی که تیم ملی همه چیز دارد، درحالیکه تدارکات تیم ملی در مقایسه با ژاپن، استرالیا، کره و حتی عربستان و قطر بمراتب کمتر و حتی ناچیز است. در ابتدای هرجام دائما فهرست منتشر میشود و دستمزد سرمربی ها را مقایسه می کنند طبعا سرمربی تیم ملی هم در رأس همه این فهرست ها است. اما یکبار فهرست درستی از مقایسه تدارکات تیم ملی با سایر تیمها نیست. یک نمونه بسیار کوچک و معاصر همین تیم برای اعزام از قطر راهی کیش می شود و از کیش به سمت امارات پرواز می کند. در جزیره کیش فقط برای اینکه بازیکنان سرباز گرفتار نشوند بازیکنان از هواپیما پیاده نمی شوند. وزارت عریض و طویل ورزش، فدراسیون پنج ستاره فوتبال توان مدیریت مسئله به این کوچکی را ندارد. این مسائل فقط برای تیم ملی نیست و باشگاه پرسپولیس هم در مسیر بازیهای آسیایی با مشکلاتی از اینگونه برخورد داشته.
بحث من ورود در یک بازی بچه گانه انتخاب بین برانکو و کی روش نیست، بحث من این است که چرا باید پرسپولیس و استقلال سالیان سال همچنان در دستان دولت گروگان باشند و دولت با جابجاییهای مدیریتی هر دوره یکی را حمایت و دیگری را مغضوب خود کند؟
اگر واقعا علاقمند پیشرفت فوتبال ایران (چه باشگاهی و چه تیم ملی ) هستیم بهتر است دست از این بازی برانکو، کی روش برداریم و اصل مشکل را هدف بگیریم.
من از این واضح تر برای شما نمی توانستم توضیح بدهم. شما مختارید تا باز هم به ادامه آن دعوای ساختگی اصرار کنید یا کار اصلی را انجام دهید.
۱
ارش توکل
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۱۵
۰
حمید
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۴۴
i
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۳
.
از فرامرز به حمید
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
توقع قهرمانی داشتن از تیم ملی یک چیز است، اما این توقع نباید تبدیل به اهرم فشار روی تیم ملی بشود. این دقیقا همان بلایی است که علی آبادی احمق در سال 2006 سر تیم خوب برانکو آورد. او و تیم احمق تر از خودش در هر مصاحبه ای گفتند این تیم باید پرتغال و مکزیک را ببرد. بدون آنکه شرایط را بسنجند.
یکبار دیگر می گویم ما باید از این تفرقه ای که وزارت ورزش و فدراسیون بین ما انداخته بیرون بیائیم. هم برانکو و هم کی روش هر دو از نظر فنی خوب هستند و در پست خودشان نهایت تلاش را انجام می دهند. نتایج خوبی هم گرفته اند. این وسط فدراسیون و وزارت ورزش کم کاری خودشان را پشت موفقیت و جدال ما طرفداران پنهان کرده اند.
۱
nima bagheri
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۴۱
دمت گرم Asqar
با احترام باز نشر:
فقط یه مغز نخودی ، کی روش کبیر را با برانکو مقایسه می‌کنه!!! کی روش با سابقه مربیگری منچستر ، رئال مادرید و تیم ملی پرتغال و... ، برانکو با سابقه تعاون سعودی و پیروزی و..
۱
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر