فهرست
کوتینیو؛ انتقالی برای آینده
کوتینیو؛ انتقالی برای آینده

کوتینیو؛ انتقالی برای آینده

آی اسپورت- به نظر می رسد هدف مدیران بارسلونا از انتقال کوتینیو دلایلی بیش از تقویت فنی این تیم در فصل جاری باشد. کش و قوسها در مورد انتقال فیلیپ کوتینیو، ستاره برزیلی و سابق لیورپول به بارسلونا بالاخره به پایان رسید و این هافبک خلاق و 26 ساله بالاخره با مبلغ 120 میلیون یورو به علاوه 40 میلیون یورو پاداش از آنفیلد راهی نوکمپ شد. اما با توجه به اینک کوتینیو قادر به بازی در لیگ قهرمانان نیست و در لالیگا نیز تکلیف قهرمانی بلوگرانا تا حد زیادی مشخص شده است، در ادامه به دلایل اصرار بیش از حد مدیران کاتالونیایی برای انجام این انتقال در زمستان امسال خواهیم پرداخت؛ در چنین شرایطی، شاید این انتقال را بتوان اولین خرید بارسا در تابستان 2018 دانست.

 رئال مادرید پاری سن ژرمن

 شاید بزرگ ترین دلیل اصرار بارسا به نهایی شدن این انتقال در این مقطع، تلاش دیگر تیم ها در ادامه برای جذب کوتینیو بود. فلورنتینو پرز و کادر مدیریتی رئال مادرید به علت نمایشی ضعیف در بازار تابستانی 2017، به شدت زیر تیغ انتقادات هواداران این تیم قرار دارند.  جذب ستاره ای مانند فیلیپ کوتینیو که به شدت مورد توجه بارسا قرار داشت، می توانست بهترین راه حل برای رهایی از فشار انتقادات باشد اما مدیران بارسا اجازه این خودنمایی را از پرز گرفتند.  همچنین بارها شایعات تمایل PSG به جذب کوتینیو و تلاش نیمار برای اقناع هموطن خود برای مهاجرت به پاریس نیز شنیده شده بود. با بررسی حساب بانکی ناصر الخلیفی در می یابیم از کادر مدیریتی این تیم هیچ چیز غیرممکن نبود پس منطقا مدیران بارسلونا باید در همین زمستان کار را یکسره می کردند.

 افزایش قیمت احتمالی

 با ادامه درخشش کوتینیو در لباس لیورپول و افزایش احتمالی ارقام جا به جا شده در بازار نقل و انتقالات، شاید در تابستان بعد مرسی سایدی ها با رقم فعلی حاضر به فروش کوتینیو نبودند. اگر اخبار مربوط به پیشنهاد 200 میلیون یورویی کهکشانی ها برای جذب هری کین صحت داشته باشد، شاید دیگر مدیران لیورپول با قیمت فعلی حاضر به فروش کوتینیو نمی شدند و به همین دلیل، زمستان بهترین فرصت برای جذب کوتینیو بود. حالا که فن دایک با مبلغ 75 میلیون پوند راهی آنفیلد شده، احتمالا مدیران قرمزهای بندر لیورپول راحت تر موضوع جدایی کوتینیو را هضم خواهند کرد.

 کارنامه بارتومئو

 بعد از جدایی نیمار آنهم در شرایطی که مدیران بلوگرانا از احتمال 200 درصدی ماندن او صحبت می کردند، کادر مدیریتی این تیم از جمله جوزپ بارتومئو به شدت تحت فشار انتقادات هواداران این تیم بود. اگرچه جذب عثمان دمبله در تابستان تا حدی از این فشارها کاست، اما این نتایج فوق العاده تیم والورده بود که باعث سکوت هواداران این تیم شده بود و اگر روزی این روند تغییر می کرد، باز هم بارتومئو متهم ردیف اول می شد. اما حالا و با جذب کوتینیو، صندلی بارتومئو حداقل تا مدت مدیدی حفظ خواهد شد.

 تضعیف لیورپول

  با جدایی کوتینیو، شاید دیگر لیورپول حداقل در لیگ قهرمانان خلع سلاح شده باشد. گرچه شاید اولویت این دلیل اهمیت کمتری داشته باشد، اما اگر روزی در لیگ قهرمانان فصل جاری قرعه حکم به رویارویی بارسلونا و لیورپول داد، آن موقع مدیران باسا از پایان دادن به این انتقال در زمستان بسیار خرسند خواهند بود.

ورزش سه/آریا فاطمی مقدم

 

 

۶    
آی اسپورت
2018-01-07 00:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر