فهرست
ملی‌پوش استقلال در دفاع: چشمی ناامیدکننده
ملی‌پوش استقلال در دفاع: چشمی ناامیدکننده

ملی‌پوش استقلال در دفاع: چشمی ناامیدکننده

آی‌اسپورت- درخشش روبه چشمی بعد از دوران طولانی مصدومیت او را به تیم ملی هم رساند. روزبه در هافبک دفاعی استقلال در غیاب امید ابراهیمی مستحکم کرد و خیلی زود به یکی از تکیه‌گاه‌های منصوریان تبدیل شد. استقلال نیمه‌جان این سرمربی چندان نقطه درخشانی نداشت، اما روزبه در همین تیم خودش را به کارلوس کی‌روش ثابت کرد و حتی به در دو بازی آخر به کار تیم ملی هم آمد.

کی‌روش اما پیش از آن که مجبور شود از چشمی در خط میانی استفاده کند او را برای بازی در خط دفاعی دعوت کرده بود. حضور اجباری چشمی در خط دفاعی استقلال از همین رو می‌توانست تمرینی برای حضورش در تیم ملی باشد و قابلیت‌های او را در خط دفاعی نشان بدهد، در جایی که پیش از این در تیم امید هم در آن بازی کرده بود.

منصوریان در غیاب حسینی و منتظری در بازی با گل‌گهر برای اولین بار از او در پست دفاع وسط استفاده کرد. بازی‌ای که با توجه به فاصله دو تیم چندان هم چشمی را به دردسر نینداخت اما در اولین بازی مهم، دفاع ملی‌پوش استقلال دور از انتظار ظاهر شد و کوتاهی او در دو گلی که استقلال خورد کاملا مشهود بود. روی گل اول پارس جنوبی جم، مقصر اصلی لئوناردو پادوانی بود که در واقع توپ را به دشتی، مهاجم پارس تقدیم کرد اما بعد از آن روزبه چشمی هم با حرکت دشتی جا ماند. روزبه حتی بعد از آن که دشتی در عرض حرکت کرد تا به سمت دروازه ضربه بزند هم در رفتن به روی خط دروازه و پوشش جای خالی حسینی تعلل کرد و خیلی دیر به سمت دروازه حرکت کرد.

چشمی ۱
چشمی ۱

چشمی ۲
چشمی ۲

کندی چشمی در گل دوم اما زمینه اصلی پنالتی پارس جنوبی جم بود. او روی پاس عمقی که منجر به پنالتی برای پارس شد، نزدیک‌ترین بازیکن به توپ بود. ارسلان مطهری، مهاجم پارس برای رسیدن به توپ باید چشمی را دور می‌زد و مسیر طولانی‌تری برای رسیدن به توپ داشت. چشمی اما، به جای توپ بازیکن پارس را دنبال کرد و از او عقب ماند تا مطهری تا محوطه جریمه برسد. چشمی حتی فرصت داشت پیش از آن توپ را تکل کند اما این کار را هم نکرد تا زمینه‌ساز پنالتی برای پارس شود.

چشمی ۳
چشمی ۳

چشمی ۴
چشمی ۴

چشمی ۵
چشمی ۵

چشمی ۶
چشمی ۶

رفتار بازیکنان استقلال از جمله چشمی را روی ریباند پنالتی را هم می‌شود به بی‌انگیزه بودن آن‌ها ربط داد. ناامید شدن بازیکنان این تیم باعث شد آن‌ها تماشاچی ضربه دوم سالاروند باشند که دروازه استقلال برای بار دوم در دقیقه پایانی وقت تلف شده باز شود. تصویر آخر چشمی را نشان می‌دهد که مثل دیگران نظاره‌گر باز شدن دروازه است به جای آن که برای زدن توپ دوم تلاش کند.

چشمی ۷
چشمی ۷

۱۶ ۳  
آی اسپورت
2017-09-16 17:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
آرش6
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
قضیه منصوریان مثل قضیه قصه کدو و کنیزک مولانا هستش

اگر کیروش یه بازیکن یر تخصصی میبره تو پست دفاع وسط داره زوج سازی میکنه ابله

کنارش یه نفر مثل پور علی گنجی میزاره که با هم زوج بسازند

نه نفر کناریش پادوانی باشه که هر دو تا دراز و دیلاق باشند مثل اسب دریبل بخورند

ابله جکوز
به درد نميخوره
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
چشمي بازيكن خيلي كنديه و به خاطر پاهاي بلندش خيلي راحت دريبل ميخوره و اصلا به درد دفاع وسط كه اولين اشتباه آخرين اشتباهه نميخوره، همين بازي رو يه بار ببينيد چند بار به خاطر سرعت كمش جا موند يا دريبل خورد، توي هافبك دفاعي اگرم اشتباه كني بازيكن پشتت هست كه پوشش بده، از طرف ديگه وسط زمين نياز به سرعت زيادي نيست و كمتر كورساي سرعتي اتفاق ميفته، توي فوتبال امروز اگه دفاع آخر سرعتي نباشه و تيم مقابل وينگر و مهاجم سرعتي داشته باشه بايد فاتحه تيمو خوند همين اتفاقي كه با وجود پادواني و چشمي افتاد و بالاي ٦ بار بازيكناي جم تك به تك شدند و اگه با تجربه بودند ديروز يه فاجعه ديگه مثل بازي با العين اتفاق ميفتاد
سوشاتاجی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۴
روزبه در دفاع وسط کاراییش میاد پایین .هرچند تو همین بازی چندین بار موفق عمل کرد و حتی ی بار پا ب تود تا خط هجده جم اومد .انگار شبیه کسی بود که حبسش کرده بودن بنده خدا .با وجود سینک وزبیدی ومطهری هرآدم عاقلی میفهمید باد دفاع سرعتی بذاره جز جناب منصوریان .اگ قراره گوک بازی نکنه تولین شرایط قحط دفاع پس واسه چی نگهش داشتید؟یکی ب من بگه دیروز پست بازی نورافکن چی بود؟گوش چپ!یعقوب کریمی برا چی حفظ شد؟جابر چه خاصیتی داره جز رژه رفتن رواعصاب ما ولودادن وپاس ب عقب ؟بیت یعید باید۸۳دقیقه رو نیمکت باشه وقربانی وجابر سوگلی های جناب مربی راه برن توزمین! درعجبم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر