فهرست
برانکوی تازه؛ دفاعی‌‌تر، مالکیت کمتر
برانکوی تازه؛ دفاعی‌‌تر، مالکیت کمتر

برانکوی تازه؛ دفاعی‌‌تر، مالکیت کمتر

آی‌اسپورت- پرسپولیس مقابل الوصل کمترین مالکیت توپ را رقم زد و رکوردی عجیب را در درصد مالکیت و تعداد پاس ثبت کرد. اگر هر فرمول و تاکتیکی برای محافظه‌کارانه‌تر بازی کردن وجود داشته باشد قطعا برانکو به آن دست پیدا کرده و از آن استفاده می‌کند. در ادامه بعضی از تصمیماتی که در این مدت انتقادات زیادی را به دنبال داشته است، برانکو در بازی مقابل الوصل بازی متفاوتی ارائه داد.

یکی از نقاط قوت استقلال در دو، سه بازی اخیر لیگ و آسیا این بوده که آنها توپ و مالکیت را به حریف داده و با گرفتن زمین توانستند در بازی‌های حساس این ماه نتایج خوبی بگیرند. برانکو هم حالا گویا قصد دارد این مدل از بازی را امتحان کند. مالکیت پرسپولیس در بازی مقابل الوصل باورنکردنی بود. مالکیت ۳۵درصدی برای تیمی که در بازی رفت مقابل الوصل ۶۸ درصد مالکیت توپ داشته است و میانگین مالکیت توپش در لیگ برتر ایران حدود ۶۰درصد بوده است. ۳۵درصد، میزان مالکیتی است که پرسپولیس برانکو پیش از این نه در بازی‌هایی که برنده از میدان خارج شد تجربه کرده بود و نه حتی در بازی مقابل السد که با سه گل نتیجه را واگذار کرد. پرسپولیس در برابر تیمی که ژاوی را در اختیار داشت مالکیت به مراتب بیشتری را داشت.

در بازی مقابل الوصل بهترین پاسور پرسپولیس حسین ماهینی بود. بازیکنی که فقط ۲۸ بار هم‌تیمی‌هایش را صاحب توپ کرد. اعداد این بازی پرسپولیس آن‌قدر عجیب بود که متعلق‌بودن آنها به تیم برانکو قابل حدس نبود. در نهایت هم برانکو به هدف خودش رسید و با یک گل برنده میدان شد. بردی که احتمالا برای برانکو شیرین خواهد بود و او را به استفاده از شیوه جدید بیشتر ترغیب خواهد کرد. اتفاقی که احتمالا گل‌های تیم برانکو را کمتر و بازی آن را نتیجه‌گرایانه‌تر می‌کند.

 

نود

۲ ۲  
آی اسپورت
2018-03-14 21:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بهنام
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۹
برانکو بر خلاف تصور رایج بسیار منعطف هست و در صورت اینکه به نتیجه برسه برای برد باید واکنشی بازی کنه حتما از این استراتژی استفاده میکنه و تیمش رو هم انقدر خوب آماده کرده که برای بازی با این روش آمادگی لازم رو داشته باشه. مثلا فصل قبل هم پرسپولیس لخویا رو به همین سبک برد. ولی خوب یه نکته ای که معمولا در نظر گرفته نمیشه استراتژی تیم حریفه. یعنی بعضی تیما هیچ میلی برای ارایه بازی مالکانه ندارن و نمیشه مجبورشون کرد مالکانه بازی کنن. در این سبک بازی چاره ای برای برانکو نمیمونه جز ارایه بازی مالکانه چون در غیر اینصورت نتیجه بازی رو اتفاقات رقم خواهد زد و این دقیقا چیزیه که یک تیم فوق العاده رو به یک تیم معمولی تبدیل میکنه. یعنی پرسپولیس نمیتونه مقابل ۹۰ درصد تیم های لیگ خودمون واکنشی بازی کنه چون این دقیقا همون چیزی میشه که اونا میخوان یعنی تعیین نتیجه بازی بر پایه اتفاقات و نه تفاوت فنی دو تیم! برانکو با آنالیز دقیق تیم الوصل و در نظر گرفتن نیاز مبرم الوصل به برد تصمیم گرفت که استراتژی واکنشی رو انتخاب کنه و موفق هم شد چون الوصل دقیقا طوری بازی میکرد که برانکو پیش بینی کرده بود.
آمار بازی فصل قبل لخویا و پرسپولیس رو میتونید اینجا ببینید:
https://www.tarafdari.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/714670/%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%9B-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D8%AE%D9%88%DB%8C%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3
۷
یونس
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۴۹
فک کنم آمار اشتباه شده چون این طور به نظر نمیاد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر