فهرست
سود ۱۲.۵ میلیونی رئال از آخرین خرید اتلتیکو
سود ۱۲.۵ میلیونی رئال از آخرین خرید اتلتیکو

سود ۱۲.۵ میلیونی رئال از آخرین خرید اتلتیکو

آی اسپورت - اتلتیکومادرید در آخرین گام از پروژه بزرگ خود برای بازسازی ترکیب در تابستان ۲۰۱۹، ماریو هرموسو مدافع ۲۴ ساله اسپانیول را با عقد قراردادی ۵ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو به خدمت گرفت.  اتلتیکومادرید این بازیکن ۲۴ ساله را از اسپانیول به خدمت گرفته اما ۵۰ درصد از سود این انتقال، نه به اسپانیول، بلکه به باشگاه سابق هرموسو تعلق می‌گیرد: رئال مادرید!

هرموسو در ۱۰ سالگی به رئال مادرید پیوست و در تیم های رئال مادرید C و B هم به میدان رفت. رئال او را در فصل ۲۰۱۵ به رئال وایادولید فرستاد اما او بعد از یک فصل کسب تجربه و انجام ۳۱ بازی برای وایادولید، نتوانست در بازگشت به رئال خودی نشان دهد تا لوس بلانکوس در تابستان ۲۰۱۷ او را با قراردادی ۳ ساله به شکل دائمی به اسپانیول واگذار کند.

طبق توافقی که در آن زمان با اسپانیول انجام گرفت، ۵۰ درصد از درآمد انتقال بعدی هرموسو مستقیما به رئال اختصاص می‌یافت و به این ترتیب انتقال ۲۵ میلیون یورویی این بازیکن، سودی ۱۲.۵ میلیون یورویی را به حساب رئال واریز می‌کند. البته رئال در هنگام واگذاری این بازیکن به اسپانیول، بندی برای بازخرید نیز در قرارداد گنجاند؛ بندی که تنها ۷.۵ میلیون یورو ارزش داشت اما زین الدین زیدان با در نظر گرفتن این که رئال در شرایط فعلی به چنین بازیکنی نیاز ندارد، تصمیم گرفت تا این بند را فعال نکند.

رئال مادرید که تابستان پر رفت و آمدی را پشت سر می‌گذارد تاکنون با فروش متئو کواچیچ (۴۵ میلیون یورو)، مارکوس یورنته (۴۰ میلیون یورو) و تئو هرناندز و رائول دی‌توماس (هر یک ۲۰ میلیون یورو) به سودی ۱۲۵ میلیون یورویی دست یافته و سهم رئال در انتقال هرموسو، مجموع این سود را به عدد ۱۳۷.۵ میلیون یورو می‌رساند.

هدف فلورنتینو پرز در این تابستان، رسیدن به درآمدی ۳۰۰ میلیون یورویی از فروش بازیکنان بوده و با در نظر گرفتن نام هایی نظیر خامس رودریگز، گرت بیل و ایسکو، به نظر می‌رسد که پرز بتواند در پایان تابستان به هدف خود دست یابد.

۱    
آی اسپورت
2019-07-19 22:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر