فهرست
قمار برای بلیت قطارِ اروپا
قمار برای بلیت قطارِ اروپا

قمار برای بلیت قطارِ اروپا

آی اسپورت- کمی به آغاز دیدار میلان و فیورنتینا مانده بود که جیانکارلو رینالدی در حساب توییترش نوشت: «آخرین قطار برای رفتن به [رقابت‌های] اروپا تا دقایقی دیگر از سن‌سیرو آماده‌ی سفر می‌شود.» میلان و فیورنتینا برای رسیدن به قطار مسابقات اروپایی نخست باید یکدیگر را از سر راه برمی‌داشتند تا شاید بعدتر بتوانند دست‌کم دو تیم از میان آتالانتا و اینتر و لاتزیو را از این قطار پیاده کرده و بلیتی برای خود مهیا کنند.

روسونری و ویولا در شرایطی به هم رسیدند که هیچ‌کدام بهترین بازیکن‌شان را در اختیار نداشتند؛ میلان، رومانیولی مدافع ملی‌پوش و مصدوم خود را نداشت و فیورنتینا، هافبکِ نابغه‌اش برناردسکی را. فیورنتینا به خاطر بازی در لیگ اروپا کم‌تر از میزبانش استراحت کرده بود و میلان نیز در پست مدافع چپ به دلیل مصدومیت دی‌شیلیو و آنتونلی به سومین و آخرین گزینه‌اش، وانجیونی روی آورده بود.

نبرد دیاوُلو و بنفش‌ها با دو نیمه‌ی کاملاً متفاوت پیش رفت. در نیمه‌ی نخست هر دو تیم با اعمال پرس سنگین و پرفشار بر تیم حریف برای تصاحب توپ جنگیدند و یک بازی سراسر هجومی را به نمایش گذاشتند. میلان در این نیمه تمام آن‌چه را که به آن عادت نداشت، به نمایش گذاشت؛ خلق موقعیت‌های فراوان و زدن دو گل (میلان در این فصل هیچ‌گاه در نیمه‌ی اول بیش از یک گل نزده بود). این نیمه با نتیجه‌ی 2-1 به سود میزبان به پایان رسید.

دو تیم در نیمه‌ی دوم همان چهره‌ی آشنایی را به خود گرفتند که از آن‌ها انتظار می‌رفت؛ میلان به مانند بازی رفت جنگ بر سر مالکیت را رها کرد و عقب کشید و در پی آن فیورنتینا نیز با پاس‌های پرتعداد و کوتاه جلو آمد. اما آن‌چه آشنا نبود، افراط بی‌سابقه‌ی مونتلا در اصرار بر فوتبال دفاعی بود. مالکیت میلان در نیمه‌ی دوم به کم‌ترین میزان در طول این فصل رسید، به عدد باورنکردنی 29 درصد!

مونتلا تنها به خاموشی موتور هجومی تیم بسنده نکرد و در دقیقه 73 یک هافبک و یک بال هجومی را با یک مدافع میانی و یک هافبک جایگزین کرد. این اتفاق در حالی افتاد که فشار فیورنتینا ادامه داشت و مدافع چپ و مدافع میانی میلان با دریافت کارت زرد در نزدیکی خطر اخراج بودند. با درنظرگرفتن غیبت خط دفاع اصلی میلان، واگذاری توپ به فیورنتینا و فرورفتن به لاک دفاعی در چنین شرایطی به جز جسارت به کمی جنون هم نیاز داشت. در سوی دیگر پائولو سوسا با وجود خروجِ سرعتی‌ترین بازیکن میلان (دلوفئو) از ترس ضدحملات حریف به آرایش تیمش دست نزد و تنها بازیکنان هم‌پست را با هم تعویض کرد. تعویض‌های او نتوانست به قوای هجومی تیمش اضافه کند و فیورنتینا با وجود در اختیار داشتنِ مالکیت توپ در رساندن توپ به دروازه‌ی دوناروما ناتوان بود. آن‌ها در نیمه‌ی دوم تنها چهار ضربه درون چارچوب داشتند که هیچ‌یک از درون محوطه‌ی جریمه نبود.

سرانجام ریسک مونتلا بعد از 45 دقیقه فوتبالِ یک طرفه جواب داد و بازی با همان نتیجه‌ی نیمه‌ی اول به پایان رسید. میلان با ضعیف‌ترین خط دفاعیِ ممکن (گومز و زاپاتا و وانجیونی) فیورنتینا را شکست داد. نتیجه‌ی این دیدار بیش از همه به ظرفیت ریسک‌پذیری دو سرمربی وابسته بود. سوسا خالی از جنونی بود که مونتلا به آن دچار شده بود؛ جسارت قمارکردن. دیشب مونتلا حتی از این سطح هم فراتر رفت و رسید به جنونِ قمار با پایین‌ترین کارت‌ها.

۸    
آی اسپورت
2017-02-20 14:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر