فهرست
مطهری: پرسپولیس به میانه‌های جدول عادت ندارد
مطهری: پرسپولیس به میانه‌های جدول عادت ندارد

مطهری: پرسپولیس به میانه‌های جدول عادت ندارد

آی اسپورت - مربی تیم فوتبال پرسپولیس وعده داد فردا تیمش با شکست ماشین‌سازی تبریز به جدول بازخواهد گشت. حمید مطهری که به جای یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی فردای پرسپولیس برابر ماشین‌سازی حضور یافته بود، گفت: فقدان میناوند عزیز را تسلیت می‌گویم و باور نمی‌کنم مهرداد را از دست داده‌ایم. بار دیگر به خانواده میناوند و جامعه ورزش و هواداران پرسپولیس تسلیت می‌گویم. همه می‌دانند مهرداد با جان و دلش برای پرسپولیس تلاش می‌کرد و خوش قلب بود.

وی ادامه داد: دو سه روزی حال و روز خوبی نداشتم و با از دست دادن میناوند حالم بدتر شد. برای علی انصاریان هم آرزوی سلامتی می‌کنم تا هر چه زودتر به زندگی عادی‌اش بازگردد. به وحید امیری هم به دلیل از دست دادن پدربزرگش تسلیت می‌گویم. امیدوارم از این روزها عبور کنیم. این چند روز مردم به من لطف داشتند و امروز اینجا آمده‌ام که بگویم خوب هستم و تا آخرین لحظه می‌جنگم و این را کسانی که در پرسپولیس حضور داشتند، می‌دانند.

مطهری تصریح کرد: با این شرایط صحبت کردن در رابطه با بازی سخت است، اما جزو وظایف ماست. دو سه روز در تمرینات نبودم اما یحیی گل‌محمدی و دیگر نفرات زوایا را بررسی کرده‌اند و می‌دانند با چه سبکی باید با ماشین سازی بازی کنیم. شرایط جدول نشان دهنده جایگاه تیم‌ها نیست. من لیگ انگلیس را مثال می‌زنم که تیم‌های پایین تیم‌های بالای جدول را می‌برند. به همین دلیل لیگ جذاب شده است.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به شکست سرخپوشان مقابل آلومینیوم اراک در هفته گذشته گفت: لیگ ایران هم این جذابیت را پیدا کرده است. هفته قبل دیدید که بازی را یک بر صفر جلو افتادیم، اما شاید به دلیل دست کم گرفتن حریف تنبیه شدیم. این مسئله نشان می‌دهد اینطور نیست که برابر تیم‌های ته جدولی امنیت داشته باشیم. از بازیکنان‌مان می‌خواهیم هوشیار باشند و 90 دقیقه تمرکز صددرصد داشته باشند. اگر یک جا 99 درصد درصد تمرکز داشته باشیم، از همان یک درصد ممکن است از حریف ضربه بخوریم. باید هوشمندانه و با برنامه و همراه با تمرکز بازی کنیم.

مطهری اظهار داشت: تیم‌ها اکثرا مقابل پرسپولیس فشرده بازی می‌کنند و ما باید از این فشردگی رد شویم. باید این فشردکی را بشکنیم و برای آن راهکارهایی داشته باشیم. همچنین وقتی توپی را از دست می‌دهیم، باید برای آن برنامه داشته باشیم، چون ماشین‌سازی برای این موقعیت برنامه دارد، بنابراین باید بازی را کنترل کنیم و به حریف ضربه بزنیم.

وی در رابطه با وضعیت مصدومان پرسپولیس و اینکه سیدجلال حسینی می‌تواند فردا بازی کند، گفت: با گل‌محمدی صحبت کردم و گفت سیدجلال روز گذشته تمرین کرده و مشکلی برای بازی کردن ندارد.

مطهری در واکنش به این موضوع که پرسپولیس تا اینجای کار میانگین یک و نیم امتیاز کسب کرده است، گفت: برای رسیدن به جایگاه قهرمانی برای هر بازی باید دو امتیاز کسب کنید. شما به یک و نیم امتیاز پرسپولیس اشاره کردید که نشان می‌دهد خیلی عقب نیستیم. بازیکنان جایگاه خودشان را می‌دانند و اینکه در چه تیمی بازی می‌کنند. اتفاقا ما خیلی هم امید داریم. اگر به صدر جدول نگاه کنید، اختلافی نداریم و دو بازی عقب افتاده هم داریم. همیشه گفته‌ام با تلاش و تمرین بیشتر می‌توانیم نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. هفته گذشته  باختیم و در رأس این شکست کادر فنی بوده و همیشه می‌پذیریم. باید بیشتر کار کنیم تا نقاط ضعف را برطرف کنیم. ان‌شاء‌الله با برد فردا به جدول بازمی‌گردیم. واقعیتش را بخواهید پرسپولیس به میانه‌های جدول عادت ندارد.

مربی پرسپولیس در خصوص اینکه صحبت‌های یحیی گل‌محمدی پس از شکست برابر آلومینیوم با انتقاد مربیان سایر تیم‌ها روبه‌رو شد و اینکه سرمربی سرخپوشان بهانه‌جویی می‌کند، گفت: هفته گذشته اولین باخت ما رقم خورد. شاید گل‌محمدی اشاراتی داشته اما در مرام ما نیست باخت را گردن کسی بیندازیم. کارمان را انجام می‌دهیم و پاسخگو هستیم. مردم حواشی را می‌دانند و می‌توانند قضاوت کنند. سعی خواهیم کرد نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. به تازگی یک سوم لیگ را گذرانده‌ایم و خیلی خوب نیست این قضاوت‌ها را داشته باشیم. شما باید در مجموع ماحصل کادر فنی را در یک سال و نیم گذشته ببینید و بهتر است زود قضاوت نشود.

وی درباره اینکه اگر تا فردا مطالبات بودیمیر پرداخت نشود، پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس بسته خواهد شد، گفت: متاسفانه پرسپولیس همیشه با این مشکلات دست به گریبان بوده است. امیدوارم برای هیچ تیمی چنین اتفاقی نیفتد، چون برای وجهه کشورمان و باشگاه‌ها خوب نیست. امیدوارم با درایت مسئولان باشگاه، مدیرعامل و هیئت مدیره جدید که جا دارد به صدری برای حضورش در هیئت مدیره تبریک بگویم، این مشکل حل شود. اینجا فقط مربیگری نمی‌کنید و باید به خیلی از مسائل بپردازید. این مسئله خیلی خوب نیست. تمرکز مربیان باید کاملا در زمین فوتبال باشد، اما متأسفانه در فوتبال ایران اینطور نیست.

مطهری در رابطه با اینکه پرسپولیس فردا با پیراهن مشکی به مصاف ماشین‌سازی خواهد رفت، گفت: اطلاعی در این رابطه ندارم. بازیکنان ما با همه وجودشان از فردا برای شادی روح میناوند و پیشکسوتان عزیزی که از دست داده‌ایم، کار خواهند کرد. من برادر کوچک همه فوتبالی‌ها هستم. با دیدن این اتفاقات بیشتر قدر همدیگر را بدانیم و احترام بگذاریم. این دنیا ارزش ندارد که درگیری ایجاد شود و باید قدر یکدیگر را بدانیم. این موضوع برای همه ما و از جمله ورزش کشورمان خوب است. امیدوارم تن همه سالم باشد و روزهای خوبی داشته باشند.

     
آی اسپورت
2021-01-29 13:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر