فهرست
ببین کارهایت را آقای رونالدو!
ببین کارهایت را آقای رونالدو!

ببین کارهایت را آقای رونالدو!

آی اسپورت - روزنامه‌های ورزشی مادرید برای دومین روز پیاپی از احتمال بازگشت کریستیانو رونالدو به برنابئو خبر و مطلب کار کردند اما در ایتالیا اتفاقات دیگری رخ داد. مهاجم پرتغالی برای پنجاه‌وهفتمین بار هت‌تریک کرد و رکورد پله را زد و درباره بردن جام‌های بیشتر با یوونتوس و پرتغال حرف زد و مدیر ورزشی این باشگاه و پیرلو هم از او و ماندنش حمایت کردند. رسانه‌های ایتالیایی شایعه کرده بودند که باشگاه می‌خواهد از شر دستمزد سالی 30میلیون یورویی او خلاص شود و در فاصله یک سال مانده به پایان قرارداد، آن را فسخ کند. اما پاراتیچی، مدیر ورزشی یوونتوس در جواب شایعه‌های رفتن رونالدو گفت:«قطعا کریستیانو آینده یوونتوس خواهد بود، مطمئنم. این یک مزیت است که او را داشته باشید. ما از وجودش لذت می‌بریم و خیلی خوشحالیم که یک ابرقهرمان را در تیم داریم.» به‌نظر می‌رسد فعلا روند بازگشت این ابرستاره به مادرید متوقف یا کند شده است.

 

 رکورد پله

رونالدو عادت دارد زمانی که انتقادات زیاد می‌شود، بهترین خودش را به نمایش بگذارد. کالیاری قربانی این عادت شد و 1-3 به رونالدو باخت و بعد از گل سومش ژستی معنادار گرفت و پس از بازی در صفحه‌اش نوشت: «شکستن رکورد پله چیزی بود که من در سنین رشدم به‌عنوان کودکی از مادیرا، حتی رؤیایش را هم نداشتم. از تمام آنهایی که در این سفر حیرت‌‌انگیز همراه من بودند تشکر می‌کنم، از هم‌تیمی‌‌هایم، از بازیکنان حریف، از هواداران این بازی زیبا در سراسر دنیا و از همه مهم‌تر از خانواده‌ام و دوستان نزدیکم. باور کنید که اگر شما نبودید این اتفاق برای من رخ نمی‌داد. حالا بی‌صبرانه منتظر بازی‌های بعدی و چالش‌های بعدی هستم! منتظر رکوردها و جام‌های بعدی. باور کنید که این داستان تا تمام شدن هنوز فاصله زیادی دارد. آینده از فردا آغاز می‌شود و هنوز کلی چیز برای بردن، برای یوونتوس و برای پرتغال در پیش است. پس در این سفر با من همراه شوید! بیاید تا برویم.»

 

 رکورد تکراری

این نخستین باری نبود که رونالدو رکورد پله را می‌زد. چند هفته پیش او با 757گل، بهترین گلزن تاریخ فوتبال شده بود اما با توجه به شک و تردیدهایی که درباره رکورد تاریخی اسطوره برزیلی وجود داشت، اسطوره پرتغالی صبر کرد تا رکورد مطمئن‌تر را بزند و سپس واکنش نشان دهد. خودش درباره رکوردشکنی این‌باره‌اش و 770گلش در دیدارهای رسمی می‌گوید:«تا پیش از این لحظه، آن رکورد قبلی را به رسمیت نشناختم و واکنشی نشان ندادم. تمجید من از آقای پله که همیشگی و بی‌قید و شرط بوده، همانطور که فوتبال اواسط قرن بیستم را تحسین کرده‌ام، باعث شد که من رکورد او را 767گل بدانم و به همین منظور 9گل او برای تیم ایالت سائوپائولو و همینطور تک گلش برای تیم ارتش برزیل را گل‌های رسمی قلمداد کنم. از آن زمان تا به امروز دنیا و همینطور فوتبال عوض شده‌اند، اما این بدان معنا نیست که ما می‌توانیم به نفع خودمان تاریخ را پاک کنیم. امروز من به هفتصدوهفتادمین گل رسمی دوران بازی‌ام دست پیدا کردم و به همین مناسبت نخستین جملاتم را درباره پله می‌گویم. در دنیا هیچ بازیکنی نیست که داستان بازی‌های درخشان پله،گل‌های او و دستاوردهایش را نشنیده باشد پس به همین دلیل، اینکه اکنون در صدر فهرست برترن گلزنان دنیا قرار گرفته‌ام، سراسر لذت و افتخار و غرور است.»

 

 بقیه رکوردهای جدید

*کریستیانو رونالدو در‌ ماه مارس (به‌صورت کلی) تاکنون توانسته ۸۳ گل به ثمر برساند و این بیشترین تعداد گل در تاریخ فوتبال در ‌ماه مارس برای یک بازیکن است.

*کریستیانو رونالدو مقابل کالیاری موفق به ثبت پرفکت هت‌تریک شد (گل با پای راست، پای چپ و ضربه سر). او تعداد هت‌تریک‌های دوران حرفه‌ای خود را به عدد 57رساند که سه تا بیشتر از هت‌تریک‌های مسی است.

 *کریستیانو رونالدو مقابل کالیاری، دومین هت‌تریک ‌سریع دوران حرفه‌ای خود را به ثبت رساند (تا دقیقه 32) او مقابل اسپانیول در سال 2015طی 20دقیقه ابتدایی موفق به ثبت هت‌تریک شده بود.

*تنها لواندوفسکی با 32گل بیش از رونالدوی 23گله در این فصل گل به ثمر رسانده و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده صدرنشین جایزه کفش طلای اروپا در این فصل است.

*رونالدو در هر ورزشگاهی که در ایتالیا به آن پا گذاشته، موفق به گلزنی شده و این یک رکورد تازه است.

 

واکنش پله

اسطوره فوتبال برزیل به پیامی که ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس پس از شکستن رکورد گل‌های رسمی او منتشر کرد واکنش نشان داد و در اینستاگرام نوشت: «کریستیانو! زندگی یک پرواز انفرادی است. هر کسی سفر خودش را می‌رود و چه زیباست سفری که تو در آن قدم گذاشته‌ای. من تو را بسیار تحسین می‌کنم، از تماشای بازی‌ات لذت می‌برم و این هم از هیچ‌کسی پنهان نیست. به تو بابت شکستن رکورد گل‌هایم در بازی‌های رسمی تبریک می‌گویم. تنها چیزی که بابتش افسوس می‌خورم این است که امروز در کنارت نیستم و نمی‌توانم در آغوش بگیرمت. با این حال این عکس (مربوط به مراسم دریافت جایزه بهترین بازیکن جهان پیش از ادغام توپ طلا با جایزه فیفا) را به افتخار تو و با علاقه‌ای فراوان به‌عنوان نماد دوستی‌مان که سال‌های سال پابرجا بوده است، منتشر می‌کنم.»

 

 

۱۴    
آی اسپورت
2021-03-16 18:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر