فهرست
چه خوب شد که کی‌روش نبود
چه خوب شد که کی‌روش نبود

چه خوب شد که کی‌روش نبود

آی اسپورت - در روزهای گذشته بحث حضور کارلوس کی‌روش در ورزشگاه آزادی و دیدن بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا از نزدیک، در رسانه‌ها به راه افتاده بود. عده‌ای معتقد بودند او به عنوان سرمربی تیم ملی باید بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را که یک پای آن نماینده کشورمان است از نزدیک می‌دید. مطالب متعددی هم در رسانه‌های مختلف منتشر شد تا کی‌روش در این بازی در استادیوم آزادی حاضر شود. اما سرانجام این اتفاق نیفتاد و کی‌روش در هنگام برگزاری بازی اصلا در تهران نبود و همین باعث انتقادهایی از او شد. ناکامی پرسپولیس در فینال هم مزید برعلت شد تا حملات بیشتری به سرمربی تیم ملی صورت بگیرد و حتی در کمال تعجب،عده‌ای او را بازنده اصلی بازی دیشب معرفی کنند.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا فضای عمومی در کشور و حتی خود استادیوم آزادی مهیای حضور کی‌روش در این بازی بود؟ با ذهنیتی که هواداران پرسپولیس از کی‌روش دارند آیا حضور او در این بازی به سود فوتبال کشورمان و حتی خود تیم پرسپولیس بود؟ وقتی عده‌ای از هواداران پرسپولیس، در بازی دوستانه ایران و بولیوی به محض دیدن کارلوس کی‌روش، شروع به تشویق سیدجلال حسینی و برانکو ایوانکوویچ می‌کنند، چه تضمینی وجود داشت که در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا این کار را انجام ندهند؟ در این صورت آیا فضای ورزشگاه متشنج نمی‌شد و پرسپولیس از به وجود آمدن چنین جوی متضرر نمی‌شد؟ به نظر می‌رسد کسانی که اصرار به حضور او در استادیوم آزادی داشتند، اهداف دیگری را دنبال می‌کردند. مثلا برگزاری جشن قهرمانی آسیا در حضور او یا به رخ کشیدن محبوبیت برانکو و یا حتی ایجاد یک دوقطبی در فضایی که طبیعتا جو آن بیشتر به سود پرسپولیس و برانکو بود.

البته که وظیفه سرمربی تیم ملی دیدن بازی‌های مهم باشگاهی داخلی و بین‌المللی تیم‌های ایرانی است و کی‌روش هم در شرایط طبیعی باید این کار را انجام می‌داد اما با توجه به فضای موجود در فوتبال ایران، عدم حضور او در ورزشگاه آزادی در بازی دیشب، کار درست‌تری بود که به نفع فوتبال کشور بود. حضور او در این بازی، فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست می‌آمد فضای ورزشگاه و در نتیجه فضای عمومی فوتبال ایران را متشنج می‌کرد و حالا به نظر می‌رسد باید نه تنها نباید از غیبت او در این بازی ناراحت باشیم بلکه باید خدا را هم شکر کنیم که او نبود و جنجالی هم ایجاد نشد و فینال لیگ قهرمانان آسیا بدون حاشیه برگزار شد.

 

۱۴ ۳۵  
آی اسپورت
2018-11-11 14:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳۵ نظر
کسری
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۵۸
ماله کشی و نمونه ی کامل یه ماله کش واقعا چقدر قشنگ ماله میکشن.اگه کیروش بود براش خوب بود و با مراسم قهرمانی اشنا میشد اخه نه اینکه کیروش یه مربی قهرمان هستش.خفه شید دیگه هر چی کیروش پرست هست لطفا خفه بشه و البته به کیسه کشهای این سایت هم میگم شورتهاشون دست منه چه زنونه و چه مردونه و چه دخترونه همرو از قطریها گرفتیم هر کی شورت ننشو میخاد بیاد از من بگیره.
!!!
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
یه سیب گندیده جعبه رو به گه میکشه
تبریک میگم تو اون سیب گندیده ای
....
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
پسر خیلی رو داری.از اون ادمهایی که...بگذریم.یادت باشه دیگه افسانه پوشالی برانکو تمام شد.از حالا تمام وقتتون را بزارید تا دوباره بتونید نتایج لیگ داخلی را به نفع پرسپولیس کم و زیاد کنید.تو و امثال تو در حد و قواره ی کیروش نیستید.امثال تو همون مهریار خود شیفته منظورم هست.
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۱۲
آقای شاهین آناورزا جدا برات متاسفم که حتی این قدر هویت نداری که روزی ** میشی و روزی....و فردا خربین و گوزن نر و ایران و...
فقط به یه سوال من جواب بده: چرا افسانه پوشالی برانکو تمام شد؟
۸
محمد
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۱۵
کسری دمت گرم. جوری قهوه ایشون میکنی که با هیچ چی نمیتونن خودشون رو پاک کنن
در جواب ...
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۳۳
پرسپولیس نزدیک به 3 میلیون دلار درآمد داشته. خیلی احمقی اگه فکر میکنی این شکست بوده. البته برای شما که همیشه به حکومت وصل بودین و معلوم نیست چجوری میلیونها دلار خرج بازیکن میکنین فهمیدن اینچیزها خیلی سخته. نزدیک به 300 هزار دلار به بویان و 500 هزار دلار به گرو و 500 هزار دلار به نیومایر دادین و این دو تای آخری رو میخواین اخراج کنین و هیچ کس هم نمیپرسه این پولها از کجا میاد
6
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
تا برانکو هست این افسانه ادامه داره کیسه کش شماها هم تنها کاری که میتونید بکنید دیدن موفقیت های پرسپولیس و زجر کشیدنه
....
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
مهریار
من بغیر از این ..... اسمی ندارم البته این اسامی که گفتی هم دارن حرف دل ما را میزنن.گفتم تا خیالت راحت باشه.وگرنه اگه اکانت دیگه ای داشتم از تو که ترسی ندارم.بله افسانه پوشالی برانکو تموم شد.بیا یه کم منطقی فکر کن.امسال باشگاههای عربستانی اصلا برا جام باشگاهها تلاش نکردن که اون هم برمیگرده به تیم ملیشون که میخواستن اماده تر به جام جهانی بره.شاید من و تو نباشیم ولی تو فصل جدید برانکو دیگه شانسی نداره و واقعا این دوره بالاترین شانس عمرش بود تا بتونه جاودانه بشه.قبول کن که تیم های قطری هنوز اون بلوغ حرفه ای ندارن وگرنه راحت تسلیم برانکو نمیشدن چطور اون زمان که برانکو دستش خالی نبود از الهلال و الاتحاد چهار تا چهار تا میخورد یادت هست.حالا این قصه تموم شد و کلاغه به خونه نرسید.لطفا بزارید تیم ملی که من بعد از سالها تجربه بازی کردن و مربیگری در سطح لیگ سه دارم یقین دارم که تیم ملی یه تانک نابودگر شده و میتونه بعد از چهل سال دوباره جام بگیره در آرامش کارش رو انجام بده و خواهشن دنبال بهونه تراشی برای کیروش نباشید که مثلا چرا نیومد بازی رو ببینه.به نظر من بهترین کار رو کرد و گذاشت تا برانکو بدون دغدغه کارش رو انجام بده ولی ایا برانکو که ادعای جنتلمنی داره هم همین رویه رو در مورد تیم ملی رعایت میکنه.برادر جان کاشیما یکی مثل زیکو داشت نه یکی مثل داداش برانکو.بخدا کاشیما تو تهران نخواست به پرسمولیس گل بزنه و با هوشمندی جو ورزشگاه را آرام نگه داشت تا راحت جام رو ببره.قبول کن که برانکو مرد روزهای بزرگ نیست.ولی کیروش یک حرفه ای به تمام معنی است یادت هست چه بلایی سر مربی کره آورد
مجید10
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
بیشین بینیم بابا! شما این تیم رو میگید ناکام؟؟؟؟؟لابد تیم کی روش توی جام جهانی کامروا بود!!!!شما به فکر کی روشتون باشید نیمخواد بهونه بیارید برای اینکه وجودش رو نداشت یباد استادیوم. خدا جای حق نشسته توی جام ملتها هم هیچ نتیجه ای نمیگیره و حذف میشیم و #دلال موزامبیکی خوشحال و خندان از اینکه اینهمه سال فدراسیون رو دوشیده بر میگرده توی جزیره اش!
بهزاد
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
از این زرت و پرتا قبل جام جهانی هم میکردید. که تیم ملی کیسه گل میشه. تو که هیچی اربابتونم بعد از بازی های تیم ملی تو جام جهانی تا مدت ها خفه شده بود به زور تخم کفتر نطقش باز شد. بشین تماشا کن جام ملت ها چیکار میکنه. در ضمن 4 تا بازی کی روش با شرقی ها برا دلال کروات تجویز میشه تا راه بردنشونو یاد بگیره. خدا نگه داره بیرانوندو وگرنه از گروه هم بالا نمیومد تیم دلال کروات
لنگیه هار
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۰۷
آخه کیروش با این همه دیسیپیلین چرا باید بیاد وقتشو حروم کنه و فوتبال علی اصغری و پرتاب اوت دستی لنگو تماشا کنه؟؟؟ حیف نیست آدم وقتشو حروم کنه پای دیدن بازیهای تیم بی تاکتیک برانگوه درصدی؟؟؟ فقط اونجای بازیهای لنگ خوبه که سید بلال و شجاع علیل زاده با جفتک زدناشون برنامه راز بقا رو به صورت زنده اجرا میکنن:)))
کیسه چرک
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
البته برای همه کاربران سایت مشخص شده کی هاره کیسه کش بی خانواده
بهزاد
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
از حاشیه ها بگذریم و از بعد فنی این مسئله رو بررسی کنیم. بدون احساس و با منطق. پرسپولیس فوتبالی که تو فینال ارائه داد کاشیما که هیچی سپید رود رشت هم نمیتونست با اون بازی شکست بده. فوتبال بزن زیرش بدون هیچ تاکتیک و برنامه ای. فوتبال متکی به اشتباهات حریف. کی روش بیاد چیو ببینه؟ از این بازی چه خروجی دریافت کنه. به هوادارای پرسپولیس میگی پرسپولیس تاکتیک نداشت سریع جواب میدن خب پنجره بسته بود و بازیکن نداشت وقتی هوادارای پرسپولیس 11 تا بازیکن خودشونو قبول ندارن در حدی که بتونن تاکتیکی داشته باشن چرا توقع دارن سرمربی تیم ملی بیاد و از بین این بازیکنان کسی رو گلچین کنه. آقای حاج رضایی که دیگه بجای عقل فقط زبونت کار میکنه یا بازیکنای پرسپولیس تاکتیک پذیرن یا نیستن. اگه تاکتیک پذیرن که چیزی ارائه ندادن که کی روش چیز جدیدی از توشون در بیاره. اگر هم تاکتیک پذیر نیستن خب چرا سرمربی تیم ملی وقت بزاره یه مشت بازیکن تاکتیک ناپذیر رو ببینه؟ تکلیفتونو با خودت روشن کنید بعد شکست رو گردن سرمربی تیم ملی و طارمی و ... بندازید.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۱
استدلالتون را قبول ندارم ؛
جناب کی روش سالها در سطح یک فوتبال دنیا بوده و با چالشها و موارد این چنینی کم برخورد نداشته !
اینکه مورد قبول عده ای نباشی عادیست اما حضورش می توانست تا حدی ناراحتی های قبلی را کاهش دهد ،
نتیجه که به ضرر کی روش نبود اما نیامدنش دقیقا به ضرر ایشان و به نفع برانکو شد ؛
ایشان وظیفه اش حضور در ویترین فوتبال کشور و آسیا بود ، تیمی از ایران یک پای فینال بوده و ایشان بعنوان بزرگتر فنی فوتبال باید ، باید و باید حضور می داشت.

ایشون می اومد برفرض فحش می شنید یا هو می شد ، بالاخره کار در این سطح این مشکلات را هم دارد
۹ ۱
محسن
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۴۴
شخصا از کیروش،با دلیل و بی دلیل،متنفرم.اما ایشان مگر احمق است که به ورزشگاهی برود که بی شک مورد توهین قرار بگیرد؟ به جز ایران،کجای دنیا کار در این سطح،هو شدن و فحش شنیدن دارد که اینقدر عادی برخورد میکنید؟ این بیشعور،بازیهای بعضا بدردبخور لیگ را هیچوقت از نزدیک ندیده،حالا بیاد موفقیت یکی از دو سه مربی منتقد خود را در فینال اسیا تماشا کند؟!!! شخصا فکر میکنم چه پرسپولیس برنده میشد و چه حالا که ظاهرا باخته،هوادارانش،برخورد خوبی با کیروش نداشتند.اینقدر دمدمی مزاج هستید که حالا که نیامده،گیر دادید چرا نیامد و اگر میامد و نتیجه بازی همین میشد،شما مدعی میشدید حضور او باعث استرس در تیم شده!!! وقتی عنوان میکنید برنامه نود روی تیم شما تاثیرگذار بوده،چرا حضور کیروش،تاثیرگذار نباشه؟(البته که عدم حضور او،نشانه حقیر بودن شخصیت او و حسود بودن اوست.اما واکنش هوادادان شما؟؟؟.....)
...
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
الان اراذل شروع به توهین به کی روش می کنند
خخخ فرهنگ خودتون رو نشون بدید
حسون
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
حالا میومد خوب بود. هم یه چیزی برای خودش یاد میگرفت. هم یه مراسم قهرمانی میدید برای اولین بار در عمر ننگینش.
۹
....
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
.
بهزاد
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۱
من از پرسپولیسیا تعجب میکنم واقعا. اندازه نخود مغز ندارن که کی روش رو با برانکو در یه ترازو میزارن. دیروز سطح بازی پرسپولیس مشخص شد. قطعا تو آسیا ایران با ژاپن بازی کنه نمیزاره ژاپن کمترین خطری رو دروازه ایران ایجاد بشه
۸ ۳
عبدالله
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
اولا توهین نکن .
ثانیا مگه فوتبالی که ما توی جام جهانی روبروی مراکش، اسپانیا و پرتقال بازی کردیم بجز دفاع اتوبوسی چه تاکتیک مشخصی داشتیم که حتی سانترفوروارد تیم یعنی آزمون هم وظایف دفاعی داشت.
۷
کسری
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۲۹
اخه الاغ دیروز تیم کاشیما یه شوت داخل چهار چوب هم نداشت تو دو تا بازی دو ضربه داخل چهارچوب داشت البته از الاغ انتظاری نیست که بفهمه .
۹
....
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۱۲
به سکری
احمق تیم ژاپنی نمی خواست جو ورزشگاه رو ملتهب کنه تا بازی به حاشیه بره وگرنه اگه گل لازم داشت خاطرت جمع باشه که ترتیبتون رو میداد.خیلی هوشمندانه پرسپولیس رو خرس وسط کرده بود.خب حالا بگو ببینم‌ پرسپولیس چکار کرد؟!جز بزن زیرش خدا بزرگه و جفتک انداختن بزرگای تیمت کار خاصی هم کرد؟!فکر کرده بودید این تیم هم مثل تیم قطری هست که بیاد تو آزادی و قافیه رو ببازه.پاشو داداش که خوابت خیلی عمیقه جام رو بردن و بجاش براتون شاخ تیز یادگاری گذاشتن که قاب کنید
۲
nima bagheri
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
دقیقا کار درستی کرد کی روش که نیومد
شک ندارم با فتح جام ملت های آسیا تمام این زامبی های مخالف کی روش برای ابد به غار تنهایی خودشون پناه می برن
و اون زمان ثابت میشه فرمول موفقیت جذب مربیان صاحب سبک و رزومه دار جهانی است نه درجه دو هایی مثل شفرو برانکو
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
با توجه به اینکه هنوز اندک امیدی برای برقراری دیالوگ بین بنده و شما هست ، می تونم از شما بپرسم معیارتون برای اینکه یه مربی رو درجه یک بدونین چیه؟
۶
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۹
خب دکل شد «شاه کی‌روش لنگی کش کبیر» ، فقط اگه ببینم فردا روزی از همین «شاه کی‌روش لنگی کش کبیر تون» گلایه کردید با شدید ترین برخورد ممکن مواجه میشید . رونوشت به شاهین آناورزا و بهزاد و مجید و بقیه اساتید
۶ ۱
امیر
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
فرزاد هرچی میخوای بگی نگه دار برای بعد از جام ملتها. پرسپولیس با کمترین امکانات و با 13 تا بازیکن بزرگسال رسید به فینال جام باشگاهها. ببینم کیروش که 15 تا لژیونر و بالاترین امکانات فوتبال ایران رو در اختیار داره میتونه تیم رو به فینال برسونه
عبدالله
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
ببخشید
داری ماست مالی می کنی
بجز بحث پرسپولیس
بالاخره کاشیما یکی از تیم های ژاپنی است که بازیکنان ملی پوش دارد. حداقل از حیث شناخت از ملی پوشان ژاپنی لازم بود که کیروش حضور پیدا می کرد .
اگر مایلی کهن سرمربی تیم ملی بود هم همینطور عدم حضورش را ماست مالی را میکردی؟
۹
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۱
ینی از کیسه کشا خوشم‌ میاد :)) کیروش بهشون تجاوز هم بکنه (که داره میکنه) ولی چون پرسپولیسیا باهاش چپ افتادن باز حمایتش میکنن :) بی شخصیت ترین و بی هویت ترین دسته جامعه ما همین کیسه کشان. نشون به اون نشون که تو پیج های هواداریشون خطاب به باشگاه کاشیما میگفتن : ناموس میدهیم ولی جام بهشون ندهید خخخ خب اونا که کارشونو کردن و جام بهمون ندادن ، حالا نوبت شماس که به وعده ای که دادید عمل کنید خخخ
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
Test
.
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۱۷
.
.
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۰۹
.
....
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۴۷
به ...
البته شما به مهریار گفتی و اون خودش باید جواب بده

اما راجع به ضعف رقبای غرب آسیا و عربستانی و قطری
جناب!
این دلیل محکمی نیست ، پرسپولیس در یک روند سخت از رتبه چهاردهم لیگ به فینال آسیا رسیده؛
هرسال با عبرت از سال قبل پخته تر و با تجربه ترشده

این ادعایی که تو میکنی دقیقا مشابه دلائلی است که منتقدان کی روش به ایشان داشتند ، اینکه رقبای مقدماتی جام جهانی مون در آسیا خیلی قوی نبودند و حتی در جام جهانی هم ادعا کردند که اسپانیا و پرتغال اونقدر قوی نبودند و ...
می بینید !
دلائل شما و دلالئل منتقدان کی روش یکیست ،

بگذار قبول کنیم که این پرسپولیس شایسته احترام و این برانکو شایسته تکریم است.
nima bagheri
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۰۰:۰۶
فرزاد مهریار:
-تجربه و حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی و ملی(تجربه حضور در لیگ های معتبری چون لیگ برتر یا لالیگا و...)
-صاحب سبک بودن
-رزومه دار بودن(سرمربی تیم های بزرگ دنیا چه باشگاهی چه ملی)
در نهایت چون به اسم کی روش آلرژی داری مثلا مربیانی چون لوپتگی یا لورن بلان یا اسلوان بلیچ و... مربیانی که اعتبار جهانی دارن نه این که قبل از پرسپولیس تو لیگ های چین و عربستان بوده باشه یا نهایت دستیاری تیم ملی کرواسی و اوج کارشم دینامو زاگرب از شفر نمیگم که اوضاع اون دیگه خیلی بدتره
از اون ور هم نباید فقط به اسم و رزومه توجه کرد و یکی مثل توشاک رو آورد که کلا متعلق به عصری سپری شده است باید رو به مربیانی آورد که هنوز در بورس هستن و رزومه و کارنامه معتبر جهانی دارن و در ضمن ایده و سبک اشون هم مناسب فوتبالی باشه که هوادارای پرسپولیس میخوان(یعنی سراسر حمله)
تیم ملی یک مربی در این لول آورد و پرسپولیس هم برای فتح آسیا باید همین کار رو بکنه ولی باید سراغ مربی های هجومی بره
اما
این اما خیلی مهمه از اونجایی که مدیران بی کفایت فوتبال ما از این شعور ها ندارن و بعد از برانکو تیم دوباره میفته دست مربی های بی دانش وطنی پس ترجیحم اینه که همین برانکو تا سالیان سال بمونه و بشه فرگوسن پرسپولیس و کی روش هم تیم ملی بمونه تا سال ها چون به نظر بعد از این دو نفر سراشیبی فوتبال ما آغاز میشه
در ضمن دیگه تراکتور سازی و سپاهان و استقلال و...از دایره سطح بالای ما خارج شدن و دغدغه پرسپولیس دیگه سطح دیگری از فوتباله
به امید قهرمانی تیم ملی در آسیا و قهرمانی پرسپولیس در لیگ و حذفی پیش رو
....
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۰۵
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر