فهرست
اولین معمای یحیی؛ بیرو یا رادو؟
اولین معمای یحیی؛ بیرو یا رادو؟

اولین معمای یحیی؛ بیرو یا رادو؟

آی اسپورت - تعطیلی غیرمنتظره و طولانی‌مدت لیگ برتر بر اثر شیوع کرونا، چنان فضایی بر فوتبال ایران حاکم کرده که تقریبا همه جزئیات مربوط به پیش از این واقعه، فراموش شده است. حالا اگر لیگ دوباره از سر گرفته شود، هواداران هم کم‌کم یادشان خواهد آمد تیم‌های محبوب آنها ۳ ماه پیش با چه مسائلی دست به گریبان بودند. یکی از این داستان‌های جالب، مربوط به دروازه‌بان اصلی پرسپولیس است؛ یحیی گل‌محمدی در ۲ هفته پایانی برگزاری مسابقات، خیلی ساکت و بی‌سروصدا علیرضا بیرانوند را نیمکت‌نشین کرد و بوژیدار رادوشوویچ را در ترکیب اصلی به میدان فرستاد. یکی از این دو بازی دیدار معروف با سپاهان در اصفهان بود که نهایتا برگزار نشد، اما اسم رادو در ترکیب ابتدایی قرار داشت. بازی دوم هم نبرد با شهرخودرو. در آن بازی رادو مجددا فیکس شد و اگرچه بالاخره نخستین گل فصلش را دریافت کرد، اما باز چند واکنش خوب داشت و توجه و تحسین کارشناسان را متوجه خود کرد.

حالا سؤال اینجاست که بعد از یک وقفه طولانی، در بازی دوم تیر برابر پیکان، البته اگر برگزار شود، یحیی گل‌محمدی کدام‌یک از دروازه‌بان‌هایش را در ترکیب اصلی به میدان خواهد فرستاد؛ علیرضا بیرانوند که آخرین روزهای حضورش در پرسپولیس را پشت سر می‌گذارد یا بوژیدار رادوشوویچ که قبل از کرونا فیکس بود و خوب هم کار کرد؟

تردیدی نیست که بیرانوند از نیمکت‌نشینی ناراحت می‌شود و حتی ممکن است مثل گذشته به این موضوع واکنش نشان بدهد، اما سرمربی باید مصالح تیم را درنظر بگیرد و به همین دلیل به‌نظر می‌رسد شانس رادو برای فیکس شدن بیشتر باشد. دروازه‌بان کروات پرسپولیس در این مدت موهای سرش را تراشید و در قرنطینه هم به تمرینات انفرادی ادامه داد. او که به تازگی قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرده، کوه انگیزه است؛ مخصوصا که می‌داند به‌احتمال فراوان فصل آینده دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس خواهد بود. بنابراین منطق حکم می‌کند یحیی بدون توجه به ناراحتی احتمالی بیرانوند، بار دیگر رادوشوویچ را فیکس کند. به هر حال برای روشن شدن جواب این سؤال باید تا روز دوم تیر منتظر بمانیم.

۵ ۱  
آی اسپورت
2020-05-29 01:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹، ۰۳:۵۶
شاید اولین نگرانی یحیی باید روش تعامل با وزیر باشه شاید یحیی باید فکری برای تعامل با کمیته داوران داشته باشد که خدایی نکرده اعترافات گاها داوران تحت فشار برای اجرای سناریوی وزیر در برنامه ای بیش از این اعتراف و روسوایی به بار نیاورند شاید هم تعامل با تاکسی اسنپ برای حمل جامهای جدید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر