فهرست
طغیان خادم؛ تصمیم‌گیران عقب ایستاده‎‌اند
طغیان خادم؛ تصمیم‌گیران عقب ایستاده‎‌اند

طغیان خادم؛ تصمیم‌گیران عقب ایستاده‎‌اند

آی اسپورت – سرانجام رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی نسبت به محرومیت علیرضا کریمی و مربی او به دلیل باخت عمدی برای عدم رویارویی با حریف اسرائیلی واکنش نشان داد. واکنش خادم تندتر از چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد و باید دید در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. بخش‌هایی از صحبت‌های خادم را که در سایت رسمی فدراسیون کشتی منتشر شده بخوانید:

 • اگر سیاست کشور بر عدم به رسمیت شناختن ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس و عدم رویارویی با ورزشکاران تیم‎های منتخب این رژیم است، پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب‌خوردگی، به درمانگاه‌ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟
 • اگر قرار است عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس اصل باشد، پس چرا باید زمین و آسمان را به هم دوخت و هرآنچه داشت هزینه کرد تا بتوان با توجیه چرایی موضوع عدم رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، برای نهادهای بین‌المللی که به لطف ارسال فوری تمامی اخبار از داخل کشور، مستنداتی  بیش از ما در اختیار دارند، از تعلیق گریخت؟
 • جهت اطلاع مردم عزیز، از تیرماه ٩٧ تا حدود مهرماه ۹۷، کشتی ایران ، ٨ مسابقه جهانی در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در رشته‌های آزاد و فرنگی پیش رو دارد. در تمامی این ٨ مسابقه، تیم‌های کشتی رژیم اشغالگر قدس حضور دارند و کشتی‌گیران آنها رقابت می‌کنند. کمیل قاسمی‌ها، سعید عبدولی‎ها، حسن یزدانی‌ها، محمدعلی گرایی‎ها، حسن رحیمی‌ها، حسین نوری‌ها باید در این مسابقات جهانی شرکت کنند و هر لحظه ممکن است قرعه ناجوانمردانه به تیم ما بخورد. حتماً باید زبان را گاز گرفت؟! اما چه می‌شود کرد قرعه است دیگر!
 • نکته قابل توجه این  است که با اتفاقی که در جریان کشتی علیرضا کریمی در لهستان افتاد، دیگر نمی‌توانیم گواهی پزشک تهیه کنیم. دیگر نمی‌توانیم به حریف پیشین ببازیم. باید با رفتاری صادقانه، در مواجهه با حریف رژیم اشغالگر قدس، براساس سیاست‌های ابلاغی کشورمان، رسماً از رویارویی با آنها خودداری ورزیم و صادقانه تبعات ناشی از آن را بپذیریم. بعد هم بدنبال هزینه کردن همه داشته‌های بین‌المللی‌مان نباشیم که ما را تعلیق نکنند.
 • چگونه می‌توان عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی بود و تمام اندوخته حاصل از مناسبات بین‌المللی خود را، به جای کمک به بهبود شرایط و موقعیت فنی کشتی کشور، کمک به ارتقای جایگاه ایران در داوری و کاهش حق‌کشی‌ها، کمک به توسعه کشتی در دنیا و حفظ کشتی در المپیک، وقف اصرار و خواهش برای تعلیق نشدن کشتی ایران و اجازه ادامه فعالیت و حضورکشتی ایران در عرصه بین‌المللی نمود؟ نکته جالب‎تر اینکه همه کسانی که مسئولان اصلی این تصمیم‌گیری هستند، در این شرایط نه تنها کوچک‌ترین نقشی در کمک به ورزشکار، مربی و فدراسیون مربوطه ندارند، بلکه کلا آنقدر عقب می‌ایستند که اصلا دیده نشوند. آن وقت در صفحات داخلی و خارجی شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که به علیرضا کریمی ناسزا گفته‌اند، مربی‏اش را تحقیر کرده‌اند و فدراسیونش را بی‌عرضه خوانده‌اند. 
 • خیلی جالب است، پس از چنین اتفاقاتی فدراسیون کشتی در داخل کشور از سوی مراجع مسئول، با خط و خطوط دادن به برخی رسانه‌ها چوب می‌خورد که چرا کشتی‌گیرت قرعه‌اش با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی افتاده و فدراسیون نتوانسته است با کمک از الهامات غیبی، این مسئله را قبل از قرعه‌کشی حل کند؟ و یا اینکه اصلا فدراسیون چرا کشتی‌گیرش را به مسابقات جهانی که در آن رژیم اشغالگر قدس شرکت می‌کند برده است؟ گویا مسابقات جهانی دیگری هم هست که بدون رژیم اشغالگر قدس برگزار می‌شود. فدراسیون و کشتی‌گیرش باید چوب بخورند تا کسانی که مسئولیت دارند و باید سینه ستبر کنند و پاسخگوی افکار عمومی و هیجانات اجتماعی باشند، دیده نشوند. سیاسی‌کاری تا کجا؟
 • نقطه مقابلش جالب‌تر است. در حالی که فدراسیون در داخل کشور برای اجرای دستوری که در فرآیند تصمیم‌گیری آن هیچ‌کاره بوده بازخواست می‌شود، نماینده فدراسیون در هییت رییسه اتحادیه جهانی کشتی، پیش هر کس و ناکسی باید خواهش کند که ورزش ملی کشورم را تعلیق نکنید. کشتی‌گیر جوان کشورم را محروم نکنید و مربی زحمتکشی که با دریافت ماهانه یکصد هزار تومان حقوق، عاشقانه به تربیت جوانان کشورم می‌پردازد را جریمه نکنید. آنوقت در داخل کشور همان مسئولان همیشه غایب، موج رسانه‌ای را هدایت می‌کنند که کدام تعلیق؟ اینها همه بزرگنمایی است!
 • باور نداریم میلیون‌ها نفر در داخل و خارج از کشور با دقت رفتارهای دوگانه و چندگانه‌مان را می‌بینند. گمان می‌کنیم با "هیس" گفتن و از یک "رویداد" تا "رویداد" بعدی"سکوت کردن"، در حال مدیریت کردن چنین مسئله آشکاری هستیم.
 • اینگونه است که من دیگر نمی‌توانم عضو اتحادیه‌ای جهانی باشم که مجبورم به جای حضور با عزت و مقتدر در دفاع از حقوق کشتی ایران و کمک به توسعه کشتی در دنیا، با خواهش و تمنا، متقاضی چشم‌پوشی از رویدادی شوم که قهرمان ملی مردمم، با تبعیت از سیاست‌های ابلاغی کشورش، صادقانه از موفقیتش چشم می‌پوشد و تعمداً می‌بازد.... اما مسئولانش به جای حضور مستقیم و پاسخگویی در برابر سوالات و هیجانات مردم، کشتی‌گیر، مربی و فدراسیون را سیبل می‌کنند وکار را به جایی می‌رسانند که از فدراسیون کشتی بعنوان مسئول فن و بند کشتی بازخواست شود، که چرا با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی خود نمی‌تواند مسئله رژیم صهیونیستی را در مجامع بین‌المللی حل و فصل کند! «گفتی که شاهکار شما در زمانه چیست؛ والله که زنده ماندن ما شاهکار است.»
 • مخلص کلام، هشت مسابقه جهانی در پیش داریم، هشت بار قرعه‌کشی، هیچ "سحری" هم بلد نیستیم تا قرعه‌ها را تغییر دهیم. اگر توان مردانه ایستادن پایِ اعتقادات و تصمیمات‌تان را ندارید، حداقل آزادگی کنید و پایِ کشتی‌گیر و مربی‌اش بایستید. بگذارید بدون منت‌کشی از دیگران، با حفظ عزت، صادقانه تعلیق شویم. و یا اگر معتقد نیستید، حداقل حرف جدیدی بزنید.
 • سه سال شبانه‌روز زحمت کشیدیم تا توانستیم برای کشتی ایران با نهایت عزت، در انتخابات "اتحادیه جهانی کشتی"، کرسی را صاحب شویم. کرسی که قراربود کرسی دفاع از حقوق کشتی ایران باشد. کرسی کمک به توسعه کشتی در دنیا، کرسی کمک به حفظ کشتی در المپیک. اما این کرسی تبدیل شد به کرسی خواهش  و تقاضا، برای جلوگیری از تعلیق کشتی ایران. من توانایی نشستن بر چنین کرسی‌ای را ندارم. من می‌نویسم از کرسی "عدم تفاهم" یا "تفاوت افکار" کناره‌گیری کردم ، شما بخوانید "کرسی خواهش"، " کرسی انفعال".
۲۸ ۶  
آی اسپورت
2018-02-19 16:52:00
نظر دهید

۶ نظر
داریوش
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۲
بیگ لایک
خود فلسطینی ها در همه رشته ها با اسرائیل روبرو می شن، ما کاسه داغ تر از آشیم.
بی طرف
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۲
هر کسی که حاضر شود دو کلمه حرف حساب بزند، مجبوریم بهش بگیم طغیان
احسان
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
تو اقای خادم ،، اقای کشتی ایرانی ،، ما همه بهت افتخار می کنیم ،، شکی در این نیست که اقایان همیشه برای حرف زدن دست به نقدا و ایضا برای انجام وظیفه و احساس تکلیف ..!! ولی شما با حرفای امروزتون ما رو به یاد ایامی انداختین که تو ایرانمون مردانگی و شرف و شرافت ،، مهم تر از هر آئیین و دین ومسلکی بود .. ممنون از حرفای امروزتون و اميدوارم که هیچ موقع ناامید نباشید ،،
گر به عزت برسی پست نگردی مردی. گر به ذلت برسی پست نگردی مردی
مردی نبود دست فتاده را پای زدن .. گر دست فتاده ای بگیری مردی ..
با همیشه پشتتیم اقای خادم ،، اینو از سمت همه مردم ایران میگم
۱
امین لاجوردی
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
جانانه حرف زدی
بعد 40 سال، بازیهای آقایون البته فقط در برخی زمینه ها برای همه رو شده

و شعر آخر؛ مصداق زندگی تو این جهنمه؛

گفتی که شاهکار شما در زمانه چیست؟
بالله که زنده ماندن ما شاهکار ماست
amin
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۰
خدایی حرف حق رو زده. وقتی خود فلسطینی ها با اسراییل بازی میکنند ما چرا بازی نکنیم؟ کاسه داغ تر از آش هستیم ما؟ مسابقات بعدی اگر از این کارها بکنیم که چند سال محروم میشیم. مقامات ایران خواهشا از بیت رهبری و نهادهای وابسته و ریاست جمهوری بخوایم از بار دیگه این قضیه رو فیصله بدن. اگر بجای این کشتی گیر حسن یزدانی بود و مدال المپیکشو از دست میداد راضی میشدید؟ جناب رییس جمهور جناب مقام معظم رهبری شما را بخدا بگذارید این جوون ها زندگی ورزشی شون تعلیق و تباه نشه. مرسی
Ashkanred
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۱۴
درود بر شرفت جهان پهلوان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر