فهرست
چند روایت از رفتار بیرانوند؛ بلد نیست
چند روایت از رفتار بیرانوند؛ بلد نیست

چند روایت از رفتار بیرانوند؛ بلد نیست

روایت اول/ استقلال با علیرضا بیرانوند مذاکره کرده بود. بیرانوند با نفت تهران قرارداد داشت و مذاکره‌هایش با استقلال بدون جلب رضایت نفت فایده‌ای نداشت. اما به هر حال او می‌خواست به استقلال برود. بازی نفت و استقلال فرا رسیده بود. سرمربی نفت تهران علیرضا منصوریان بود و در این بازی بیرانوند را روی نیمکت نشاند که جواب مذاکره بدون هماهنگی باشگاه با استقلال را بگیرد. پیش از بازی منصوریان از بیرانوند خواست برای گرم کردن وحید شیخ‌ویسی دروازه‌بان دیگر تیم به زمین برود. بیرانوند توجهی نکرد و کلا از لیست تیم خط خورد. منصوریان بعد از بازی گفت بیرانوند کارت قرمز گرفته است و در تیم جایی ندارد. مهدی رحمتی در استقلال ماندگار شده بود و دیگر جایی برای بیرانوند هم نبود.

روایت دوم/ یک نیم‌فصل بعد بیرانوند حضور در تیم دیگر پایتخت را هدف گرفت. این بار بیرانوند با پرسپولیس مذاکره کرد. منصوریان هنوز مخالف جدایی او بود. نفت قرار بود به اردوی ترکیه برود و سرمربی، بیرانوند را هم با خود برد. در بازی دوستانه اول علیرضا بیرانوند طوری بی‌انگیزه بازی کرد و سه گل خورد که منصوریان می‌خواست او را به تهران برگرداند. فقط وساطت مدیران نفت باعث شد در اردوی ترکیه بماند و بعدتر هم نتوانست به پرسپولیس برسد.

روایت سوم/ نشانه‌های علیرضا بیرانوند در عکس‌ها دیگر فرق کرده بود. به جای 4، 6 نشان داد و جای رفتار حرفه‌ای به کلی استقلالی بودن‌اش را انکار کرد. او حالا در پرسپولیس بود. قرارداد درازمدت با پرسپولیس بسته بود و نقش یک پرسپولیسی اصیل را بازی می‌کرد. فرقی هم نمی‌کند که پیشتر چه چیزی در قلب داشته تا زمانی که به تعهدات‌اش عمل می‌کرد. پیش از آن هم به تیم ملی رسیده بود و جایگاه‌اش را بعد از آمدن به پرسپولیس تثبیت هم کرد.

روایت چهارم/ علیرضا بیرانوند نمی‌خواهد به قرارداد درازمدت‌اش در پرسپولیس هم پای‌بند بماند. نمی‌شود از قراردادها فرار کرد همان‌طور که در نفت هم نتوانست. اما چرا؟ یک راه هست. سرباز شدن و رفتن به تراکتورسازی. علیرضا بیرانوند یک بار دیگر قصد دارد قراردادش را دور بزند که بعد از جام جهانی راحت‌تر بتواند به تیمی خارجی بپیوندد. گفته «باید به فکر خودش باشد». اشکالی هم ندارد اما می‌تواند قراردادش را دور بزند. احتمالا نه. بیرانوند باید بداند حتی بعد از گذراندن سربازی هم پیش از پیوستن به هر تیمی باید رضایت پرسپولیس را جلب کند و با شرایطی که پیش آورده بعید است بتواند چنین کاری انجام بدهد. بعد از سربازی می‌تواند برای طرفداران پرسپولیس بازی کند؟

روایت پنجم/ بعد از نیمکت‌نشینی در نفت حاضر نشد با دروازه‌بان دیگر تیم تمرین کند. با علیرضا منصوریان دعوا کرد. در اتوبوس تیم و حتی یک بار در رستوران‌اش. دعواها نه یک بار بلکه چند بار تکرار شدند. بعد از اعتراض هواداران پرسپولیس به آن‌ها هیس نشان داد. طرفدارانی که نگران تیم‌شان هستند که نمی تواند حداقل تا دو پنجره بعدی دروازه‌بان جایگزینی پیدا کند. بعد از واکنش طرفداران دیروز در رختکن دعوا کرد. پیش از تمرین امروز پرسپولیس هم واکنش‌های‌اش بیشتر از آن که هواداران را آرام کند تحریک‌آمیز بوده. برانکو گفته می‌خواهد بماند اما برای ماندن و بازی کردن جلب رضایت هوادارهای پرسپولیس یک اصل است. آن‌ها به رفتار بیرانوند معترض‌اند و متاسفانه او رفتار درست را بلد نیست.

۹۷ ۳  
آی اسپورت
2017-11-21 15:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
پرسپولیس ❤❤
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
روایت اولی درست نیست. بیرو در اون مقطع هیچ مذاکره ای با استقلال نکرد.
منصوریان قبل از بازی در جام حذفی با استقلال بی انضباطی بیرو را بهانه میکنه و او را ذخیره می کنه تا تیم حذف بشه چون قبلن منصوریان گفته بود به استقلال مدیونم و باید جبران کنم.
امید از تفت
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۱
بله البته این از ترشحات ذهن امثال شماست
روایت پنجم
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
سبزی تمام شده . کمی سبزی بیاورید تا بقیه روایت رو در هنگام سبزی پاک کردن بگم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر